Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Як утримувати домашніх тварин в Німеччині

2
1 рік ago

Що потрібно знати перед тим, як завести домашнього улюбленця в домі? Як правильно підготуватися та не отримати штраф.

Що потрібно знати про догляд про собак у Німеччині?

У Німеччині домашні тварини дуже популярні — у країні мешкає близько 35 мільйонів собак, кішок, хом’ячків та інших тварин. Найпопулярнішими тваринами в країні є собаки. Однак, перед тим як заводити домашнього улюбленця в Німеччині, слід дізнатися деякі особливості.

Правила догляду за собакою

Згідно з нещодавно прийнятим у ФРН новим Законом Gassi – Gesetz:

 • Собака повинна проводити час разом зі своїм вихователем «кілька разів на день протягом досить тривалого часу».
 • Домашня собака має бути забезпечена регулярним «спілкуванням» з іншими собаками.
 • У собак, які проживають в приміщенні, має бути «вид на вулицю».
 • Собаку потрібно вигулювати мінімум два рази на день поза межами дому. Та тривалістю не менше години за один вигул.
 • У комерційному собачому розпліднику один працівник може доглядати тільки за трьома тваринами одночасно.
 • Щоденне «спілкування» з цуценятами має тривати не менше чотирьох годин. Це стосується як комерційних розплідників так і приватних осіб домашній тварин.
 • Суворо забороняється надягати стислі нашийники на собак та тримати їх прив’язаними.
 • Забороняються виставки та змагання собак та інші заходи, на яких собак судять, перевіряють, порівнюють, оцінюють та роблять тести на продуктивність.

Правила вигулу собак у Німеччині

У Німеччині зазвичай потрібно вигулювати собак на повідку, за винятком спеціально відведених зон для вигулу в парках. Немає єдиного федерального закону, що регулює правила вигулу собак у країні, але кожне місто і громада має свої власні приписи.

У деяких місцях, собаки можуть вільно бігати, грати і переслідувати м’ячик, тоді як інші собаки перебувають на повідках. Щодо бійцівських порід завжди потрібно використовувати повідець, а в деяких містах і громадах Німеччини навіть намордник.

У міських парках і лісах, де мешкають дикі тварини, відпускати собак з повідця заборонено. За порушення правил вигулу собак можуть бути накладені штрафи, які можуть досягати кількох сотень євро.

Для собачників діє непорушне правило — підтримувати чистоту і порядок під час прогулянок своїх вихованців. Коли собака відчуває необхідність для великої потреби, відповідальний господар повинен використовувати спеціальний пакетик із целофану, щоб прибрати за своїм вихованцем. Ці пакетики можна отримати безплатно в спеціальних автоматах, які встановлені в парках, скверах і на пішохідних зонах. Витрати на ці пакетики покриваються за рахунок збору податків на тварин. Якщо господар не прибере за своїм собакою, йому загрожує штраф у розмірі 30 євро.

Які штрафи можуть сплачувати власники собак?

Після прийняття даного закону власники собак можуть бути перевірені компетентними органами щодо умов утримання собак. Як саме будуть перевіряти та в який строк — невідомо.

Наразі існує загальнонаціональний каталог штрафів за «жорстоке поводження з тваринами». В нього входять наступні покарання:

 • Жорстоке поводження з собакою. Такий злочин карається відповідно до статті § 17 TierSchG (Закон про захист тварин) — штраф або позбавлення волі на строк до трьох років. Тварину в такому випадку забирають. Власнику забороняється мати тварину у майбутньому.
 • Вбивство собаки: злочин, що карається відповідно до § 17 TierSchG. В такому разі — штраф або позбавлення волі на строк до трьох років. Заборона на повторне володіння тваринами.
 • У разі нехтування собакою. Наприклад, тримати її голодною – є злочином, що карається відповідно до § 17 TierSchG разом з § 13 StGB. За це власник тварини може отримати штраф або позбавлення волі на строк до трьох років. Собаку забирають, а власнику надають заборону на повторне володіння тваринами.
 • Жорстоке поводження з собакою: Адміністративне правопорушення; штраф до 25 000 євро; тварину забирають; Заборона на повторне володіння тваринами.
 • Покинута собака: Адміністративне правопорушення; штраф до 25 000 євро.
 • Крадіжка або привласнення собаки: різні покарання, передбачені Кримінальним кодексом; штрафу або тюремного ув’язнення.
 • Виробництво або розповсюдження порнографічних матеріалів за участю тварин: карається відповідно до § StGB 184 a; штраф або позбавлення волі на строк до трьох років
 • Нехтування обов’язком тримати собаку на поводку: штраф, встановлений муніципалітетом.
 • Не прибирання собачого посліду: штраф який визначається муніципалітетом
 • Дозвіл собаці бігати в громадських місцях без нашийника: штраф, встановлений муніципальним офісом.
 • Недотримання загального обов’язку нагляду за твариною: У разі пошкодження господар несе відповідальність за дії собаки. Якщо собака нападає на когось, власник може бути засуджений за нанесення тілесних ушкоджень або умисне вбивство.

Щеплення тварин у Німеччині

У країні немає обов’язкової вакцинації для домашніх тварин, але більшість ветеринарних лікарів вважають вакцинацію важливою для збереження здоров’я чотирилапих друзів.

Ветеринари рекомендують прищеплювати собак від:

 • сказу,
 • чуми,
 • парвовірусного ентериту,
 • гепатиту,
 •  інфекційного трахеобронхіту.

Котів зазвичай у Німеччині прищеплюють від:

 • сказу,
 • інфекційного перитоніту,
 • вірусної лейкемії,
 • чуми,
 • ринотрахеїту.

Собакам, які подорожують із господарями, обов’язково потрібно робити щеплення від сказу, гепатиту та парвовірусного ентериту.

Реєстрація та чипування собак

Після того, як у будинку з’являється собака, його необхідно зареєструвати в податковій інспекції за місцем проживання. Протягом кількох днів після реєстрації власник отримає реєстраційний номер на спеціальній підвісці для собак (Hundemarke). У Німеччині цей номер є обов’язковим, і без нього власники собак ризикують отримати штраф.

Співробітники муніципальної служби (Ordnungsamt) можуть перевірити наявність реєстраційного номера і виписати штраф у разі його відсутності.

Для вільного переміщення країнами Європейського союзу, собаку необхідно чіпувати. Останнім часом у Німеччині дедалі більше господарів ставлять своїм улюбленцям мікрочіпи, які містять інформацію про тварин та адреси їхніх власників.

Правила чіпування не уніфіковані по всій країні, і кожна федеральна земля вирішує це питання самостійно. У деяких землях це обов’язково тільки для бійцівських порід, тоді як інші вважають, що чипування всередині Німеччини необов’язкове.

Податки на собак

У Німеччині власники собак повинні зареєструвати своїх улюбленців у податковій інспекції за місцем проживання, і отримати реєстраційний номер на підвісці. Цей номер важливий для оподаткування, і розмір податку залежить від місця розташування господаря.

Щороку власники собак по всій країні виплачують понад 300 мільйонів євро податків. У містах податки на бійцівські породи собак можуть бути вищими, ніж на собак інших порід.

Розмір податків також збільшується за наявності кількох собак: за кожну наступну собаку доведеться платити більше, ніж за попередню. Це спрямовано на обмеження кількості собак у містах і зниження чисельності бійцівських порід.

Власники котів у Німеччині поки що звільнені від сплати податків.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Страховка домашньої тварини

В Німеччині загалом діє правило власник тварини несе відповідальність за будь-яку шкоду, яку може завдати його тварина. Для покриття збитків у таких випадках варто мати страхування цивільної відповідальності (Haftpflichtversicherung).

Для деяких тварин, наприклад, кішок, можна включити їх у звичайний договір страхування цивільної відповідальності. Але для інших тварин, наприклад, собак, необхідно мати окреме страхування. Інформацію про це можна знайти на спеціальному сайті.

У деяких регіонах Німеччини власники собак (всіх або лише певних порід) зобов’язані мати договір страхування цивільної відповідальності. Чи стосується це правило вашої собаки, можна дізнатися у місцевій адміністрації. Отримати повну інформацію щодо правил утримання собак у вашій федеральній землі, можна на офіційному сайті.

Тварини в орендованій квартирі: можна чи ні?

Угода про оренду вирішує питання щодо утримання домашніх тварин у квартирі, оскільки законодавство про оренду не враховує тему тваринництва. Цивільний кодекс (BGB) не містить конкретних положень щодо цього питання, тому регулювання утримання домашніх тварин потрібно включати до договору оренди.

Незважаючи на те, що заборона на тримання домашніх тварин може бути зазначена у договорі оренди, вона не є загальною і не має чинності.

Не потрібно отримувати дозвіл від власника, щоб тримати рибок чи канарейку у вашій квартирі.

Однак, якщо є бажання тримати тварин, які можуть створити незручності, такі як щури або голосні птахи, власник може вимагати отримання дозволу на кожну окрему тварину.

Якщо тримати кота або собаку, то необхідно заздалегідь обговорити це з власником. Хоча власник не може повністю заборонити тримання собак і котів, він може відмовити у цій пропозиції з приводу конкретної тварини, якщо має на те підстави.

Читайте подібне: Комунальні платежі в Німеччині

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

2 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *