Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Як знайти безкоштовне житло в Ірландії?

1
10 місяців ago

Хто та як допоможе вам знайти безкоштовне житло в Ірландії? Коли ви прибудете до Ірландії ви повинні повідомити міграційним службам, що вам потрібно місце для проживання, і вони направлять вас до Ukraine Crisis Temporary Accommodation Team чи UCTAT (Українська кризова група тимчасового розміщення)

Житло, яке надане UCTAT є безоплатним і включає різні типи проживання. Існує дуже великий дефіцит житла, і тип місця, який вам запропонують, залежить від того, що є на той час. Можливо, вам доведеться деякий час залишатися в громадському центрі, на спортивному майданчику або в наметі. Вам можуть надати житло в готелі, хостелі, в колишньому монастирі/церкві/школі або в ірландській родині. Сімʼям з маленькими дітьми намагаються підібрати кращі варіанти.

Чи можна відмовитися від тимчасовога житла?

Якщо ви будете проживати в помешканнях, де надається харчування, ви повинні будете платити за нього 10 євро на день для дорослих і 5 євро на день за кожну дитину. Вам не потрібно платити за перші 2 тижні. Якщо ви відмовитесь платити, вас можуть попросити виселитись з даного помешкання.

Читайте подібне: Безкоштовна психологічна допомога в Ірландії

Якщо ви відмовитеся від однієї пропозиції проживання, ви не зможете отримати жодної пропозиції, якщо не матиме поважної причини, чому вас мають переселити в те чи інше місце. Ви можете прочитати поширені запитання про розміщення IPAS (pdf).

За виняткових обставин може бути дозволена одна короткострокова відсутність у приміщенні IPAS до 7 днів (протягом 6-місячного періоду). Прохання про відсутність вирішуються в кожному конкретному випадку. Ви можете прочитати більше про відсутність короткострокового житла IPAS.

Тварини в Ірландії

Також зверніть увагу, що з 9 листопада 2022 року ірландська сторона більше не буде надавати житло українцям, які прибувають в країну з тваринами. Їм доведеться шукати відповідне житло самостійно та за власні кошти.

Цікава інформація: Як правильно сортувати сміття в Ірланді

Люди, які проживають у житлі, яке було надано державою, не можуть приймати біженців, якщо вони не є вашими близькими родичами.

Якщо ви прибули до Ірландії в порту чи аеропорту, який не обробляє заявки на тимчасовий захист, ви можете отримати житло на термін до 2 ночей, якщо воно є. На цей час вам слід подати заяву на тимчасовий захист.

Якщо вам не потрібне житло негайно (оскільки ви зупинилися у сім’ї чи друзів), ви можете звернутися за цією допомогою в будь-який час пізніше.

Якщо вам потрібне житло і ви вже перебуваєте в Ірландії, ви можете надіслати електронний лист на ukrainetempaccom@equality.gov.ie. Можливо, вам доведеться почекати, поки звільниться житло.

Включіть у свій електронний лист таку інформацію:

 • ПІБ кожного, хто потребує житло
 • Дати народження
 • Номер телефону
 • Де ви зараз (повна адреса, якщо є)
 • Коли вам знадобиться житло (наприклад, з сьогоднішнього вечора)
 • Захворювання, інвалідність, алергія та дієтичні вимоги, маленька дитина, яка потребує лікарню/школу/садочок поруч, або інші специфічні вимоги до житла

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Ви можете самі шукати житло на сайтах з пошуку житла або в соціальних мережах, але
в таких випадках ви ризикуєте зіштовхнутися з шахрайством, нелегальним бізнесом та просто з непорозуміннями, і вас можуть попросити в будь-який момент залишити житло. В такому випадку, треба бути вкрай обережними та передбачливими.

Сайти, де ви можете спробувати пошукати житло самостійно:

Допомога з житлом від Ірландського Червоного Хреста доступна тут.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Members
 • Активність
 • New
 • Online
 • Групи
 • Активність
 • Найновіші