Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Українська мова в ірландських школах

1
1 рік ago

З наступного навчального року почне вивчатися українська мова в Ірландських школах. А згодом вона стане ще й предметом для випускного атестату! Про це повідомила міністр освіти Норма Фолі.

Учні, які перейдуть у п’ятий клас, з вересня 2023 року зможуть обрати факультативний предмет «українська мова». Він буде орієнтований переважно на носіїв мови. Перші іспити з української студенти складатимуть у 2025 році.

Ініціатива з’явилася після прибуття десятків тисяч українців до Ірландії після початку повномасштабної війни в лютому 2022 року.

На сьогоднішній день зафіксовано 15 000 дітей, які переїхали, з них 5 200 навчаються в середній школі. Близько 100 українських вчителів початкової школи також були прийняті до реєстру Педагогічної ради за останній рік.

Опитування українців в Ірландії 2022. Результати та цікаві факти

Виступаючи перед Асоціацією громадських і загальноосвітніх шкіл (ACCS), міністр сказала: «Як нація Ірландія твердо стоїть на боці народу України. Це правильно, що ми це зробили». І додала, що для цих учнів, багатьом з яких довелося залишити батьків, бабусь і дідусів, братів і сестер та інших близьких, школа дає важливе відчуття нормальності. Це місце, де вони можуть уникнути інших турбот, зосередитися на власному навчанні та знайти друзів.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

«Я хочу щиро відзначити та привітати чудову роботу ACCS та шкіл по всій країні. Дякуємо вам за все, що ви зробили і все, що ви робите, щоб забезпечити притулок, безпеку та навчання для наших українських студентів», – сказала Норма Фолі.

Читайте також: Власний бізнес в Ірландії

Оскільки це для початку буде факультативний предмет, то поки не передбачено усного іспиту. Іспит складатиметься лише на вищому рівні, пропонуючи вибір переважно для носіїв мови.

На цей рік для іспитів на сертифікат про закінчення список доступних не навчальних мов включає румунську, новогрецьку, фінську, голландську, хорватську та мальтійську.

Згідно з інформацією на веб-сайті Державної екзаменаційної комісії

Політикою комісії є задоволення запитів щодо проведення іспитів для носіїв рідної мови у випадку національних мов країн ЄС. Україна не є членом ЄС, але запустила заявку незабаром після того, як Росія почала вторгнення в країну. Також доступні мови, що не належать до ЄС, наприклад китайська.

Читайте більше: Матеріальна допомога в Ірландії для українців

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *