Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Реєстрація авто в Німеччині для українців подовжена

0
11 місяців ago

Нагальне питання: чи треба переоформляти українські автівки, які наразі перебувають в Німеччині? Розглянемо можливі варіанти у статті.

У звʼязку із війною в Україні велика кількість українських переселенців приїхала власними автівками — строк реєстрації українських автомобілей був продовжений з 6 місяців до року. Але і він в більшості випадків закінчується або вже закінчився. Їздити без реєстрації Німеччиною — це штраф, переоформлювати автівку, коли українці дивляться в сторону Батьківщини і хочуть додому — теж не має сенсу.

Подовжений строк реєстрації для українських авто в Німеччині

Три місяці вирішували питання реєстрації укарїнський авто в Німеччині на найвищому рівні Сьогодні є довгоочікуване оновлення, але стосується поки що не всіх земель.

Подовжена реєстрація українських автомобілей в таких землях:

Sachsen-Anhalt до 01.04.2024

Niedersachsen до 01.04.2024

Sachsen до 30.06.2023

Hessen до 30.06.2023

Коли потрібно реєструвати українське авто в Німеччині

У ФРН діє закон відповідно до якого автівки з іноземними номерами можуть безперешкодно знаходитись на території німецької держави не більше 6 місяців. Через велику кількість громадян України, які виїхали до Німеччини, були внесені деякі зміни. За правилами деяких федеральних земель власники автівок з українськими номерами, які в’їхали після 24 лютого, можуть рік не реєструвати свій автомобіль.

Та ще раз треба зауважити: таке правило діє не у всіх регіонах Німеччини. Цю інформацію необхідно уточнювати в органах влади за місцем вашого проживання.

Якщо плануєте залишитися в Німеччині довше ніж на рік, то вам потрібно буде все ж таки зайнятися паперовими справами реєстрації вашого автомобіля — Zulassung eines aus dem Nicht-EU-Mitgliedstaat eingeführten Gebrauchtfahrzeuges. Для цього необхідно звернутися до органу державної реєстрації за вашим місцем перебування — Zulassungsbehörde. Коштує така процедура в межах 30-105 євро. При цьому можливі митні збори, а саме оцінка транспортного засобу від моніторингової організації — офіційного експерта з дорожнього руху — про це зазначено у роз’ясненнях міністерства транспорту Німеччини.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Що чекає на власників українських машин після реєстрації

Перед тим як реєструвати своє авто треба розуміти, що ви переходити на інший рівень. А саме:

 •  потрібно буде сплачувати транспортний податок, який може становити від 200 євро на рік, залежно від того якого року випуску ваше авто та ін.
 • потрібна німецька страховка, вартість якої може доходити до 1000 євро на рік, адже в Німеччини ваш український водійський стаж не рахується. Тому тут вас вважатимуть початковим водієм та прийдеться сплачувати найвищі страхові внески.

Яка страховка потрібна для українських автомобілів у Німеччині

Коли в перші тижні війни в Україні люди евакуювалися до країн Євросоюзу багато правил в’їзду не працювали. Наприклад, перші дні можна було їхати без страховки та навіть без деяких документів, адже ситуації були дуже різні. Страхові компанії Німеччини швидко адаптувалися до тих обставин та віднайшли механізм покриття витрат під час аварій, в яких були задіяні автівки з українськими номерами. Термін роботи цього механізму сплив і наразі всі, хто має автомобілі з України — повинен мати німецьку страховку. А ті, хто приїжджає обов’язково мати «Зелену картку» — міжнародну картку автострахування. Що стосується німецької страховки, то тут діють знижки для власників українських автівок та вартість страхування може коливатися від 10 до 30 євро на місяць. Ось добірка зі списком страхових компаній, які пропонують спеціальні умови для українців

Українське водійські права в Німеччині

Розглянемо всю інформацію, з якою ми зустрічалися за цей період з приводу українських посвідчень водія. Спочатку дія водійських прав, виданих в Україні мала силу протягом 6 місяців з моменту реєстрації місця проживання у Німеччини.

Після подовження офіційного терміну перебування на територіях Європейського Союзу громадянами України, зробили виняток і для терміну дії водійських прав. Таким чином, якщо ви точно будете проживати не менше року на території Німеччини, то можете подати заявку на подовження посвідчення водія у відомстві з питань реєстрації транспортних засобів вашого місця реєстрації (така заявка є платною).

Однак, на офіційному сайті міністерства транспорту Німеччини є інформація про те, що з 27 липня 2022 року набув чинності Регламент ЄС. Відповідно до статті 9 цього регламенту зазначається, що дія водійський документів, виданих Україною відповідно до її законодавства не припиняється до 6 березня 2025 року, якщо не втрачається статус захисту (з детальною інформацією ви можете ознайомитися тут).

Також опубліковано інформацію, за яких умовах ви можете їздити з українським посвідченням водія в Німеччині:

 • Якщо ваше українське посвідчення водія дійсне. При цьому не потрібно мати завірений переклад або міжнародне водійське посвідчення.
 • Якщо є цифрові українські водійські права. В такому випадку може бути поданий запит до органів влади України, який видавав дане посвідчення. Після його підтвердження ви зможете керувати вашим автомобілем.
 • Якщо ви втратили водійське посвідчення, то вам необхідно звернутися до відділу видачі водійських прав за місцем вашої реєстрації.

У випадку, якщо термін дії вашого водійського посвідчення закінчився і вам все таки треба їх переоформити, то вам необхідно подати заявку до Об’єднання технічного нагляду (TÜV — Technischen Überwachungsverein).

Крім заявки потрібно добре підготуватися для здачі іспитів з теорії (ви можете обрати іншу мову для іспиту: англійську, польську, португальську, хорватську, іспанську, турецьку, арабську, грецьку, російську).

А також потрібно буде підготувати список документів:

 • документ, що посвідчує особу,
 • посвідчення іноземного водія (завершення терміну дії посвідчення водія з України не має перевищувати трьох років) та його переклад,
 • свідоцтво про реєстрацію в Німеччині,
 • біометричне фото.

Нагадуємо, що керувати транспортним засобом із недійсними водійськими правами — є кримінальним правопорушенням.

Цікава інформація: Зняття готівки в супермаркетах Німеччини

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Members
 • Активність
 • New
 • Online
 • Групи
 • Активність
 • Найновіші