Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Екзамен після 8 класу у Польщі

0
1 рік ago

Учні польських шкіл упродовж навчання готуються до іспитів, тому хоча б морально до цього готові. Це викликає труднощі в українців, які приїхали до Польщі через війну. Діти вивчають мову, знайомляться з навчальними матеріалами, а також звикають до нової, зовсім інакшої, методики викладання. У цій статті розповідаємо про іспит після 8 класу та особливості, які потрібно знати учням та батькам.

Що таке еgzamin ósmoklasisty

У Польщі «екзамен восьмикласника» (польська назва − еgzamin ósmoklasisty) або «екзамен на атестат зрілості» є обов’язковим. Від підтверджує рівень знань здобувача за весь період загальної освіти. Не існує допустимого порогового балу, від якого залежить результат екзамену. Кожен, хто його писав, отримає сертифікат з відповідним результатом. Пізніше від цього буде залежати вступника – вчитиметься він у ліцеї, технікумі, або галузевій школі І або ІІ ступеня (наприклад, поліцеальній школі).

Базовими предметами для складання є:

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Як виглядає екзамен восьмикласника в Польщі?

Приходити на іспит потрібно вчасно. Якщо спізнитися, екзаменаційна комісія може не допустити до складання. При собі необхідною мати чорну ручку, лінійку та учнівський квиток, який у Польщі називається «legitymacja».

Проводиться іспит у письмовій формі, де є питання закритого (тести) й відкритого типу. Які саме будуть завдання – заздалегідь нікому не відомо. Вони, за принципом ЗНО в Україні, потрапляють до шкіл у закритих конвертах і відкриваються тільки в день проводження іспиту. На кожний предмет виділено додатково 5 хвилин для перевірки відповідей та перенесення їх на картку.

Користуватися телефоном заборонено. За цим слідкують щонайменше 2 вчителі. Вони дають інструкції, консультують стосовно завдань та допомагають із заповненням бланків. Пізніше спеціальні екзаменатори перевіряють роботи.

Існує 2 строки складання екзамену:

 • основний (у травні);
 • додатковий (у червні).

Графік складання:

 • 23 травня – польська мова (09.00);
 • 24 травня – математика (09.00);
 • 25 травня – іноземна мова (09.00).

Якщо з поважної причини учень не прийшов на екзамен в основний термін, він має право складати його пізніше, у додаткову сесію. Це буде 12, 13 та 14 червня.

Результати будуть оприлюднені 3 липня, а 6 липня до шкіл відправлять zaświadczeniа – детальні довідки з результатами учнів.

Пільги під час складання для школярів-українців

Через війну в Україні для українських школярів ввели певні послаблення, які можуть допомогти гарно скласти іспити.

Інформації про нововведення цього року поки немає, однак у 2022 було так:

 • окремий клас для складання іспиту;
 • можливість користуватися перекладачем та словником;
 • психологічна підтримка (присутність психолога);
 • допомога вчителя;
 • збільшена тривалість складання (255 хв – для польської, 170 хв – для математики, 170 хв – для іноземної мови);
 • окремі екзаменаційні аркуші (інструкція – українською мовою).

При оцінюванні екзамену враховується не тільки безпосередній бал, але й успішність з інших предметів та участь у суспільному житті школи (олімпіади, конкурси, змагання тощо).

Пізніше з результатами іспиту восьмикласника учень може вступити до галузевої школи, ліцею або технікуму.

Екзамен восьмикласника в 2022 році

У 2022-му році екзамен після 8-го класу складали майже 503 тисячі учнів початкової школи, із них 6 тисяч – українці. Найкращі результати були з англійської (67% балів) та з польської (60%) мов. З математики учні в середньому заробили 57% правильних відповідей. Німецьку мову більшість молоді склала на 50%, тобто набрали половину правильних відповідей.

Якщо говорити окремо про українців, експерти пройшли до певних висновків щодо їхньої успішності. Ті, хто приїхав до Польщі через війну, провчився приблизно 3 місяці і вирішив складати іспит, щоб не гаяти часу, мали погані результати.

Побачити більше: Безкоштовні ноутбуки для дітей – дізнайся хто їх отримає

Ті українські учні, які вирішили не проходити іспит восьмикласників, але залишаються у Польщі, будуть змушені знову прослухати навчальний рік у 8-му класі. Польську мову написали на 22%, математику на 34% і англійську – на 44%. На дітей вплинула не тільки різниця у викладенні матеріалу порівняно з українськими школами. Не малу роль зіграла війна, адже так чи інакше, вона психологічно вплинула на кожного українця.

Саму тому учням радять не поспішати з підсумковими екзаменами. Якщо приїхали нещодавно, можна лишитися у восьмому класі ще на один рік, прослухати матеріал і в наступному році бути краще підготовленим. До того, профільне міністерство Польщі переконує, що учні, які дистанційно закінчують загальну середню школу в Україні, матимуть більше шансів для вступу в ліцей чи технікум. Заявку вони подаватимуть на основі українського атестату, без складання іспиту восьмикласника.

Читайте також: Фріланс та віддалена робота в Польщі

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *