Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Аліменти в Німеччині

1
1 рік ago

Чи можна отримати аліменти, коли один з батьків за кордоном? Який мінімальний розмір аліментів в Німеччині та підтримка від держави?

Що робити, якщо діти проживають в Німеччині, а другий з батьків за кордоном?

Досить велика кількість українських жінок, які вийшли заміж за громадян Німеччини ще до війни і мають дітей. Є й інша історія, коли один з батьків виїхав за кордон і не повернувся, забувши також про обовʼязок фінансової підтримки дитини. В цій статті розглянемо, які бувають мінімальні аліменти в Німеччині, та що робити, якщо один з батьків наразі за кордоном.

Аліменти на дитину (у Німеччині Kindesunterhalt) — це юридичний обов’язок батьків фінансово підтримувати свою дитину. Зазвичай це стосується неповнолітніх дітей, але може поширюватися і на тих, кому виповнилося 18 років, які навчаються або здобувають нову професію (Ausbildung).

Якщо другий з батьків проживає за кордоном і не платить аліменти, ви можете звернутися за допомогою до Федерального відомства юстиції (Bundesamt für Justiz).

У Німеччині цим займається Центральне управління з питань аліментів за кордоном (Zentrale Behörde für Auslandsunterhalt), з працівниками якого можна зв’язатися:

  • за телефоном +49 228 99 410 6434 з понеділка по четвер з 8.00 до 16.00 та по п’ятницях з 8.00 до 14.30;
  • електронною поштою auslandsunterhalt@bfj.bund.de (вони розмовляють німецькою та англійською мовами).

Мінімальний розмір аліментів в Німеччині

У Німеччині мінімальний розмір дитячих аліментів на дитину регулюється спеціальним документом Mindestunterhaltsverordnung. На 2023 рік мінімум німецьких аліментів становить:

  • дітям до 6 років призначається 404 євро,
  • дітям від 6 до 11 років — 464 євро,
  • дітям від 12 до 17 років — 543 євро.

Якщо неповнолітня дитина отримує дитячу допомогу (Kindergeld), то половина цієї суми може бути відрахована з аліментів. Якщо дитині 18 років і старше, то вся сума може бути відрахована.

Точна сума аліментів, що підлягає сплаті, не встановлюється законом, а узгоджується між обома батьками, керуючись Дюссельдорфською таблицею, яка надає оцінку на основі різних факторів, таких як вік і дохід.

Допомога від держави за відсутності аліментів

Коли дитина не отримує аліменти від одного з батьків, то є можливість отримати державну фінансову підтримку (Unterhaltsvorschuss). Щоб скористатися програмою Unterhaltsvorschuss заявник повинен мати один з таких документів:

  • Niederlassungserlaubnis — документ, який підтверджує постійне проживання.
  • Erlaubnis zum Daueraufenthalt EU — документ, який дозволяє постійно проживати в Європейському Союзі.
  • Beschäftigungsduldung — документ, який підтверджує офіційне працевлаштування або «блакитну» карту.
  • ICT-карту, яка дозволяє працювати в Німеччині щонайменше півроку.

А також потрібно відповідати умовам:

  • бути батьком-одинаком або матір’ю-одиначкою,
  • проживати з неповнолітньою дитиною в Німеччині,
  • не отримувати регулярних повних виплат відповідно до Mindestunterhaltsverordnung (Постанови про неповнолітніх).

Також можна отримати Unterhaltsvorschuss за умови відсутності даних про батька та його місцезнаходження. Та, в будь-якому разі, агенції потрібно надати всю інформацію про цю людину, щоб вона могла вимагати від нього виплати допомоги.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Як подати заявку на отримання допомоги від держави

Можна подати заяву на отримання фінансової допомоги від держави (Unterhaltsvorschuss). Зазвичай це можна зробити в управлінні у справах молоді. Бланк заяви та перелік необхідних документів ви можете знайти офіційному сайті або в самому відомстві.

Розмір фінансової підтримки залежить від віку дитини і може бути зменшений, якщо вона опановує нову професію, працює або є волонтером у визнаній добровільній службі. Місячна допомога становить:

  • дітям до 6 років — 177 євро,
  • дітям від 6 до 11 — 236 євро,
  • дітям від 12 до 17 — 314 євро.

За будь-якою інформацією щодо прав дітей можна:

  • звертатися у міграційну молодіжну службу jugendmigration;
  • зателефонувати на гарячу лінію для батьків і отримати анонімну та безкоштовну підтримку кількома мовами, а також поради щодо найближчих консультативних організацій.
  • звернутись до управління у справах молоді на сайті unterstuetzung-die-ankommt, ввівши своє місто/провінцію (індекс) — тут надають безкоштовну допомогу та консультації сім’ям у Німеччині німецькою мовою;
  • сімейний адвокат також надасть консультацію — на сайті anwaltsauskunft можна обрати мову й отримати список спеціалістів, які нею володіють.

Як стягнути аліменти з одного з батьків, який знаходиться за кордоном

В Україні люди, які мають дітей, зобов’язані їх утримувати до досягнення ними повноліття. Один з батьків не звільняється від фінансової підтримки дитини, якщо він проживає на території іншої держави. На сьогодні наша країна є членом міжнародних договорів, завдяки яким можна стягувати аліменти з-за кордону.

Для того, щоб отримати фінансову підтримку з одного з батьків з-за кордону, громадянин України може звернутися з офіційною заявою до відповідальної організації іншої держави. Для цього потрібно один з документів:

  • рішення суду, що надає дозвіл на стягнення аліментів;
  • заява про надання дозволу на примусове виконання рішення про стягнення аліментів.

Як подати документи до міжнародного органу

  1. Подає позов той з батьків, з ким проживає дитина.
  2. Мати на руках рішенні суду України про виплату аліментів.
  3. Відправити заяву-звернення до відповідного органу (суду) іншої держави про визнання рішення українського суду та його виконання. Цей запит надсилається до територіального управління юстиції, а потім до Міністерства юстиції України.
  4. Подається клопотання разом з усіма необхідними документами, які можна знайти на офіційному сайті Міністерства юстиції України.
  5. Заява та документи подаються українською мовою з перекладом на офіційну мову відповідного органу іншої держави.

Рішення може прийматися від місяця і довше. При необхідності потрібно надати додаткові документи.

У разі неможливості перекладу документів на іншу мову Договірної Держави в Україні, то можна подати їх без перекладу (або з перекладом на англійську/французьку мову).

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *