Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Безкоштовний проїзд для українських школярів

1
1 рік ago

Українські школярі мають право безкоштовного проїзду у Варшаві та Вроцлаві. Це стосується як тих учнів, що навчаються у польських школах, так і тих, що продовжують навчання за українською освітньою програмою.

У Вроцлаві можливість безкоштовного проїзду з’явилася ще 1 вересня, тоді як у Варшаві зовсім нещодавно – в середині листопада. Раніше для того, щоб скористатися безкоштовним проїздом у Варшаві, українським учням обов’язково потрібно було мати польську легітимацію.

Також, окрема категорія учнів не може розраховувати на повністю безкоштовний проїзд. Для них передбачені знижки 50%. Ці категорії поділяються так:

  • Діти 6 до 14 років – безкоштовний проїзд у громадському транспорті.
  • Діти від 14 до 20 – знижка на проїзд у розмірі 50%.

Раніше, всі громадяни України, які приїхали на територію Польщі після 24 лютого 2022 року мали право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті. З початку літа в більшості міст це скасували. Але відтепер українські учні мають право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті Вроцлава та Варшави. Розповідаємо як цим скористатися.

Кого з учнів це стосується

Скористатися правом на безкоштовний проїзд можуть як учні, які навчаються в польській школі, так і школярі, які продовжують відвідувати заняття в українських навчальних закладах в форматі онлайн.

На безкоштовний проїзд мають право усі учні з України. Це означає, що безкоштовним проїздом мають право користуватися і ті, хто вже давно живе і навчається в польській школі, і ті, хто приїхав до Вроцлава або Варшави від лютого. Мова йде про:

  • Учнів закладів середньої освіти;
  • Учнів закладів базової середньої освіти;
  • Учнів закладів профільної середньої освіти;
  • Учнів, яким ще не виповнився 21 рік.

Якщо вашій дитині 20 років, і вона ще не має статусу студента, то вона також може претендувати на безкоштовний проїзд в громадському транспорті. Якщо вашій дитині вже виповнився 21 рік, пільги на неї не розповсюджуються.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Що портібно для того, щоб скористатися безкоштовним проїздом

Якщо ваша дитина вже навчається в польському навчальному закладі, або продовжує навчання в українському, вона має це підтвердити. Тож для того, щоб скористатися безкоштовним проїздом, потрібно:

  1. Якщо ваша дитина навчається в Україні – пред’явити документ (декларацію), який свідчить про навчання в українському закладі освіти (але виключно той, що подавався до Муніципалітету міста Вроцлава або до Муніципалітету міста Варшава) та документ, що посвідчує особу під час проведення контролю квитків в автобусах або трамваях;
  2. Якщо дитина навчається в польській школі – потрібно пред’явити контролерам польський учнівський квиток. Його видають всім учням, які зареєстровані в польській школі.

Побачити більше: «Карта великої родини» (Kartа Dużej Rodziny) – як її отримати та що вона дає?

Без цих документів ваша дитина не може скористатися правом на безкоштовний проїзд у громадському транспорті.

Як зробити декларацію, що підтверджує навчання в українському закладі освіти

Для того, щоб у дитини не було проблем в Польщі, батьки повинні зробити декларацію, які підтверджує її навчання в Україні. Для цього потрібно:

  1. Обов’язково зробити документ, що підтверджує навчання вашої дитини в українському закладі освіти в дистанційній формі;
  2. Занести цей документ до Канцелярії департаменту освіти в Муніципалітеті Вроцлава особисто або надіслати його поштою на адресу Департаменту освіти;

Після цього ваша дитина буде звільнена від обов’зку навчання у польському навчальному закладі та не матиме жодних проблем. Якщо ж ви віддали свою дитину на навчання до польської школи, ніяких додаткових документів робити не потрібно.

Пам’ятайте, що польська та українська системи освіти відрізняються. Так, спочатку діти навчаються в середній школі або гімназії, а потім переходять до старшої школи. Як правило, учні Польщі закінчують школу в 18-19 років, але мають в запасі ще два роки, щоб закінчити школу, у разі, якщо учень погано склав екзамени або залишився на якийсь навчальний рік повторно.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *