Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Допомога на покриття витрат відпочинку дитини

0
1 рік ago

Чи ви знали про те, що у Польщі можна отримати туристичний ваучер на дитину? Це така програма польського уряду, яка покликана допомогти мешканцям країни покрити витрати на відпочинок їхніх дітей. Дізнайтеся хто може скористатися туристичним ваучером та яка сума фінансування надається.

Для чого потрібен туристичний ваучер у Польщі

Туристичний ваучер (або туристичний бон) – це така одноразова програма польського уряду, яка покликана допомогти родинам, що не можуть повністю покрити витрати на відпочинок своїх дітей, яким ще не виповнилося 18 років. Також ця програма покликана підтримати туристичну сферу Польщі, яка дуже постраждала через ковідні обмеження.

Туристичний ваучер призначається виключно родинам з дітьми. Тобто якщо у вас немає дитини, ви не можете отримати допомогу. Дохід родини не грає ролі. Тобто, фактично, кожна родина, у якій є дитина, може розраховувати на туристичний ваучер.

Варто зауважити, що скористатися ваучером можна виключно у межах Польщі. Тож якщо ви плануєте відправити дитину за кордон, ви не зможете покрити кошти цієї поїздки за допомогою ваучеру.

Програму було запроваджено у 2020 році, коли весь світ охопила пандемія коронавірусу. За допомогою цієї програми вдалося покращити ситуацію з внутрішнім туризмом у Польщі та допомогти багатьом родинам влаштувати собі відпочинок.

На що можна покрити витрати за допомогою туристичного бона

Витрати, які можна покрити за допомогою бона, пов’язані виключно з відпочинком дітей. Завдяки коштам можна покрити такі витрати:

 • Бронювання ночлегу;
 • Одноденна екскурсія;
 • Одноденний тур, у якому не передбачено ночівлю (але в цьому випадку вам потрібно скористатися мінімум двома послугами, які будуть запропоновані організаторами);
 • Послуги гідів;
 • Відвідування культурних закладів, таких як музей або галерея;
 • Проїзд автобусом;
 • Відпочинок в аквапарку.

Важливо, що ці кошти видаються на покриття відпочинку дитини. Але якщо разом з дитиною будуть відпочивати її батьки або опікун, можна також покрити витрати й на цих осіб. Але якщо у вас немає дітей або ви плануєте відпочинок без дитини, ви не зможете покрити його цими коштами.

Яка сума туристичного ваучеру в Польщі

Варто пам’ятати, що туристичний ваучер – це електронний сертифікат. Тож ви не можете отримати виплати у готівці. Сума, на яку видається ваучер:

 • 500 злотих на кожну дитину;
 • 1000 злотих на дитину з інвалідністю.

Кошти, які видаються, можуть бути використані виключно на рекреаційні заходи й не можуть бути переведені у готівку. Скористатися сертифікатом можна до 31 березня 2023 року.

Хто може отримати туристичний ваучер у Польщі

На отримання туристичного ваучеру можуть розраховувати як польські сім’ї, так і сім’ї іноземців, зокрема українців. До тих, хто може отримати сертифікат, належать такі категорії іноземців:

 1. Іноземці, які оформили виплати 500+ на дитину та мають Блакитну карту;
 2. Іноземці, які оформили виплати 500+ та мають будь-який тип карти побиту з доступом до ринку праці.

Дитина іноземця обов’язково повинна проживати на території Польщі.

Українські біженці, на жаль, наразі не можуть розраховувати на отримання туристичного ваучеру. Але якщо українець проживав у Польщі в 2021 році або раніше, й оформив виплати 500+, він може розраховувати на отримання туристичного ваучеру.

Варто також пам’ятати, що гміни мають право розширювати список тих, хто може отримувати допомогу, на свій розсуд. Ваучери видаються лише тим іноземцям, чиї діти проживають на території Польщі. Якщо дитина проживає у іншій країні, туристичний ваучер для неї не передбачений.

Під час заселення до отелю або під час бронювання відпочинку вам потрібно буде пред’явити електронний ваучер. Зробити це потрібно саме у ці моменти, але не пізніше. Якщо ви це зробите, то зможете розрахувати на знижку або навіть на повне покриття суми відпочинку. Для того, щоб дізнатися в яких організаціях можна скористатися ваучером, потрібно пройти за цим посиланням: https://bonturystyczny.polska.travel/lista-obiektow.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Як отримати туристичний ваучер у Польщі

Оскільки туристичний ваучер видається виключно у вигляді електронного сертифікату, його можна отримати в електронному вигляді. Для цього потрібно:

 1. Авторизуватися на сторінці PUE ZUS;
 2. Перейти у Panel ogólny;
 3. Натиснути на Polski Bon Turystyczny.

Побачити більше: Фінансова допомога по догляду за інвалідами

Якщо вам призначений туристичний бон, то вам прийде смс на телефон або лист на електронну адресу. У цьому листі буде вказаний код з 16 знаків. Також вам прийде смс з підтвердженням активації. Тож потрібно буде слідувати інструкціям, які вказані у повідомленні. Після того, як ви активуєте ваучер, він з’явиться у вашому електронному кабінеті.

Наразі невідомо чи будуть продовжувати дію цієї програми. Від початку планувалося, що скористатися туристичним ваучером можна буде до 30 вересня 2022 року, але через те, що багато людей не використали свої кошти, термін дії програми було продовжено.

Якщо програму буде продовжено, то цілком можливо, що скористатися її дією зможуть й ті українці, які приїхали до Польщі починаючи з 24 лютого 2022 року. Але наразі цієї можливості не передбачено.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *