Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Поліцеальні школи в Польщі

1
1 рік ago

Перебуваючи в Польщі українці можуть навчатися в поліцеальних школах та по закінченню навчання отримати диплом європейського зразка чи сертифікат.

Що таке поліцеальна школа

Поліцеальна школа це – школа де навчаються дорослі. Навчаючись в поліцеальній школі можна отримати професійну освіту за багатьма спеціальностями.

Студенти мають можливість навчатися тій спеціальності, яка наразі актуальна в регіоні їхнього проживання. Школа є середньою ланкою між середньою та вищою освітою (чимось нагадує український коледж чи технікум, але це не одне і теж). Характерною рисою навчання в такому закладі є набуття саме практичних навичок, а не засвоєння теорії, а також тут мало часу та уваги приділяється предметам, які мало пов’язані з майбутньою професійною діяльністю.

Види поліцеальних шкіл

Залежно від часу коли відбувається навчання школи бувають:

 • денні школи
 • вечірні школи
 • школи вихідного дня

Завдяки тому студенти можуть обирати час для навчання вони можуть поєднувати навчання з роботою. А варіант навчання в школі вихідного дня дозволяє більше часу приділяти роботі. Варто зауважити, що відвідувати заняття потрібно систематично, адже якщо пропустити 50 % від усіх занять вам доведеться заплатити чималий штраф.

Чи можуть українці стати студентами поліцеальної школи?

Так, навчатися в поліцеальній школі можуть поляки, іноземці (в тому числі і українці). Вік студентів – від 18- до 60 років.

Чи можна навчатися з дипломом про вищу освіту?

Якщо ви вже маєте диплом про вищу освіту, але хочете отримати нову спеціальність, ви можете навчатись.  Але при подачі заяви на навчання вам необхідно надати документи про середню освіту (наприклад, училища, коледжу, школи).

Термін навчання

Термін навчання в поліцеальній школі залежить від спеціальності яку ви виберете. Навчання триватиме 1-3 роки. Розпочати навчання в поліцеальній школі можна з вересня або з лютого.

Вартість навчання

В більшості поліцеальних шкіл навчання є безкоштовним, але можливе і платне навчання – це залежить від регіону та спеціальності, яку ви виберете. Деякі школи пропонують оплату в розстрочку.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Які спеціальності в поліцеальній школі можна отримати

Всі поліцеальні школи пропонують приблизно однаковий перелік спеціальностей. Пропозиції від шкіл регулярно оновлюються відповідно до тих спеціальностей, спеціалістів з яких наразі не вистачає в країні.

Найпопулярнішими є:

 • стоматологічний асистент;
 • системний адміністратор;
 • майстер манікюру;
 • косметолог;
 • флорист;
 • масажист;
 • дитячий опікун;
 • логіст;
 • спеціаліст з охорони праці;
 • працівник ресторанного бізнесу
 • туристичний менеджер

Де знайти поліцеальну школу ?

Якщо ви проживаєте у великому місті, то таких шкіл там може бути навіть декілька. Поліцеальні школи є в: Варшаві, Кракові, Познані, Вроцлаві….

Щоб дізнатися більше про поліцеальні школи у вашому регіоні, скористайтеся запропонованим онлайн- ресурсом.

 Документи для вступу в поліцеальну школу

Кожна школа має свій перелік документів для вступу але є документи які є обов’язковими у всіх закладах такого типу:

 • ксерокопії обох ваших паспортів (внутрішнього та закордонного);
 •  свідоцтво про повну загальну середню освіту;
 • медичні довідка за формою 086;
 • 2 фотокартки розміром 3,5 на 4,5 (як для виготовлення Pesel)

Побачити більше: Фріланс та віддалена робота в Польщі

Рекомендуємо уточнити заздалегідь чи вимагає школа, щоб документи для вступу були перекладені на польську мову.

На що звернути увагу?

Зверніть увагу, шо навчання в школі для дорослих здійснюється тільки польською мовою тому вам необхідно володіти польською хоча б на базовому рівні. Зазвичай школи пропонують до своїх програм і безкоштовний курс польської мови. По закінченню навчання ви не тільки отримаєте нові знання та навички, а й краще опануєте мову.

Працевлаштування після навчання

Так як програми, які пропонують поліцеальні школи підбираються відповідно до потреб країни чи регіону, випускники шкіл легко знаходять роботу. Деякі студенти знаходять роботу ще в період навчання. Великі компанії співпрацюють з школами та часто запрошують випускників на роботу.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *