Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Де в Польщі можна посмажити шашлик

0
1 рік ago

Не усюди в Польщі дозволено смажити шашлики. Розповідаємо, куди сходити на барбекю так, щоб не отримати штраф.

Де дозволено смажити шашлики у Польщі

Найперший і найпростіший варіант для смаження шашликів – подвір’я біля власного будинку. Ви маєте повне право розпоряджатися приватною територією на свій розсуд. Єдине, що радять зробити експерти – попередити сусідів, якщо ви збираєтеся поводитися гучніше, ніж зазвичай, щоб ті раптово не викликали поліцію.

Що більше, польський закон не забороняє смажити шашлики на балконах багатоповерхівок. Та якщо ви залишите мангал без нагляду чи будете порушувати громадський порядок, вас можуть оштрафувати за хуліганство. Якщо ж під час гриля у будинку почнеться пожежа, винуватця можуть навіть ув’язнити (дізнатися, куди телефонувати в екстрених випадках у Польщі можна за посиланням). Також смаження шашликів на балконі може бути заборонено житлово-будівельним кооперативом. Тож перед тим, як запалити мангал, уточніть цей момент.

Закон про смаження шашликів у лісах та парках може відрізнятися залежно від міста чи гміни, бо саме місцева влада встановлює правила щодо барбекю на своїх територіях. Дуже часто на входах до парків і лісів можна помітити табличку, яка попереджає, що розпалювати мангал тут заборонено. Якщо ж це дозволено, поліціянти радять ставити справні та добре обладнані мангали не ближче ніж 100 метрів до межі лісу, щоб не спричинити пожежу. Також варто уважно озиратися навколо, бо поблизу може бути спеціально обладнане місце для гриля. Тоді варто використовувати саме його, адже воно офіційно дозволене.

У випадку з пляжами ситуація схожа – закон не забороняє шашлики біля моря, але штраф за порушення порядку отримати можна. До того ж на пляжах теж бувають спеціальні місця для гриля. Найбезпечніше використовувати саме їх.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Коли можна отримати штраф за барбекю

Зверніть особливу увагу:

 • розпивання алкоголю у громадських місцях заборонено, навіть там, де є обладнані для барбекю місця, за відкривання пляшки з пивом можна заплатити штраф від 100 злотих;
 • якщо у парку заборонено розпалювати мангал, штраф за користування ним складе 500 злотих;
 • за розпалювання вогнища зі сміття, пакування від сосисок чи маринаду тощо можна заплатити штраф розміром 500 злотих, бо такі дії шкодять навколишньому середовищу;
 • якщо ви смажите шашлик на балконі і заважаєте сусідам сильними запахами чи гучними звуками, вони можуть викликати поліцію, яка висуне попередження або й оштрафує вас на 500 злотих;
 • за розпалювання багаття у недозволеному місці серед лісу чи лісопосадки можна заплатити від 20 аж до 5000 злотих;
 • за недотримання тиші від 6:00 до 22:00 можна отримати штраф від 20 до 5000 злотих, а у особливих випадках – обмеження волі протягом місяця чи тримання під вартою від 5 до 30 днів;
 • створення серйозної пожежної небезпеки карається не просто штрафом, а позбавленням волі строком до 10 років.

Де можна посмажити шашлики у Кракові

У Кракові є три місця, де можна безпечно скористатися мангалом:

У Кроводерському парку є столики, лавки і місце для гриля, але мангал варто принести власний. У обох лісах можна безплатно користуватися лавками, столами і місцем для багаття у будні дні з 7:30 до 15:30, а в інший час доведеться заплатити 200 злотих за винайм території.

Краків’янам варто звернути увагу на те, що раніше дозволений гриль на Баграх (Bagry) тепер заборонений. Легально смажити шашлики можна лише у трьох зазначених вище місцях.

Де можна зробити шашлики у Вроцлаві

Вроцлав має спеціально відведені місця як для мангалів, так і для розведення багаття. Ось найпопулярніші з них:

Також можна піти на шашлик у менш популярних, та добре обладнаних місцях:

Де можна зробити шашлики у Варшаві

Столиця пропонує безліч місць, де можна законно відпочити, смажачи шашлик. Серед них найпопулярніші парки:

та інші.

Також варто відвідати обладнані ліси:

і пляжі:

Де можна посмажити шашлики у Гданську

Барбекю у Гданську можна безпечно посмажити у будь-яких парках, крім історичних, і зелених зонах, крім дитячих майданчиків. Заборонені парки це:

 • Park Oliwski,
 • Park Oruński,
 • Park Brzeźnieński im. Haffnera,
 • Park w Jasieniu im. ks. Bronisława Kabata,
 • Park Przymorze,
 • Park Kuźniczki,
 • Park w Królewskiej Dolinie,
 • Park Ferberów,
 • Park Steffensów.

Якщо ви хочете розпалити багаття на пляжі, вам доведеться звернутися до директора Морського офісу у Гдині. У офісу буде 30 днів для розгляду та прийняття рішення щодо вашої заявки. За видачу рішення з вас стягнуть збір у 30 злотих. Для заявки доведеться взяти згоду власника території і карту території, де ви хочете посмажити шашлик.

Побачити більше: Фінансова допомога в Польщі для українців

Де можна посмажити шашлики у Познані

У більшості місць в Познані заборонений гриль. Це правило стосується і балконів та територій перед будинком. Та все ж, у деяких парках  та прирічковій території можна знайти місце для барбекю:

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *