Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Допомога від алкоголізму в Польщі

0
1 рік ago

Повномасштабне вторгнення росії до України сильно підвищило рівень стресу в українців. Намагаючись впоратися з тривогою та складними психологічними станами, люди звертаються до алкоголю. Заглушення болю алкоголем легко перетворюється на залежність. Розповідаємо, як отримати допомогу від алкоголізму в Польщі.

Стадії алкогольної залежності

Існують різні класифікації фаз залежності від алкоголю. Фахівці найчастіше розрізняють 13 стадій, в яких залежна людина:

 1. вживає алкоголь інколи (наприклад, під час світських заходів), не відчуває необхідності пити;
 2. напивається до прогалин у пам’яті;
 3. відчуває сильний потяг до алкоголю;
 4. п’яніє до втрати свідомості, не контролює випивку;
 5. шукає приводи для випивки, заперечує проблему з алкоголем;
 6. відчуває симптоми синдрому відміни (через кілька годин після вживання останньої дози алкоголю з’являється «ломка»: тремор, головний біль, відчуття тривоги, слабкості і втоми, підвищений пульс та артеріальний тиск, блювота, пітливість тощо);
 7. має потяг до алкоголю наодинці;
 8. має проблеми в роботі нервової системи (наприклад, напади агресії):
 9. зосереджується на пияцтві, не бере участі у сімейному житті, нехтує професійними та іншими обов’язками;
 10.  відчуває докори сумління, але не може відмовитися від алкоголю через звикання організму;
 11.  переживає постійну, хронічну тривогу;
 12.  п’є до втрати свідомості, не може боротися з бажанням випити;
 13.  не може обійтися без абстиненції («опохмілення»), постійні «запої».

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Коли потрібно звернутися до лікарів?

Якщо ви відчуваєте симптоми алкоголізму протягом останнього часу й усвідомлюєте, що вам важко зупинитися — варто звернутися до спеціаліста за допомогою. Лікування від алкоголізму в Польщі повністю безкоштовне. Його покриває Національний фонд здоров’я (NFZ) незалежно від того, маєте ви страховку чи ні.

Як лікують алкоголізм у Польщі?

Найперше, що варто зробити — звернутися до будь-якого наркологічного диспансеру. Туди не потрібно записуватися завчасно чи отримувати направлення, адже прийти може будь-хто. Психолог-нарколог проведе консультацію і призначить пацієнту саме те лікування, яке буде найбільш ефективним. Реабілітація у Польщі завжди передбачає психологічну підтримку і терапію. Вважається, що саме терапія, а не медикаментозне лікування найкраще допомагає позбавитися залежності, адже вона допомагає усвідомити проблему алкоголізму та його наслідки, а також знайти мотивацію залишатися тверезим.

Перший вид лікування — амбулаторний: пацієнт приходить до клініки кілька разів на тиждень, відвідує групову чи індивідуальну терапію, отримує супровід фахівців. Якщо вам підходить цей варіант, можна пошукати соціальне житло в Польщі поблизу місця надання допомоги. Однак, такий метод лікування не рекомендують на перших етапах лікування алкоголізму, адже людина залишається жити у звичному середовищі, де має багато спокус випити.

Вважається, що найкращим методом є стаціонарне лікування. Пацієнта кладуть в постійну палату у наркологічному відділенні, де забезпечують необхідними медикаментами, які допомагають відновити організм, постійною підтримкою фахівців і психологів. Крім того, існує денний стаціонар, куди людина з алкоголізмом зобов’язана приходити з понеділка по п’ятницю на мінімум 5 годин і брати участь у психологічній терапії.

Можна також звернутися до приватних клінік з невеликою кількістю людей в центрі, телевізорами та інтернет-з’єднанням, заняттями спортом та йогою та додатковими розвагами, як-от басейн, магнал, баскетбольні майданчики тощо. Вартість реабілітації в таких клініках не відшкодовує NFZ. Одна з найбільших приватних мереж лікування алкоголізму та інших залежностей — Oaza.

Лікування можуть почати з алкогольної детоксикації. Щоб полегшити перші дні тверезості й синдром відміни, внутрішньовенно пацієнту вводять вітаміни, заспокійливі та поживні препарати. Це зволожує організм, відновлює водний баланс і рівень глюкози, поповнює дефіцит вітамінів, прискорює регенерацію нервової системи. Якщо вам призначать додаткові вітаміни чи препарати, ви можете купити їх коштом 500 злотих від Health4Ukraine, якщо візьмете участь у цій програмі.

Чи можна вилікувати алкоголізм у Польщі за допомогою «зашивання»?

Також у Польщі використовують так зване «зашивання». Воно не лікує від алкоголізму, але допомагає залишатись тверезим протягом довгого часу і розвинути відразу до алкоголю. Метод передбачає введення алкоголіку препарату, який пригнічує етапи розпаду і засвоєння алкоголю в організмі. Внаслідок цього після вживання найменшої дози алкоголю (навіть у цукерках) у людини з’являються неприємні симптоми, які продовжуються протягом кількох годин:

 • почервоніння обличчя;
 • надмірна пітливість;
 • відчуття жару;
 • нудота і блювота;
 • важке дихання;
 • головні болі і запаморочення;
 • прискорене серцебиття;
 • відчуття страху і тривоги.

Де знайти список лікувальних закладів?

У Польщі існує велика система наркологічних закладів для людей з залежностями. Вона містить амбулаторні, стаціонарні клініки, а також притулки для неповнолітніх залежних. Знайти найближчий лікувальний заклад можна на спеціальній мапі від Національного центру профілактики залежностей, а також у спеціальному сервісі від Національного фонду здоров’я (NFZ), де потрібно ввести воєводство, в якому ви проживаєте, і тип закладу (Leczenie uzależnienia od alkoholu).

Також ви можете долучитися до українськомовних груп анонімних алкоголіків. Список груп АА у різних містах Польщі можна знайти за посиланням.

Чи можна примусити до лікування від алкоголізму?

Алкоголізм в Польщі лікують добровільно. Але є випадки, коли суд може призначити примусове лікування алкоголіку:

 • він стає причиною розпаду сімейного життя;
 • він деморалізує неповнолітніх;
 • він систематично порушує громадський порядок;
 • він ухиляється від обов’язку забезпечувати потреби сім’ї.

Побачити більше: Як знайти україномовного лікаря в Польщі

Якщо ви подасте заяву до суду самостійно, її відхилять, тож спочатку варто звернутися до місцевої комісії з розв’язання проблем алкоголізму (Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych) або до прокуратури. Ці установи проводять співбесіду та тест на залежність. Якщо алкоголізм підтвердять, прокуратура або комісія з розв’язання проблем алкоголізму передадуть справу до суду, який, на підставі зібраних доказів, призначить лікування або відхилить запит, якщо людина не залежна. Усі судові витрати покриває місто.

Якщо ви страждаєте від наслідків алкоголізму родича, ви маєте право на безкоштовну терапію.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *