Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Вакцинація в Німеччині

0
11 місяців ago

Тема вакцинації на сьогодні актуальна і водночас болюча для кожного українця. Розповідаємо про особливості вакцинації в Німеччині в сьогоднішній статті.

Німецька система охорони здоров’я наполегливо рекомендується на державному рівні вакцинуватися. Як що наявні найменші сумніви, то завжди можна проконсультуватися з лікарем або користуватися порадами німецької системи вакцинації з переліком рекомендованих щеплень. Федеральної медичної асоціації Німеччини – це місце, де кожен переселенець може дізнатися більш детальну інформацію про медичне обслуговування біженців.

Перелік щеплення, що рекомендується робити

(STIKO) – Постійний комітет з питань вакцинації, таку назву має державна організація яка займається питанням щеплень, та дає чіткі рекомендації про перелік щеплень та окреслює вікової категорії населення. Рекомендації STIKO зачіпають як місцеве населення, яке тут проживає, так і людей, яким довелося втікати до Німеччини від російської агресії на території України. Біженці повинні завчасно отримати всі щеплення, які прописані Постійною комісією з вакцинації (STIKO). Витрати на вакцинацію, зроблену в рамках цих рекомендацій, покриваються медичною страховкою. STIKO наголошує на тому, що мешканці Німеччини мають отримати щеплення від таких хвороб: гепатиту В, дифтерії, кашлюку, Hib (гемофільної інфекції типу b), пневмококи, поліомієліту, правця, менінгококу С, ротавірусу, корі, свинки, краснухи (MMR), вітряної віспи та ВПЛ (вірусу папіломи людини). Українці які на цей момент проживають в гуртожитках для біженців зобов’язані вакцинуватися від кору. Крім того, літнім людям та вагітним STIKO рекомендує отримати щеплення від грипу. Також для тих часто проводить свій час на природі у районах поширення кліщового енцефаліту, рекомендовано вакцинуватися від весняно-літнього кліщового менінгоенцефаліту (FSME).

 «Паспорт щеплень» (Impfpass) що це та як він діє?

«Паспорт щеплень (Impfpass або Impfausweis або Impfbuch)» – це маленька жовта книжечка яка видається лікарем після першого щеплення у Німеччині. У цю книжку вноситимуть всі зроблені вам вакцини: це важливо для імунізації. Відвідуючи лікаря, завжди беріть з собою цей документ. За наявності неповнолітніх дітей ви маєте зберігати їхні паспорти щеплень і слідкувати за календарем щеплень, щоб не пропускати етапи вакцинації.

На додаток до паспорту щеплень ви можете також вести зошит дитячих обстежень (так званий «жовтий зошит»). У ньому документуватимуться всі планові обстеження дитини (U1 – U9) під час кожного відвідування лікаря до досягнення дитиною 6-річного віку, що сприяє ранній діагностиці захворювань. Отримати такий зошит можна у пологовому будинку (Geburtsklinik) або в акушера-гінеколога одразу після народження дитини. Якщо ви втратите документ або не маєте його взагалі, то можете попросити новий у лікаря.

Які щеплення є обов’язковими?

Єдине щеплення, яке є обов’язковим у Німеччині – це щеплення проти кору. Діти, яким не менше одного року і які відвідують дитячий садок або школу, повинні бути щеплені від кору. Захист від кору буде якщо дитина або щеплена, або перехворіла на цю хворобу. Доказом служить довідка про вакцинацію або медична довідка. Аналогічно як діти так і дорослі можуть отримати щеплення через медичний заклад до якого треба звернутися на території громади де мешкаєте. Особи, які не можуть вакцинуватися за станом здоров’я та мають медичну довідку, звільняються від обов’язку вакцинації.

Що робити, якщо щеплення зроблені, але документів про це немає?

Вакцинація є обов’язковою тільки від кору і тільки для певної групи людей. Якщо є медичні документи, які засвідчують вакцинацію проти кору, то можна перенести дані з українських довідок та оформити «паспорт щеплень», де буде прописана дата та вакцина, якої відбувся процес щеплення. На випадок сумнівів або втрачених документів щодо щеплень: Поговоріть про це зі своїм лікарем. Саме медики можуть вирішувати індивідуально по кожному пацієнту, чи потрібна повторна вакцинація на випадок сумнівів про зроблені чи не зроблені щеплення.

Щеплення для дорослих

Ці щеплення рекомендовано робити дорослим:

– Поліомієліт;

– Вакцинація проти кору для всіх дорослих, народжених після 1970 року, які не були щеплені проти кори або були щеплені проти кори лише один раз у дитинстві;

– Повторні, так звані «бустерні» щеплення проти дифтерії, правця і кашлюка кожні 10 років.

Поки що вакцинуватися від COVID-19 зобов’язані тільки працівники закладів охорони здоров’я та догляду. Це щеплення дуже рекомендують і оплачують для всіх людей, які старші за 12 років і які живуть або тривалий час перебувають у Німеччині.

Вартість вакцинації в Німеччині

Медицина Німеччини заснована на обов’язковому медичному страхуванні, тобто кожного місяця кожен громадянин робить внески в так звані лікарняні каси. Щодо щеплень, то не всі вони є безкоштовними, тільки ті що рекомендовані інститутом Коха покриває страховка. Найчастіше сплачують за повторну вакцину від коклюшу, правця та дифтерії німці від 18 до 60 років, для людей старшого віку вакцинація безкоштовна, такі ж правила діють і для українців.

Щеплення захищають кожну людину окремо і дозволяють захистити суспільство загалом. Бажаємо дбати про своє здоров’я та здоров’я оточуючих.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Members
  • Активність
  • New
  • Online
  • Групи
  • Активність
  • Найновіші