Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Вигідні кредити на житло в Польщі

0
10 місяців ago

Якщо ви переїхали до Польщі й хочете придбати собі житло у кредит, то ви матимете таку можливість. Адже навіть не дивлячись на те, що ціни на житло виросли, польські банки надають кредити під низьку відсоткову ставку. Розповідаємо про програму дешевого житла в Польщі та про те, як іноземцю придбати житло в цій країні.

Хто може претендувати на дешевий кредит на житло в Польщі

Наразі відомо, що програма дешевого житла в Польщі буде доступна усім мешканцям країни, які планують придбати своє перше житло. Тобто в середньому такою пропозицією зможуть скористатися близько 50 тисяч сімей на рік.

Іноземці, які перебувають на території Польщі, також можуть придбати собі житло. Але слід враховувати, що це ніяк не спрощує процес отримання польської посвідки проживання (ПНП) у цій країні або отримання громадянства.

Якщо програму дешевого кредиту на житло введуть в життя, то кожен мешканець Польщі, який має намір придбати нерухомість зможе зробити це з мінімальними витратами – 2% кредитування.

На дешеве житло можуть розраховувати такі категорії мешканців Польщі:

 • Люди, які ще не досягли віку 45 років.
 • Люди, які ще ніколи не мали свого житла й планують купити свою першу нерухомість;

Тобто якщо ви старше 45 років або вже маєте своє житло – ви не можете взяти участь у цій програмі. Загалом, програма працюватиме таким чином:

 1. Держава буде доплачувати банкам за іпотечний кредит протягом 10 років. Таким чином відсоткова ставка становитиме всього 2%.
 2. Максимальна сума кредиту, яку можна буде взяти – 500 тисяч злотих, але якщо мова йде про родини, то цю цифру буде збільшено до 600 тисяч злотих.
 3. Кожен учасник програми повинен буде жити в квартирі, яку купить, а не використовувати житло з інвестиційними цілями. Тобто купити й здавати житло в оренду не вийде.
 4. З кожним учасником програми буде підписано спеціальну декларацію, яка зазначатиме, що придбане житло буде основним місцем проживання особи, яка його купує.
 5. Максимальний внесок, який повинен буде внести учасник програми упродовж всього періоду – 200 тисяч злотих.

При цьому, житло може бути придбане як з первинного, так і з вторинного ринку. Майте на увазі, що не виключено, що уряд Польщі буде перевіряти чи проживає власник житла у придбаній квартирі чи будинку.

Чому заговорили про дешевий кредит на житло

Про дешевий кредит на житло заговорили через погіршення ситуації на польському ринку нерухомості. Справа в тому, що у 2022 році ціни на квартири дуже сильно виросли. І через це все менше й менше охочих придбати собі житло.

У зв’язку з високими відсотковими ставками все більше людей приймають рішення про купівлю квартири пізніше. Через це також будується все менше нових квартир, адже стоїтельні фірми отримують все менше й менше інвестицій. Тож таким чином польська влада намагається вирішити цю проблему.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Яке житло може придбати іноземець в Польщі

Як вже зазначалося, іноземці також мають право на придбання житла в Польщі. Більш того, польські банки доволі охоче надають кредити іноземним громадянам. З самого початку потрібно з’ясувати, які є види нерухомості в Польщі. Вони поділяються на такі категорії:

 1. Земельні ділянки – тобто ті, в яких вид власності земля.
 2. Будинки – тобто ті, що пов’язані з землею але не є предметами окремого майна.
 3. Квартири та житлові приміщення – тобто частини будівель, які є окремими об’єктами власності, відповідно до законодавства.
 4. Господарство – тобто нерухомість, яка може бути використана для діяльності у сільському господарстві.

Для кожного з цих видів нерухомості існують окремі вимоги. Наприклад, найлегше купити квартиру, а найскладніше – будинок із землею. На купівлю квартири не потрібно жодного дозволу, а на купівлю будинку потрібен дозвіл від Міністерства внутрішніх справ та адміністрації. Але якщо у вас є картка довгострокового резидента ЄС або ви перебуваєте у шлюбі з поляком більше, ніж 2 роки, ви звільняєтеся від цієї вимоги.

Також, врахуйте, що не всі банки погоджуються надавати кредит іноземцям, що не мають довгострокового перебування. Наразі ви можете звернутися до Pekao, Millenium, mBank, PKO BP та ING Bank Śląski. Всі подробиці, пов’язані з оформленням кредиту, варто уточнювати безпосередньо в банку.

Який іноземець має право на оформлення іпотечного кредиту в Польщі

Перше, що варто зазначити – кожен банк має право встановлювати свої вимоги до іноземців у питаннях кредитування. Тим не менш, існують такі основні вимоги:

 1. У іноземця повинен бути чинний закордонний паспорт;
 2. Іноземець повинен перебувати на території Польщі на законних підставах;
 3. У іноземця повинна бути польська прописка (meldunek);
 4. Іноземець має вказати законне джерело доходів, яке він може підтвердити документально;
 5. Іноземець повинен мати позитивну кредитну історію в Польщі або в державі свого проживання;
 6. Іноземець повинен мати номер Pesel.

Побачити більше: Шаблон CV (резюме) для успішного влаштування на роботу в Польщі

Тож якщо ви відповідаєте всім вищезазначеним вимогам, ви можете оформити іпотечний кредит у Польщі. Але будьте готові на будь-які додаткові вимоги від банку.

Які документи потрібні для оформлення кредиту в Польщі

Якщо ви збираєтеся оформити кредит у Польщі, то вам потрібно зібрати такі документи:

 1. Чинний закордонний паспорт;
 2. Карта постійного або тимчасового перебування (але мінімум на 12 місяців);
 3. Довідку про сплату податків;
 4. Довідку про зарплату за останні 3-6 місяців;
 5. Трудовий договір на рік вперед та довідку про доходи за останні півроку;
 6. Якщо ви працюєте на Umowa zlecenie – довідка про доходи за останній рік;
 7. Якщо ви ведете власний бізнес – довідку про доходи за останні два роки;
 8. Довідку про несудимість;
 9. Польський рапорт BIK (кредитна історія) та довідку про сплату податку PIT;
 10. Попередній договір із забудовником або продавцем нерухомості;
 11. Якщо ви купуєте будинок – дозвіл від Міністерства внутрішніх справ та адміністрації.

Також, вам потрібно буде заповнити спеціальну анкету. Але її видають безпосередньо в банку. В середньому, піде близько двох тижнів на розгляд вашої справи. Будьте також готові, що банк може стягувати додаткову комісію. Якщо ви успішно придбаєте житло, то ви маєте право користуватися ним на свій власний розсуд – проживати у ньому або здавати в аренду.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Members
 • Активність
 • New
 • Online
 • Групи
 • Активність
 • Найновіші