Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Доріжки для прогулянок в Ірландії

1
11 місяців ago

Greenways Ireland – вело- та пішохідні доріжки для прогулянок. Greenways (грінвей або зелені стежки) — це дороги, створені для використання виключно велосипедистами, пішоходами та іншим немоторизованим транспортом. Такі маршрути, як правило, безпечніші та ними може насолоджуватися більшість членів суспільства.

Популярним є перепрофілювання під зелені стежки старих залізничних ліній. Прикладами таких стежок є:

 • Waterford Greenway;
 • Great Western Greenway;
 • Great Southern Trail;
 • Old Rail Trail.

Зелені шляхи також зводять вздовж річкових і канальних буксирних шляхів. Так, наприклад, зелені доріжки вздовж Королівського каналу (Royal Canal Greenway) та річки Шур (Suir Blueway) побудовані вздовж старих буксирних доріг.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Waterford Greenway

Зелена стежка в графстві Вотерфорд. Відкрита 2017 року стежка забезпечує 46 км чудової дороги вільної від автомобілів, що тягнеться від історичного міста Вотерфорд до красивого приморського міста Данґарван на заході графства. Гори Комера створюють драматичний фон для захоплюючої подорожі через одинадцять мостів, три віадуки, через тунель завдовжки 400 метрів, вздовж буйних берегів річки Шур аж до пляжів знаменитого Мідного узбережжя (Copper Coast).

Great Western Greenway відкрили у 2011 році. Цей панорамний маршрут, який петляє узбережжям затоки Клю, був найдовшим зеленим маршрутом в Ірландії (44 км). Цей зелений шлях був настільки популярним, що він надихнув подібні проєкти по всій країні. Великий Західний грінвей проходить по лінії старої Великої Західної залізниці Мідлендз, яка була закрита в 1937 році.

Сьогодні понад чверть мільйона людей щороку користується Великим Західним грінвеєм. Усіх приваблює вільне від транспорту природне середовище та прекрасні краєвиди гір Мейо, боліт, сільськогосподарських угідь та вражаючого узбережжя Атлантичного океану.

Читайте також: Ірландія пропонує допомогу прокурорам в Україні

Great Southern Trail

Великий Південний Шлях — це 39-кілометровий пішохідний та велосипедний маршрут бездоріжжям уздовж старої залізничної лінії, яка з’єднує три чудові ринкові містечка Раткіл, Ньюкаслвест і Аббіфіл на заході Лімеріку.

Маршрут забезпечує мандрівку чудовою рукотворною та природною спадщиною. Під час подорожі ви зустрінете норманські замки, абатства, середньовічні руїни, робітні будинки, кладовища часів Великого голоду, покинуті залізничні станції, віадук і захоплюючі краєвиди.

Old Rail Trail

Старий Залізничний Шлях (43 км) — починається в гамірному місті Атлон і закінчується в елегантному старому ринковому містечку Маллінґар в графстві Вестміт. Між цими двома культурними точками ви не почуєте нічого, крім пташиного співу та дзижчання спиць вашого велосипеда. Старий Залізничний Шлях — це переобладнана ділянка Мідлендської Великої Західної залізниці, що пролягає через багаті родючі сільськогосподарські угіддя. Дорога веде відвідувачів через саме серце Ірландії.

Royal Canal Greenway

Дорога вздовж Королівського каналу протяжністю 130 км є найдовшою вело- та пішохідною доріжкою в Ірландії. Шлях пролягає вздовж буксирної дороги Королівського каналу, який був побудований між Дубліном і Лонгфордом на рубежі XVIII століття, щоб з’єднати річку Ліффі з річкою Шеннон. Грінвей проходить через графства Кілдер, Міт, Вестміт і Лонгфорд.

Suir Blueway (Greenway)

Suir Blueway (Greenway) відкрили у 2019 році. Шлях Шур Блувей простягається 53 км зі сходу на захід від м. Каррік-он-Шур до м. Кахір через м. Клонмел. Маршрут складається з 21-кілометрової вело/пішохідної доріжки від м. Каррік-он-Шур до м. Клонмел та ще 32-кілометрового водного шляху вздовж річки Шур, на якому можна кататися на каное чи байдарках. Саме через річковий елемент маршруту цей шлях називають «блувей», а не «грінвей».

Також в майбутньому планується відкриття інших зелених доріжок по всій Ірландії.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Members
 • Активність
 • New
 • Online
 • Групи
 • Активність
 • Найновіші