Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Вся інформація про процентні ставки в Польщі

1
10 місяців ago

Процентні ставки в Польщі мають велике значення як для економіки країни в цілому, так і для окремих промислових підприємств та домашніх господарств. Що ж таке процентна ставка? Та на що вона впливає? Дізнаємося нижче у нашій статті.

Що таке процентна ставка?

Процентна ставка (stopy procentowe) – це сума (процентне вираження), яку платить одержувач кредиту за користування позиченими грошима протягом певного періоду (це може бути місяць або квартал чи рік).  більшості випадків, це і є розмір відсотків, згідно з якими банківські установи нараховують проценти за вкладами або кредитами, які надали.

Визначення ефективної процентної ставки вкрай важливо для розрахувань і аналітики фінансової служби підприємств. Рішення про залучення коштів (банківської позики) на тих чи інших умовах, зазвичай приймається, виходячи з прийнятності запропонованої процентної ставки.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Процентні ставки у Польщі: прогнозується зниження чи зростання?

Польща має досить стабільну економіку, демонструючи це навіть у кризових умовах. Уряд країни намагається приймати рішення, які мають убезпечити фінансову систему та гарантувати стабільність польським громадянам.

У Польщі, як і в інших країнах існують різні види процентних ставок: ломбардна, депозитна, довідкова, ставка перерозподілу векселів та ставка дисконтування векселів. Заслуговує на увагу остання, яка виражає прибутковість казначейських векселів, випущених Національним Польським Банком. Саме вона визначає ставку WIBOR та вартість кредитів.

Процентні ставки, встановлені 7 вересня 2022 року, залишаться на поточному рівні, щонайменше ще в наступному місяці.

 

Саме таке рішення 5 квітня прийняла Рада монетарної політики Польщі. Рада з грошово-кредитної політики вирішила зберегти процентні ставки НБП на незмінному рівні 6,75%.

Згідно з рішенням від 5 квітня 2023 р. рівень процентних ставок у річному обчисленні становить:

 • довідкова 6,75%.
 • ломбардна 7,25%.
 • депозитна 6,25%.
 • ставка перерозподілу векселів 6,80%.
 • ставка дисконтування векселів 6,85%.

Чи буде продовжуватись зростання процентних ставок – думки розділилися.

Підвищення ставок відбувається внаслідок зростання інфляції у Польщі. Тож голова Урядового аналітичного центру Норберт Малішевський припустив, що в четвертому кварталі 2023 року інфляція може вимірюватись однозначним числом.

Якщо ж процентні ставки все-таки зростуть, то кредити «подорожчають» ще більше.

Види процентної ставки за кредитами

Існує 2 основних види процентної ставки:

 • фіксована;
 • змінювана.

Фіксована процентна ставка не може змінюватися протягом усього строку кредитного договору. Встановлений договором розмір ставки не може збільшити кредитодавець у односторонньому порядку. І одержувач кредиту з фіксованою процентною ставкою не може розраховувати на зниження платежу в ситуації зниження процентної ставки, що застосовуються при змінюваній процентній ставці.

Порядок розрахунку змінюваної процентної ставки зазначається в договорі кредиту із застосуванням індексу, погодженого обома сторонами. Банки та кредитні компанії стягують процентну ставку за позику грошей, а також комісію за надання фінансування або інші збори. Тож, перед тим, як взяти кредит, необхідно мати уявлення про те, як розрахувати процентну ставку. Для цього кожен може скористатися онлайн кредитним калькулятором, який після введення суми кредиту, типу розстрочки або номінальної процентної ставки, допоможе перевірити загальну вартість кредиту з комісією та додатковими зборами та порівняти з пропозиціями різних банків.

Що рекомендовано зробити позичальникам, які не мають можливості сплачувати кредит?

У випадку, якщо позичальник не має можливості сплачувати кредит, є декілька варіантів вирішити ситуацію:

 • умови кредитування можна отримати в іншому банку і перерахувати потенційну економію;
 • зміна змінюваної процентної ставки на фіксовану;
 • консолідація поточних зобов’язань;
 • об’єднання всіх кредитів, кредитних карток в одному зобов’язанні з більш тривалим терміном кредитування;
 • кредитні канікули;
 • продовження терміну погашення кредиту (для прикладу продовження періоду кредитування від 20 до 30 років розстрочка впаде приблизно на 10 відсотків);
 • допомога досвідченого кредитного експерта.

Як отримати кредит українцю в Польщі?

Фінансова система Республіки Польщі надає свої послуги як полякам, так і іноземцям. Для отримання позики громадянам іншої країни, у тому числі українцям, треба відповідати певним вимогам, про які можна прочитати за посиланням. При цьому варто мати на увазі, що українці можуть отримати кредит на строк, який не перевищуватиме строк дії трудового договору або Карти побиту. У відповідності до строку дії цих документів банк запропонує кредитну ставку, термін погашення та мінімальний щомісячний платіж.

Підприємці, які є громадянами України та хочуть отримати кредит в Польщі на фінансування бізнесу (інвестиції) необхідно надати документи, які підтверджують, що підприємство діє на території Польщі щонайменше шість  місяців (в деяких банках – рік).

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Members
 • Активність
 • New
 • Online
 • Групи
 • Активність
 • Найновіші