Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Дитячий садок в Німеччині

0
11 місяців ago

Як записати дитину до дитячого садка в Німеччині? Як буде проходити процес навчання? Які потрібні документи? Як швидко можна українцям включити дитину до системи освіти в Німеччині? Про це та багато іншого в матеріал сьогоднішньої статті.

Як оформити дитину в дитячий садочок в Німеччині

До Німеччини за майже десять місяців війни Росії проти України емігрувало багато українських переселенців для отримання тимчасового захисту. Більшість із них переїхало до країни з дітьми як правильно оформити дитину до місцевого дитячого садка та заощадити на оплаті. Є одне правило якого треба дотримуватися при відвідуванні закладу освіти: для прийому до дитячих закладів денного перебування принципово діє обов’язок надання доказу про імунітет від кору — в тому числі й для дітей біженців від війни в України. Якщо надати документ про вакцинний захист неможливо, потрібно (повторно) проходити вакцинацію в Німеччині. З медичної точки зору це повністю безпечно.

Розглянемо основні види дитячих садків в Німеччині:

В Німеччині існує три основних види дитячих садочків:

 • муніципальні (kommunale kita);
 • садочки від роботодавця (betriebliche kita);
 • приватні (private kita).

В Німеччині є правило: не можна оформити дитину до будь-якого садочка, який припав до душі. Існує основне правило: будівля дитячого закладу повинна знаходитися не більше, ніж за 5 км від місця вашого проживання, у випадку коли дитині потрібно використовувати громадський транспорт, то на це повинно витрачатися не більше 30 хвилин часу.

Давайте, розглянемо разом алгоритм оформлення оформити дитину до дошкільного закладу: варто відвідати найближчий дитячий садок, записатися на консультацію та подати документи. Рекомендуємо звернути увагу на муніципальний дитсадок – там вам допоможуть оформити та подати документи в Управлінні справ дітей і молоді.

Також під час оформлення дитини до дитячого садочка в Німеччині важливу роль відіграє її вік. Для розподілу дітей на групи використовуються такі вікові категорії:

 • діти до трьох років – до ясел (kinderkrippe);
 • діти від 3 до 7 років – до дитячого садка (kindergarten);
 • учні молодших класів – догляд за дітьми після школи (kinderhort).

Перелік документів, які потрібні для оформлення дитини до німецького дитячого садка – це довідка (медична книга) з інформацією про всі необхідні обстеження та картою щеплень.

Вартість дитячого садку в Німеччині залежить від багатьох факторів:

 • скільки годин дитина щодня перебуває в дитячому садку;
 • дохід сім’ї – високі доходи батьків означають, що доведеться платити більше;
 • якщо з дитиною в садку будуть оформленні її брати чи сестри, вартість оплати зменшується.

Все це обговорюється під час консультації. Але навіть якщо місце буде безоплатним, вам доведеться платити за харчування.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Чи можна оформити дитину безкоштовно до дитячого садка, якщо немає грошей?

Так, звичайно. Але для цього потрібно до Управління справ дітей і молоді подати заяву на отримання ваучера на денний догляд за дитиною (Kita-Gutschein). Перший крок – подати заявку на ваучер Kita. Ви можете отримати форму у своєму житловому об’єкті; В також можете заповнити його онлайн. Отримавши ваучер Kita від офісу молоді, ви можете використати його для пошуку вільного місця для своєї дитини.

Розглянемо механізм як оформити дитину до дитячого садка в Берліні:

Перед початком відвідин дитячого садку вашою дитиною у Берліні, треба отримати дозвіл від берлінського Сенату з питань освіти, молоді і родини. На даний момент кожен бажаючий може подати заявку на отримання такого дозволу онлайн. Після реєстрація батьки отримують купон для дитячого садочку (Kita-Gutschein), з яким прямуєте до дитячого закладу та записуєтеся в чергу. Якщо є вільне місце, з цим садочком підписується контракт про прийняття дитини.

По приїзду до міста, одразу починайте шукати місце в садку, бо в Берліні це дуже проблемно, як правило, тривалий і виснажливий процес. Якщо ви вже шукаєте дитячий садок, вам сюди: тут ви знайдете список дошкільних закладів, які пропонують місця у своїх дитячих садках для сімей біженців з України. А також ви можете скористатися Kita-navigator – офіційним сервісом від berlin.de, який допомагає шукати садки з вільними місцями поблизу Вашого дому.

Мережа садків FRÖBEL відкриває додаткові місця для дітей з України. FRÖBEL пропонує швидкий прийом та початкову акліматизацію для дітей з родин українських біженців у близько 200 закладах по всій країні. Переселенці можуть зв’язатися з FRÖBEL німецькою, англійською, російською чи українською мовами написавши листа за адресою електронної пошти ukraine@froebel-gruppe.de, бажано надати коротку інформацію про місце розташування та вік дитини, а також контактну адресу та номер телефону.

Дитячі садочки NordOst Берлін запрошують до себе дітей з України. В дитячий заклад при наявності вільних місць, переселенці можуть віддати дітей у віці від нуля років до шкільного віку на так зване гостьове місце (Gastplatz). Такі місця надаються максимум на 2 місяці, також дитина може відвідувати садочок до обіду або 5-7 годин в день. Ця послуга для українців безкоштовна. Перевірити наявність вільних місць можна у них же на сторінці. Протягом цих двох місяців батьки мають можливість отримати дозвіл на садок (Kita-Gutschein) в соціальній службі у справах дітей (Jugendamt) за місцем проживання та отримати постійне місце в садочку.

Навчальна мережа Klax пропонує українським сім’ям, які зареєстровані в Берліні як біженці, місця в одному з найпрофесійніших дитячих садків. Для детальної інформації необхідно зв’язатись з адміністратором e-mail: LinaMareikeDedert@klax-online.de.

Таким чином, Німеччина надає широку освітню підтримку дітям українських біженців та дає можливість адаптуватися.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Members
 • Активність
 • New
 • Online
 • Групи
 • Активність
 • Найновіші