Notice: Функцію _load_textdomain_just_in_time було викликано неправильно. Translation loading for the cyr2lat domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Будь ласка, перегляньте Виправлення помилок у WordPress для більш детальної інформації. (Це повідомлення додане у версії 6.7.0.) in /home2/chernih1/uineu.org/wp-includes/functions.php on line 6114

Notice: Функцію _load_textdomain_just_in_time було викликано неправильно. Translation loading for the wordpress-seo domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Будь ласка, перегляньте Виправлення помилок у WordPress для більш детальної інформації. (Це повідомлення додане у версії 6.7.0.) in /home2/chernih1/uineu.org/wp-includes/functions.php on line 6114
Екзамен після 8 класу у Польщі - U-in-EU
Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Екзамен після 8 класу у Польщі

0
2 роки ago

Учні польських шкіл упродовж навчання готуються до іспитів, тому хоча б морально до цього готові. Це викликає труднощі в українців, які приїхали до Польщі через війну. Діти вивчають мову, знайомляться з навчальними матеріалами, а також звикають до нової, зовсім інакшої, методики викладання. У цій статті розповідаємо про іспит після 8 класу та особливості, які потрібно знати учням та батькам.

Що таке еgzamin ósmoklasisty

У Польщі «екзамен восьмикласника» (польська назва − еgzamin ósmoklasisty) або «екзамен на атестат зрілості» є обов’язковим. Від підтверджує рівень знань здобувача за весь період загальної освіти. Не існує допустимого порогового балу, від якого залежить результат екзамену. Кожен, хто його писав, отримає сертифікат з відповідним результатом. Пізніше від цього буде залежати вступника – вчитиметься він у ліцеї, технікумі, або галузевій школі І або ІІ ступеня (наприклад, поліцеальній школі).

Базовими предметами для складання є:

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Як виглядає екзамен восьмикласника в Польщі?

Приходити на іспит потрібно вчасно. Якщо спізнитися, екзаменаційна комісія може не допустити до складання. При собі необхідною мати чорну ручку, лінійку та учнівський квиток, який у Польщі називається «legitymacja».

Проводиться іспит у письмовій формі, де є питання закритого (тести) й відкритого типу. Які саме будуть завдання – заздалегідь нікому не відомо. Вони, за принципом ЗНО в Україні, потрапляють до шкіл у закритих конвертах і відкриваються тільки в день проводження іспиту. На кожний предмет виділено додатково 5 хвилин для перевірки відповідей та перенесення їх на картку.

Користуватися телефоном заборонено. За цим слідкують щонайменше 2 вчителі. Вони дають інструкції, консультують стосовно завдань та допомагають із заповненням бланків. Пізніше спеціальні екзаменатори перевіряють роботи.

Існує 2 строки складання екзамену:

  • основний (у травні);
  • додатковий (у червні).

Графік складання:

  • 23 травня – польська мова (09.00);
  • 24 травня – математика (09.00);
  • 25 травня – іноземна мова (09.00).

Якщо з поважної причини учень не прийшов на екзамен в основний термін, він має право складати його пізніше, у додаткову сесію. Це буде 12, 13 та 14 червня.

Результати будуть оприлюднені 3 липня, а 6 липня до шкіл відправлять zaświadczeniа – детальні довідки з результатами учнів.

Пільги під час складання для школярів-українців

Через війну в Україні для українських школярів ввели певні послаблення, які можуть допомогти гарно скласти іспити.

Інформації про нововведення цього року поки немає, однак у 2022 було так:

  • окремий клас для складання іспиту;
  • можливість користуватися перекладачем та словником;
  • психологічна підтримка (присутність психолога);
  • допомога вчителя;
  • збільшена тривалість складання (255 хв – для польської, 170 хв – для математики, 170 хв – для іноземної мови);
  • окремі екзаменаційні аркуші (інструкція – українською мовою).

При оцінюванні екзамену враховується не тільки безпосередній бал, але й успішність з інших предметів та участь у суспільному житті школи (олімпіади, конкурси, змагання тощо).

Пізніше з результатами іспиту восьмикласника учень може вступити до галузевої школи, ліцею або технікуму.

Екзамен восьмикласника в 2022 році

У 2022-му році екзамен після 8-го класу складали майже 503 тисячі учнів початкової школи, із них 6 тисяч – українці. Найкращі результати були з англійської (67% балів) та з польської (60%) мов. З математики учні в середньому заробили 57% правильних відповідей. Німецьку мову більшість молоді склала на 50%, тобто набрали половину правильних відповідей.

Якщо говорити окремо про українців, експерти пройшли до певних висновків щодо їхньої успішності. Ті, хто приїхав до Польщі через війну, провчився приблизно 3 місяці і вирішив складати іспит, щоб не гаяти часу, мали погані результати.

Побачити більше: Безкоштовні ноутбуки для дітей – дізнайся хто їх отримає

Ті українські учні, які вирішили не проходити іспит восьмикласників, але залишаються у Польщі, будуть змушені знову прослухати навчальний рік у 8-му класі. Польську мову написали на 22%, математику на 34% і англійську – на 44%. На дітей вплинула не тільки різниця у викладенні матеріалу порівняно з українськими школами. Не малу роль зіграла війна, адже так чи інакше, вона психологічно вплинула на кожного українця.

Саму тому учням радять не поспішати з підсумковими екзаменами. Якщо приїхали нещодавно, можна лишитися у восьмому класі ще на один рік, прослухати матеріал і в наступному році бути краще підготовленим. До того, профільне міністерство Польщі переконує, що учні, які дистанційно закінчують загальну середню школу в Україні, матимуть більше шансів для вступу в ліцей чи технікум. Заявку вони подаватимуть на основі українського атестату, без складання іспиту восьмикласника.

Читайте також: Фріланс та віддалена робота в Польщі

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *