Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Все про парковку в Німеччині

0
1 рік ago

Паркування в Німеччині: як не порушити правила? Яка вартість штрафу та як сплатити його українцям в Німеччині? На ці питання ми підготували відповіді в нашому матеріалі.

Що українцям потрібно знати про паркування в Німеччині

У ПДР Німеччини є два поняття , що стосуються парковки: обмежена заборона на паркування (зупинитися можна, але не паркуватися) та абсолютна (повна заборона). Основна різниця між цими поняттями полягає в правилі 3 хвилин, тобто водій може залишити авто на цей час або бути поруч з транспортним засобом.

Де в Німеччині заборонено паркувати транспортні засоби?

ПДР потрібно дотримуватися і в робочі, і вихідні та святкові дні в Німеччині. Заборона на паркування в Німеччині діє в межах дії відповідного знаку, а також:

 • на велосипедних доріжках;
 • зупинках громадського транспорту (за 15 м);
 • пішохідних зонах;
 • перехрестя і пішохідний перехід (5 м до і після);
 • при односторонньому русі;
 • на вузьких вулицях та напроти виходу/входу з будинку.

Де знайти безплатні парковки в Німеччині?

На сайті gratisParken.de, можна знайти більше 3322 безплатних паркомісць по всій Німеччині. Крім того, безплатне паркування можливе:

 • на узбіччі дороги з відсутністю заборонних знаків за напрямком руху;
 • на спеціальних майданчиках, які часто знаходяться далеко від центра міста та з’єднані автобусними лініями (Pendelbus), для користування якими ви можете купити проїзний квиток в Німеччині;
 • з обмеженням у часі (часто це 2 години) за наявності знаку «2Std», але водій повинен мати спеціальний Parkscheibe синього кольору із зазначеним часом приїзду та від’їзду.

Платні парковки в Німеччині

Скористатися платним паркуванням можна обабіч на визначений заздалегідь час (оплата через паркувальний автомат та на торпеді демонстрація квитанції). Також платне паркування можливе в спеціальних гаражах і стоянках (оплата після закінчення стоянки).

Середня вартість платного паркінгу у Німеччини становить 1,5-3 євро за годину, а підземного – 20-25 євро за добу. В нічний час одне паркомісце обійдеться близько 7 євро.

Для того, щоб знайти найближчу парковку з наявними вільними місцями, а також швидко оплатити паркінг, можна скористатися спеціальними застосунками: Parkopedia Parkentravipay ParkenParKingFind my Carcar-parking.euparkme.com.

Які знаки парковки та її заборони використовуються в Німеччині?

 • Безплатна парковка обабіч дороги з вказаними обмеженнями, стрілочками та днями тижня (для парковки тільки один день неділя – вихідний).
 • Дорожня розмітка, яка забороняє парковку.
 • Заборона паркування.
 • Платне паркування з указаними часовим обмеженням
 • Парковка дозволена, тільки для мешканців регіону з наявним дозволом
 • Платна парковка в паркхаусах
 • Знак, який попереджає про роботу евакуатора

Які існують штрафи за неправильне паркування в Німеччині?

Неправильне паркування обійдеться автовласнику від кількох десятків до сотень євро. Наприклад:

 • зайняте без дозволу місце на парковці – 10 євро;
 • паркування на шосе або автостраді – 70 євро;
 • порушення заборони на зупинку 10-70 євро;
 • при блокуванні пожежного проїзду (Feuerwehrzufahrt) від 35 євро та 1 штрафний бал;
 • паркування автівки в радіусі 5 метрів від перехресть, приватних ділянок, зупинок громадського транспорту, виїздів із гаражів 10- 30 євро;
 • несплата за парковку в паркоматі або прострочена оплата 10-30 євро;
 • паркування на місцях для електрокарів або для інвалідів (Behindertenparkplatz) без відповідних документів – 55 євро;
 • вихід з автівки без дотримання заходів безпеки 15-25 євро.

Послуги евакуатора в Німеччині будуть коштувати від 100 до 200 євро, і це не рахуючи вартості стоянки автомобіля на штрафному майданчику.

Як сплатити штраф за неправильну парковку в Німеччині?

За неправильну парковку в Німеччині, так само як і в Україні, водій отримує повідомлення про штраф з усіма необхідними реквізитами. Після цього в будь-якій фінансовій установі, кредитній організації або на пошті можна оплатити штраф та зберегти квитанцію. При оплаті треба мати, окрім водійського посвідчення, ще і закордонний паспорт, а у випадку орендованої автівки, також кошти на рахунку в розмірі страхового платежу. Якщо сплачувати через банк, комісія складатиме від 5 євро.

Чи можна сплатити штраф онлайн в Німеччині?

Штраф у Німеччині можна сплатити й за допомогою онлайн-банкінга. Усі реквізити та детальну інформацію, яка необхідна для сплати, знайдете на зворотному боці штрафної квитанції.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Чи можна оскаржити штраф за паркування в Німеччині?

Білий талончик під склоочисником на вашому авто в Німеччині означає отримання штрафу за паркування – Verwarnung (попередження). Зазвичай сума в межах такого правопорушення коливається від 5 до 65 євро, не враховуючи додаткових адміністративних зборів. Такий вид штрафу не підлягає оскарженню. Якщо ви знаєте, що порушили правила, варто оплатити його протягом 7 днів.

Якщо ви не погоджуєтеся зі штрафом та маєте намір його оскаржити, варто дочекатися офіційного повідомлення (Bußgeldbescheid), яке надійде поштою протягом 3 місяців. Сума штрафу Bußgeld збільшиться, бо до неї будуть включені поштові витрати, приблизно 3,5 євро. Після цього треба направити апеляцію у відповідний орган, звідки прийшло повідомлення, рекомендованим листом (зразок такого листа) протягом 3 тижнів. Варто долучити докази (фото, відео) для ефективності вашої скарги. Якщо вам не вдасться переконати установу в своїй невинуватості, справа буде передана в місцеву прокуратуру або районний суд.

Що буде, якщо не сплатити штраф в Німеччині

Неоплачені штрафи за порушення ПДР в Німеччині залишаються чинними протягом багатьох років. У випадку несплати, сума штрафу буде постійно зростати. Якщо порушник уже виїхав з країни і не сплатив штраф за порушення ПДР, під час наступного в’їзду його, у найкращому випадку, змусять сплатити штраф, а в гіршому – можуть заборонити в’їзд до Німеччини або до Євросоюзу.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *