Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Переваги та недоліки життя в Ірландії

2
10 місяців ago

Ірландія відома своєю любов’ю до їжі та напоїв, мальовничою сільською місцевістю та галасливими містами, найкращими у світі історичними місцями та неймовірними розвагами. Ірландія може здатися ідеальним місцем для проживання. Але переїзд до нової країни — серйозне рішення. Важливо провести дослідження та зважити всі за та проти життя в Ірландії, всі плюси та мінуси.

Плюси життя в Ірландії

Давайте заглибимось в деякі з багатьох причин, з яких Ірландія заслуговує на увагу з боку емігрантів, які шукають новий дім

 • Розташування

Ірландія – одна з найближчих європейських країн до США та Канади. Це також фантастична відправна точка для вивчення решти Європи — Великобританія знаходиться менш ніж за годину їзди, Барселона — лише за дві години польоту, а Рим — за три години. Для мандрівників у всьому світі навряд чи знайдеться краще місце для старту, ніж Ірландія.

 • Відноста відкритість для емігрантів

Ірландія є міжнародним центром. Частково завдяки своєму географічному положенню, але також завдяки тісним історичним та культурним зв’язкам із Європою, Великою Британією та США.

Оскільки англійська є офіційною мовою, це відносно просте місце для життя, навчання та роботи для носіїв англійської мови. Насправді в Ірландії мешкає приблизно 650 000 іноземців – із загальної чисельності населення близько 5 мільйонів осіб.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

 • Низька злочинність

В Ірландії досить суворі закони про зброю. Близько 7 одиниць вогнепальної зброї на 100 осіб, що є дуже низьким показником володіння зброєю порівняно з багатьма країнами. Це означає, що рівень насильства із застосуванням вогнепальної зброї в Ірландії практично відсутній, а рівень насильницьких злочинів загалом низький. Таким чином, це досить безпечне місце для проживання.

 • Доступна медицина порівняно з іншими країнами

Усі постійні мешканці Ірландії мають право на медичне обслуговування. Охорона здоров’я пропонується на основі державного фінансування, хоча вам, можливо, доведеться платити зі своєї кишені за деякі послуги, такі як візити до вузькоспеціалізованого лікаря.

Існують різні схеми, які допомагають людям керувати витратами при хронічних захворюваннях і обмежувати суму, яку ви повинні витратити на ліки, що відпускаються за рецептом.

 • Можливість мати подвійне громадянство

Жителі Ірландії можуть мати подвійне громадянство з іншою країною, якщо ця країна також визнає можливість мати подвійне громадянство. Це означає, що набуття громадянства Ірландії не обов’язково означає, що ви повинні відмовитися від своїх прав у своїй країні.

 • Легко відкрити банківський рахунок

В Ірландії навіть нерезиденти можуть відкривати банківські рахунки за наявності дійсного посвідчення особи з фотографією (наприклад, вашого паспорта) та підтвердження адреси. Банківські рахунки в Ірландії рідко можна відкрити онлайн, тому вам доведеться почекати, поки ви дійсно не опинитеся в країні, щоб подбати про це.

 • Громадський транспорт у всіх містах

У великих містах Ірландії, таких як Дублін, громадський транспорт зазвичай досить швидкий і надійний. За межами міст є автобуси та потяги, які доставлять вас практично куди завгодно, а в ті місця, куди вони не ходять, можна дешево орендувати машину.

 • Тут можна їсти, пити та веселитися

Ірландія відома у всьому світі своїми пабами. Паби для ірландців більше, ніж місця, де можна поїсти та випити Гіннесс. Вони, як громадські центри, де люди заводять друзів, грають в ігри, слухають музику та багато іншого. Соціальне життя в Ірландії жваве і безперечно обертається навколо часу, проведеного в пабах, що є чудовою новиною для тих, хто любить поїсти та випити.

Мінуси життя в Ірландії

Ідеальних місць немає. Як і в будь-якій іншій країні, у житті в Ірландії є деякі мінуси.

 • Сумно відома ірландська погода

Ірландія добре відома тим, що тут майже цілий рік тужливо та йдуть дощі. Але погода часто непередбачувана, а це означає, що ви можете побачити сонячне небо та зливу в той самий день або навіть кілька разів на той самий день.

В Ірландії рідко йде сніг, але це не означає, що більшість року не є холодною. Якщо ви з тих, кому для щастя потрібне постійне сонячне світло, Ірландія може бути не для вас.

 • Це дороге місце для життя

Вартість життя у міських центрах мегаполісів Ірландії може бути досить високою. Орендна плата набагато нижча, чим далі від центру міста. Але в цих районах менший доступ до громадського транспорту.

 • Пабна культура не для всіх

Ірландці люблять свої паби, і соціальне життя досить активно обертається довкола алкоголю. Саме це може відштовхнути вас, якщо ви не п’єте.

Проте уряд Ірландії вкладає багато ресурсів у пропаганду відповідального ставлення до алкоголю. Останніми роками відкрилися тверезі заклади, зокрема, тверезі паби.

 • Дороге паливо

Ірландські податки на паливо дуже високі та становлять понад 50%, що збільшує вартість. Хоча ціни варіюються в залежності від місця розташування, ви можете розраховувати на те, що за заправку в Ірландії доведеться заплатити вдвічі більше, ніж у США, наприклад.

 • Знайти житло може бути складно та дорого

Ціни на житло в Ірландії зросли в середньому більш ніж на 10% у 2022 році, та й за прогнозами, продовжать зростати через брак житла. Дефіцит пропозиції також впливає на ціни на оренду, які відносно високі у містах.

Читайте також: Психологічна підтримка для українців в Ірландії

Три популярні міста Ірландії

 • Дублін

Столиця Ірландії, Дублін, є домом для більш ніж півмільйона людей та великих активних громад емігрантів. Дублін — чудове місце для людей, які приїжджають до Ірландії на роботу, а також тут знаходяться два найкращі університети Ірландії — Трініті-коледж у Дубліні та Університетський коледж у Дубліні. Одним із недоліків буде пошук житла. Ціни на оренду в Дубліні високі, і в 2021 році це місто зайняло 6-те  місце у світі за вартістю оренди.

 • Голуей Сіті

На західному узбережжі Ірландії Голуей набагато менше Дубліна і, як правило, має нижчу вартість життя. Місто знаходиться на березі океану, а це означає чудові краєвиди, але часті дощі. Голуей відомий як яскраве та різноманітне місто з величезними історичними та культурними ресурсами, яке може багато чого запропонувати людям, які прагнуть більш повільного ритму життя.

 • Корк

Корк, друге за величиною місто Ірландії, знаходиться на півдні острова. Він компактний і доступний за ціною, і є домом для деяких великих світових компаній, що робить його хорошим вибором для людей, які переїжджають до Ірландії на роботу. У Корку чудова атмосфера, часті туристи та велика кількість студентів, які пожвавлюють життя. Але у Корку дуже велика проблема із житлом.

Цікава інформація: Українська мова в ірландських школах

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

2 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Members
 • Активність
 • New
 • Online
 • Групи
 • Активність
 • Найновіші