Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Як знайти безкоштовне житло в Польщі українцям

0
1 рік ago

Багато українців, які приїхали до Польщі починаючи з 24 лютого, стикаються з проблемою пошуку житла. І якщо для деяких не проблема зупинитися у друзів чи у родичів, інші шукають безкоштовні й тимчасові пункти розміщення. Адже незнання мови та відсутність підтримки можуть бути серйозною перешкодою під час пошуку житла.

Ми розповідаємо про те, як українцям шукати безкоштовне житло в Польщі.

Подивіться групи по пошуку житла у facebook

Соціальна мережа facebook дуже популярна серед поляків та українців. А з початком російської агресії на просторах facebook з’явилося дуже багато груп, присвячених Україні. В тому числі і по пошуку житла.

Якщо ви шукатимите житло в facebook, то варто звернути увагу на такі групи:

 1. Mam mieszkanie, dom, pokój dla Ukrainy 
 2. Mieszkanie dla Ukrainy 
 3. Pomoc dla Ukrainy Допомога Україні: mieszkanie oraz inna pomoc obywatel
 4. POMOC Z MIESZKANIEM DLA UKRAIŃCÓW 
 5. POLSKA / Pomoc dla Ukrainy / praca,mieszkanie oraz inna pomoc

В деяких групах публікують більше 10 пропозицій на день, а в деяких одну чи дві кожного дня. Тож якщо житло вам потрібно терміново, регулярно перевіряйте вміст сторінок і одразу пишіть людині, чия пропозиція вас зацікавила.

Пошукайте житло на спеціальних інтернет-сторінках

Окрім соціальних мереж, можна також скористатися спеціальними інтернет-сторінками, які створили з ціллю допомоги Україні. Наразі безкоштовне житло можна знайти на таких порталах:

 1. Airbnb – сервіс безкоштовного житла для сімей з дітьми. Airbnb надає допомогу українцям по всьому світу, а не тільки в Польщі. Тож якщо вам потрібно знайти житло терміном до одного місяця, радимо скористатися саме цим сервісом.
 2. Mapuj Pomoc – сервіс, який створений спеціально для громадян України. За допомогою Mapuj Pomoc можна знайти житло якнайшвидше. За допомогою сервісу можна як знайти собі тимчасове житло, так і запропонувати комусь прихисток.
 3. Допомога біженцям – спеціальний сайт для біженців з України. На ньому можна знайти не тільки пропозиції житла, а й багато інших видів запропонованої допомоги. Наразі на сайті доступно більше 7 тисяч пропозицій.
 4. Ukrainetakeshelter – сайт, за допомогою якого можна зв’язатися з людьми, які можуть надати житло. Для того, щоб користуватися ним, потрібно авторизуватися. Це можна зробити за допомогою facebook, google чи twitter, або створити новий обліковий запис.
 5. icanhelp.host – платформа для тих, хто надає житло та для тих, хто його шукає. Все, що потрібно зробити – це обрати один з запропонованих варіантів: чи ви можете допомогти, або чи ви потребуєте допомоги. А далі, в залежності від вашої потреби, для відкриється спеціальна сторінка з пропозиціями.
 6. Olx – популярний сервіс для оголошень. Як і українці, поляки активно користуються цією платформою. А з початком російської агресії в Україні тут почали розміщувати варіанти безкоштовного житла. Для цього на сайті є спеціальна вкладка – Для України (Dla Ukrainy). В ній ви знайдете не тільки безкоштовні варіанти проживання, а ще й іншу допомогу. Зокрема, безкоштовні речі.

Побачити більше: Українці в Польщі можуть отримати безкоштовні речі завдяки сервісу Lalafo

Одна з цих сторінок точно допоможе вам знайти тимчасовий варіант проживання. Але майте на увазі, що через великий попит ваша заявка може довго розглядатися. Адже як правило, в першу чергу розглядають ті заявки, де є гостра необхідність в житлі або в іншій допомозі. Тому якщо житло вам потрібно терміново, одразу це вказуйте.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Скористайтеся програмою 40+

Також, не забувайте про те, що польський уряд підтримує громадян, які надають прихисток українцям. Це допомога 40+. Вона передбачає 40 злотих на день за кожен день перебування українця, якого прихистила польська сім’я. Програма діє упродовж 120 днів.

Для того, щоб скористатися програмою, вам потрібно мати номер PESEL. Але не потрібно мати статус біженця. Ви можете жити за умовами цієї програми й терміном менше, ніж 120 днів, але не більше.

За умовами цієї програми вам мають надати житло та забезпечити вас харчуванням. А приміщення, де вас розміщують, має повністю відповідати стандартам безпечного проживання та не впливати на ваш стан здоров’я та життя.

Подати заявку на участь в програмі можуть особи, які готові надати прихисток українцям. При цьому, це потрібно зробити безпосередньо в найближчому офісі муніципального управління. Як правило, заявка розглядається упродовж 30 днів.

Також, як тільки ви прибули до Польщі, зверніться до волонтерів. Адже саме вони можуть допомогти вам з пошуком житла, транспорту, речей та навіть роботою. А якщо ви не знаєте польської мови, то волонтер може допомогти з перекладом.

Читайте також: Безкоштовні ліки для пенсіонерів в Польщі

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *