Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Безкоштовні ноутбуки для дітей в Польщі

0
11 місяців ago

У сучасній освіті важливим аспектом вважається вміння користуватися комп’ютерними технологіями. Проєкт «Безкоштовні ноутбуки для учнів четвертих класів» – це програма, яка запрацює з вересня 2023 року в Польщі. У чому полягає особливість програми? Для яких шкіл та учнів вона призначена? Чи може учень четвертого класу з України отримати ноутбук безкоштовно?

Особливості програми «Безкоштовні ноутбуки» для дітей

Про особливості програми отримання комп’ютерів учнями повідомив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. Обладнання повинні отримати до 370 тисяч четверокласників. Прем’єр-міністр пояснив, що першими отримають ноутбуки учні четвертих класів, оскільки це рекомендують фахівці в галузі освіти. Було зазначено, що цього року також отримають ноутбуки вчителі, а в найближчі роки комп’ютери будуть передані учням інших класів.

При навчанні у закладах Польщі одними з найважливіших знань, вмінь та навичок для українських учнів є: знання польської мови (нагадуємо про можливість безкоштовного вивчення польської мови для українських школярів, реєстрація за посиланням) та володіння комп’ютерними програмами. Комп’ютер сьогодні повністю здатен задовольнити потреби школярів у різних аспектах навчання. Також він може допомогти при зберіганні та обробці різних видів інформації: текстової, графічної, звукової та відео.

Хто може отримати безкоштовний ноутбук?

Вміння користуватися комп’ютером у сучасному житті – це важливо для людини будь-якого віку, але треба розвивати ці навички з раннього віку. Не всі сім’ї можуть дозволити собі з фінансових причин купити своїм дітям ноутбуки, тому ця нововведена програма може дуже допомогти їм. Трансформація полягає, серед іншого, в тому, що сьогодні комп’ютер необхідний не тільки на лекціях з інформатики, але також може бути корисним на інших уроках та для домашнього застосування.

Обладнання дістанеться усім дітям, які навчаються в четвертому класі:

 • як полякам, так і українцям, а також дітям з інших країн, які підуть до четвертого класу у Польщі;
 • як учням із малозабезпечених сімей (нагадуємо про можливість отримання безкоштовних речей для українців завдяки сервісу Lalafo), так і дітям із заможних родин;
 • як школярам державних шкіл, так і приватних.

Технічні характеристики безкоштовних ноутбуків

Безкоштовні ноутбуки для учнів будуть мати додаткове програмне забезпечення. Йдеться про операційну систему, офісні та освітні програми або програмне забезпечення, пов’язане з безпекою. Можливо, безкоштовні ноутбуки для учнів будуть поставлятися з розширеною гарантією або страховкою. Згідно з припущенням проєкту, ноутбуки відповідатимуть певним вимогам.

Специфікація безкоштовних ноутбуків:

 • вага 2,5 кг;
 • екран − матриця кольорова, матова, з розміром 13 дюймів, роздільна здатність Full HD 1920×1080 пікселів, мінімальна яскравість – 220 кд/м2;
 • продуктивність не менше 1100 балів у тесті CrossMark;
 • пам’ять 8 ГБ (з можливістю розширення до 16 ГБ);
 • операційна система легальна 64-розрядна, встановлена виробником;
 • диск − пристрій зберігання SSD з мінімальною ємністю 265 ГБ;
 • звук − вбудована звукова підсистема, сумісна з HD Audio, мікрофон для високої якості звуку при віддаленій роботі;
 • клавіатура типу QWERTY, польська розкладка;
 • акумулятор, мінімальна ємність – 37 Вт/год;
 • роз’єми: USB-C 3.0, USB-C, цифровий відеовихід (наприклад: HDMII, DisplayPort), роз’єм для навушників, мікрофона.

Додаткові можливості: HD-камера, Bluetooth – версія мін.5, інтегрована карта WLAN, що підтримує стандарти не нижче Wi-Fi 5. Гарантія: мінімум 36 місяців від виробника.

Чи можна перепродати ноутбук?

Можливо, деякі думають, що, отримавши ноутбук, зможуть його дуже легко продати, але такої можливості немає, бо державний секретар із цифровізації Януш Цешинський заявив:

Будуть реалізовані рішення запобігання перепродажу ноутбуків, які наступного року отримають четверокласники. Ми запропонуємо законопроект, який допоможе запобігти продаж цього обладнання. Ноутбуки матимуть захист для того, щоб їх неможливо було перепродати».

Захистом для перепродажу буде гравіювання на кожному комп’ютері у вигляді орлу чи напис «Польща». Януш Цешинський заявив, що цього року буде проведено тендер на комп’ютерне обладнання для вчителів та школярів інших класів. Проєкт передбачає оснащення ноутбуками до 400 тисяч педагогів.

Міністр освіти і науки Пшемислав Чарнек резюмував, що за останні два роки на модернізацію шкіл було витрачено 5 мільярдів злотих. Програму «Безкоштовні ноутбуки для учнів четвертих класів» не слід плутати з іншими програмами 2023 року, пов’язаними із забезпеченням комп’ютерним обладнанням польських шкіл, в яких його не вистачає. Це проекти: «Лабораторії майбутнього» та «Мобільні лабораторії майбутнього». У програмі «Лабораторія майбутнього» взяли участь 14 тисяч шкіл, 200 тисяч вчителів і 3 мільйонів учнів.

Побачити більше: Що таке meldunek та як його зробити?

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Members
 • Активність
 • New
 • Online
 • Групи
 • Активність
 • Найновіші