Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Виплати на дітей які народжені за кордоном

0
1 рік ago

Українцям за кордоном дозволили дистанційно оформлювати фінансову допомогу при народженні дитини від держави.

Українці, які через війну перебувають за межами України, отримали можливість дистанційно подати документи на допомогу при народженні дитини. Пропонуємо дізнатися, як це зробити!

Українські виплати батькам новонароджених за кордоном

Через війну багато вагітних жінок вимушені були покинути свої домівки та народжувати дитину за кордоном. У статті допомога на дитину ми писали про те, як Німеччина фінансово підтримує родини з дітьми. В Україні також існує програма виплат новонародженим дітям. Такі виплати можуть отримати батьки за місцем проживання. Наразі в законопроєкт внесено зміни, враховуючи ситуацію в країні.

Тепер батьки, у яких з’явився малюк під час їхнього тимчасового перебування за межами України, можуть на відстані подати документи для отримання допомоги при народженні дитини.

18 квітня 2023 року Кабінет Міністрів прийняв комплексну постанову Мінсоцполітики, яка регулює питання соціальних виплат на дітей батькам, які через війну виїхали за кордон. Новація передбачає надсилання одним із батьків заяви на призначення допомоги до органу соцзахисту в Україні за своїм зареєстрованим місцем проживання.

Батьки, у яких з’явилась дитина під час їх тимчасового перебування за межами України, можуть тепер дистанційно подати документи на отримання допомоги при народженні. Це дозволить матерям отримувати допомогу з України в тій країні, де дитина отримала тимчасовий притулок.

Як подати заяву на отримання фінансової допомоги на дитину

Кожна українська родина може отримати допомогу при народженні дитини від держави, що не залежить від кількості дітей.

Сума допомоги становить 41 280 гривень і виплачується одноразово в розмірі 10 320 гривень, а решта суми – по 860 гривень щомісяця протягом 36 місяців.

Один з батьків, опікун або усиновлювач, які проживають з дитиною і будуть у відпустці по догляду за нею до того, як їй виповниться три роки, можуть отримати цю допомогу.

Подавати заявку можна протягом 12 місяців після народження дитини.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Для отримання послуги онлайн необхідно:

Заповнена заява автоматично відправиться до органів соціального захисту. Якщо форма заповнена правильно, то не пізніше наступного дня після отримання заяви органом соціального захисту буде призначена допомога.

За додатковими питаннями можна звертатись до української Дії.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *