Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Куди телефонувати в екстрених випадках у Польщі

0
1 рік ago

Дізнайтеся, куди та як потрібно дзвонити в екстрених ситуаціях, перебуваючи на території Польщі!

На жаль, ніхто не застрахований від надзвичайних ситуацій. І, як показує практика, успішне завершення таких ситуацій дуже часто залежить від поінформованості самої людини, яка потрапила в біду, а також від обізнаності оточуючих та їхньої готовності відповідно діяти у виявлених обставинах. Тож пропонуємо всім українцям, які через повномасштабну російську агресію опинилися в Польщі, записати до своєї телефонної книги актуальні польські номери екстреної допомоги. Це допоможе вам почуватися безпечніше та у разі необхідності врятувати своє або чиєсь життя.

Основні номери екстреної допомоги

У Польщі, як і у багатьох інших країнах, діє один універсальний номер служби порятунку 112. Це загальний номер телефону, куди можна звертатися:

  • у разі будь-яких надзвичайних ситуацій;
  • за потреби допомоги поліції;
  • для виклику пожежної служби;
  • щоб отримати швидку медичну допомогу.

Обслуговування номеру здійснюється польською та англійською мовами. Після набору номеру проявіть терплячість та очікуйте на з’єднання з оператором. Пам’ятайте, що повторний набір тільки збільшить час очікування. Також зверніть увагу, що всі дзвінки на номер 112 абсолютно безплатні, тож ви можете дзвонити з нульовим балансом, більше того, навіть із заблокованого телефону і взагалі без SIM-картки. Тим не менш, зауважте, що універсальний номер телефону варто використовувати, коли ви розгубилися та не знаєте, до якої саме служби першочергово маєте звертатися. Або якщо потребуєте допомоги одночасно декількох служб. Адже сервіс 112 є своєрідним посередником, який з’єднає з потрібною службою або надасть їй інформацію про інцидент. При цьому, коли ситуація вимагає негайного втручання й ви розумієте, яка саме допомога потрібна в даних обставинах, краще одразу звертатися безпосередньо до потрібної служби. Так ви збережете час і пришвидшите допомогу. Тож, потребуючи допомоги медиків, пожежних або поліції, викликайте служби за номерами:

999 – Швидка допомога (Pogotowie Ratunkowe) – швидку допомогу варто викликати, коли йдеться про травму або різке погіршення самопочуття, в тому числі через загострення хронічних хвороб.

998 – Пожежна служба (Straż Pożarna) – пожежники викликаються не тільки, коли сталася пожежа, але також для допомоги під час нещасного випадку (наприклад, ДТП).

997 — Поліція (Policja) – це номер головного відділення поліцейської служби, який слід використовувати, коли вашому життю або життю близьких/оточуючих загрожує небезпека.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Як потрібно розмовляти з оператором екстрених служб

Для того, аби якнайшвидше отримати допомогу та/або бути максимально корисними у надзвичайній ситуації, під час виклику відповідної служби скористайтеся декількома рекомендаціями:

  1. Задзвонивши оператору, намагайтеся залишатися спокійним та не піддаватися панічним емоціям. Натомість чітко та коротко поясніть, що саме сталося, назвіть своє ім’я та прізвище, а також номер, з якого телефонуєте.
  2. Якомога точніше вкажіть місце, де саме ви знаходитеся, точну адресу та/або об’єкти навколо, які можуть бути орієнтирами. Якщо ви задзвонили на універсальний номер 112, потрібно також назвати воєводство, повіт та місто.
  3. При здійсненні дзвінка з мобільного на номер 112 служба може встановити лише приблизне місцезнаходження користувача (на основі станцій BTS, розташованих поблизу місця, з якого здійснюється дзвінок). Тож потрібно уважно слухати оператора та залишатися на лінії доти, доки він не дозволить покласти трубку. Можливо, вам знадобиться повідомити ще якусь додаткову інформацію.

Якщо оператор отримав усю необхідну інформацію, він швидко направить до вас допомогу. Але після виклику служби допомоги не варто починати довгі телефонні розмови, краще, якщо ви залишатиметеся доступними для зв’язку.

Додаткові телефони для виклику аварійних служб та отримання допомоги

Окрім допомоги, яку надають вищевказані служби, у повсякденному та побутовому житті можуть виникати й інші загрозливі ситуації або обставини, що вимагають втручання компетентних спеціалістів. Тож надаємо перелік додаткових телефонів аварійних служб:

986 – Муніципальна поліція (Straż miejska)

994 – Аварійна служба водопровідних мереж (Pogotowie Wodociągowe)

993 – Аварійна служба теплопостачання (Pogotowie Ciepłownicze)

992 – Газова аварійна служба (Pogotowie Gazowe)

991 – Енергетична надзвичайна служба (Pogotowie Energetyczne)

989 – Національний фонд здоров’я (Narodowy Fundusz Zdrowia)

986 – Муніципальна поліція (Straż Miejska)

981 – Служба допомоги на дорозі.

985 – Служба порятунку в горах (Ratownictwo Morskie i Górskie)

984 – Служба порятунку на річках (Pogotowie Rzeczne)

985 – Служба порятунку на морі та в горах

988 – Служба довіри.

Зверніть увагу, що усі номери екстреної допомоги та аварійних служб (крім 112) можна набирати зі стаціонарного телефону. Але, дзвонячи з мобільного, перед перед тризначним номером потрібно набрати код міста (повний перелік кодів польських міст можна знайте за посиланням).

Мобільний додаток Moja Komenda

Щоб підвищити відчуття безпеки під час перебування в Польщі, також пропонуємо скористатися мобільним додатком Moja Komenda від Міністерства внутрішніх справ і адміністрації (Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji). Додаток дозволяє швидко знайти інформацію про найближчі відділки поліції та отримати контакти дільничного офіцера, який опікується саме вашим районом. Щоб скористатися функціоналом застосунку, достатньо ввести в відповідний рядок власну адресу. Для того, щоб зв’язатися з офіцером, достатньо одного кліку. Послуга є безплатною. Також важливо те, що додаток працює як у режимі онлайн, так і офлайн.Тобто щоб знайти свого дільничного офіцера, користувачеві не потрібно мати доступ до мережі інтернет. Наразі доступні версії застосунку для операційних систем Android та iOS.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *