Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Що таке meldunek та як його зробити?

0
11 місяців ago

Після приїзду в Польщу українці стикалися з багатьма не дуже зрозумілими поняттями, серед яких мельдунек. Тож з’ясуємо, що це таке, для чого він потрібен, та які документи необхідно подавати для його отримання. Також розглянемо окремо види прописки й умови подання заяв.

Що означає поняття meldunek?

Meldunek – це реєстрація за місцем проживання в Республіці Польща. Отримати її можуть як резиденти, так і не резиденти країни. За тривалістю мельдунек може бути тимчасовим або сталим, тобто постійним. У першому випадку термін дії реєстрації обмежуються конкретними датами, зокрема терміном дії візи або карти побиту.

Українці звично називають це пропискою, однак більш правильно буде називати це реєстрацією. Її оформлюють не тільки жителі країни, але й ті, хто приїхав для тимчасового проживання, навчання або роботи. Є окреслений термін, за який треба подати заяву на реєстрацію. Для громадян ЄС та Польщі це 3 місяці, для всіх інших − 30 днів.

Види реєстрації за місцем проживання в Польщі

 • Zameldowanie stałe (постійна реєстрація) − послуга, якою можуть скористатися громадяни Польщі, ЄС та всі ті, хто має вид на постійне проживання.
 • Zameldowanie czasowe (тимчасова реєстрація) − охоплює період дії договору оренди, але не перевищує терміну дозволу на перебування в країні. Мінімальний період оформлення – від 30 днів. Тобто подавати заяву можна одразу, як ви знайшли постійне житло.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Для чого потрібен мельдунек?

На сьогодні зазвичай для безпечного та надійного перебування в Польщі українцям достатньо мати PESEL зі статусом UKR та договір про оренду житла. Однак є окремі випадки, коли вас можуть запитати про наявність мельдунку. Наприклад:

 • під час прийнятті на роботу;
 • при зверненні до медичного закладу;
 • під час оформлення деяких банківських продуктів;
 • при взаємодіях з державними структурами.

Окрім цього, реєстрація за місцем проживання дає право зареєструвати свій автомобіль або отримати водійське посвідчення у Польщі місцевого зразка.

Що потрібно для отримання мельдунку в Польщі?

Для отримання мельдунку потрібно в першу чергу знайти житло і укласти договір оренди мінімум на 2 тижня. Там потрібно прописати ваші особисті дані та людей, з якими проживаєте.

Перед заселенням слід перевірити строки оренди, якщо за бажання власника треба буде заплатити кауцію (завдаток). Це цілком нормальна практика для Польщі. Кауція представляє страховку на випадок, якщо ви щось зіпсуєте чи зламаєте. Наприкінці строку оренди повну суму вам повернуть.

Перед подачею заяви на отримання мельдунку, варто поінформувати орендодавця про наміри оформити реєстрацію та прописку. Він, у свою чергу, не має права вам відмовити і повинен прописати пункт про те, що він не проти прописати у конкретній квартирі цих людей.

Як виглядає процедура оформлення мельдунку?

Самостійно подати заяву може людина, якій виповнилося 18 років. Зареєструватися на подачу мельдунку можна як особисто, так і через доручену особу. У другому випадку потрібно оформити електронну довіреність на певну людину та засвідчити її електронним підписом.

Процедура оформлення мельдунку виглядає наступним чином:

 1. Зареєструйте себе і кожного члена сім’ї окремо в Urząd Dzielnicy (управління району).
 2. На телефон прийде смс з часом для відвідування.
 3. Приходите в установлений термін і в установі заповнюєте необхідні бланки*
 4. За документальне підтвердження потрібно сплатити 17 злотих.
 5. Увійдіть до надійного профілю за допомогою телефона та паролю.
 6. Підтвердіть оплату довідки спеціальним документом.
 7. Отримайте Meldunek.

Для подачі документів потрібно принести з собою паспорт, карту побиту (якщо така є), номер PESEL, договір про оренду житла.

Особливі умови подачі документів для отримання meldunek

Якщо ви маєте право власності на квартиру, наприклад, отримали її у спадок, або вже є власником, ви маєте прикріпити до форми подачі заяви наступні електронні документи:

 • цивільно-правовий договір, зокрема договір оренди;
 • витяг із земельної та іпотечної книги або витяг із їхніх розділів;
 • адміністративне рішення;
 • рішення суду.

Якщо ви не маєте права власності на квартиру і не є власником, потрібно прикріплювати інші документи:

 • заява власника або особи, яка теж має право власності на квартиру, про те, що підтверджує ваше перебування в квартирі;
 • документ від власника або іншої особи, що засвідчує їхнє право власності на квартиру.

Після подання вище перерахованих документів, працівник ужонду отримує заяву та реєструє вас. Однак це відбувається не одразу. Чиновник може попросити у вас оригінали, якщо у нього виникають сумніви при роботі з копіями. Після з’ясування всіх обставин, вас зареєструють за 15-20 хв.

Важливо! Якщо ви змінюєте місце проживання, тоді й мельдунек доведеться переоформити. Це здійснюється онлайн або за допомогою заяви, яка автоматично виписує вас та прописує за новою адресою.

Чи можна зареєструватися для отримання мельдунку онлайн?

Якщо ви маєте Profil Zaufany (довірений профіль), тоді для більшої зручності можна подати заявку онлайн. У такому випадку потрібно надати копії документів та заповнити заяву. Бувають випадки, коли людину викликають на особистий прийом для вирішення окремих деталей. У цілому система працює налагоджено, тому подібних проблем не має виникнути. Після цього документальне підтвердження про реєстрацію в Польщі може прийде на електронну пошту.

Однак є важлива умова. Якщо ви не є громадянином країни-члена ЄС (Європейського Союзу) або ЄАВТ (Європейської асоціації вільної торгівлі) і не є членом сім’ї зазначеного іноземця, вам буде відмовлені у праві зареєструватися онлайн.

Побачити більше: Допомога 4000 злотих на похорон у Польщі

Головне, що потрібно знати:

 • строк реєстрації – 30 днів після приїзду в Польщу. Після заключення договору оренди – 4 дні.
 • види прописки: тимчасова та постійна;
 • місце реєстрації – Urząd Dzielnicy за місцем проживання;
 • онлайн реєстрація – на сайті;
 • вартість реєстрація безкоштовна, однак видача довідки коштує 17 злотих незалежно від виду прописки.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Members
 • Активність
 • New
 • Online
 • Групи
 • Активність
 • Найновіші