Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Скільки коштують українці для Ірландії

0
1 рік ago

На сьогоднішній день Республіка Ірландія виплатила 676 мільйонів євро готелям, пансіонатам та низці приватних постачальників для розміщення українців, які тікають від війни. При тому, що станом на березень уряд Ірландії був винен готелям, які прийняли українців, 41 мільйон євро неоплачених рахунків.

Аналіз укладених договорів показав, що в період з жовтня по грудень 2022 року було затверджено угод на суму майже 85 мільйонів євро і підписано 133 контракти по всій країні.

Це на додачу до тих 337 мільйонів євро, що надані 270 готелям, хостелам і пансіонатам з квітня по вересень минулого року.

Міністр інтеграції Родерік О’Горман підтвердив, що загальна вартість платежів, здійснених приватним постачальникам до 2023 року, становить 202 мільйони євро.

Видання Irish Examiner зазначає, що уряд планує збільшити використання адаптованих офісних будівель для розміщення українців та шукачів притулку, оскільки низка готелів вирішила не продовжувати свої контракти.

Крім того, деякі готелі вирішили розділити свої номери, запропонувавши одні номери для туристів, а інші для біженців.

Читайте наш попередній матеріал про те, як Ірландія бачить завершення війни в Україні

Держава наразі очікує на «складні часи з пошуком житла для українців», стверджують високопоставлені джерела в уряді.

How much? (Скільки?)

Останні дані демонструють суму коштів, які були виплачені готелям, пансіонатам, монастирям і хостелам у період з жовтня по грудень минулого року:

East Clare Golf Village, що надає котеджі з двома та трьома спальнями, отримав державний контракт на 7,8 млн євро на розміщення українців;

Бауерський монастир Богоматері у Вестміті отримав 6,6 млн євро;

4,8 млн євро для готелю Hotel Westport, Co Mayo;
Майже 4,6 мільйона євро для двох готелів Grand Central Hotels in Co Donegal;
2,5 млн євро для Jameson Apartments, Galway;
1,7 мільйона євро хостелу Abbey Hostel, Clare;
1,7 млн ​​євро для готелю Dundrum House Hotel, Tipperary;
1,2 мільйона євро для готелю The Pier Hotel, Limerick.

Дані, отримані Irish Examiner, показують, що лише 16 затверджених контрактів становлять суму понад 39 мільйони євро.

Такі туристичні точки, як Мейо, Голвей, Керрі, Клер і Донегал, мають значну кількість готелів, закладів типу B&B (ліжко та сніданок), якими користується держава, з контрактами від 16 500 євро до 7,8 мільйона євро.

За останніми даними в Ірландії проживає 79 783 українців, і в середньому щодня сюди все ще прибуває близько 85 наших співвітчизників.

До 1600 українців живуть у помешканнях, наданих домогосподарствами по всій країні за системою, що контролюється Червоним Хрестом та місцевою владою.

Інші домовилися про приватне житло з домогосподарствами поза офіційними системами.

У середньому відділ платежів і фінансів Департаменту інтеграції щотижня підтверджує платежі приватним надавачам житла на суму близько 30 мільйонів євро.

Проте значне відставання у виплатах готелям продовжується і власники скаржаться пану О’Горману на «катастрофічний вплив на їх грошовий потік».

Представник Департаменту інтеграції відмітив, що вартість наданих контрактів є орієнтовною. Фактичні суми, сплачені постачальникам, залежать від заповненості та витрат готелів та включають послуги з харчування, прибирання, прання, водопостачання, а також послуги з охорони.

Читайте також: Українська мова в ірландських школах

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *