Вимоги до англійської мови є перешкодою для українців, які працюють тут медичними працівниками
Незабаром в Ірландії український медичний персонал може працювати лікарями, медсестрами, вченими-медиками та фізіотерапевтами, а також іншими функціями, оскільки нова підтримка почне давати результати.
Проте вимоги до англійської мови українським медикам залишається найбільшою перешкодою, оскільки багатьом потрібні місяці, а не тижні відданої допомоги, сказав один український лікар загальної практики, який працює з біженцями та HSE.
Усі лікарі повинні зареєструватися в Ірландській медичній раді, яка вимагає складання англійської мови та медичних іспитів за системою попереднього іспиту (PRES) від лікарів, які не входять до ЄС.
«Наразі ми отримали 14 заявок на реєстрацію, і багато інших готуються до реєстрації, пройшовши курси англійської мови та готуючись до інших іспитів перед реєстрацією», — сказав речник.
Вони отримали «понад 300» відповідей на опитування серед українських лікарів в Ірландії, що вказує на те, що потенційних нових лікарів набагато більше. Та як дефіцит лікарів загальної практики в Ірландії “можна вирішити за допомогою українських лікарів”
Відомо, що близько 200 відвідують курси англійської на різних рівнях по всій країні.
Фінансування
Міністерство охорони здоров’я зараз фінансує короткі курси для спеціального необхідного іспиту з англійської мови. Це фінансування також можуть отримати медсестри чи акушерки з України.
Департамент також фінансує витрати на складання іспитів PRES «максимум з двох спроб, поки є фінансування», сказав він.
Coru є регулюючим органом для суміжних медичних працівників, які працюють у лікарнях або громадах.
«CORU ОТРИМАЛА ДЕВ’ЯТЬ ЗАЯВОК ВІД ПРОФЕСІОНАЛІВ, ЯКІ БАЖАЮТЬ ВИЗНАТИ СВОЮ КВАЛІФІКАЦІЮ ДЛЯ ЦІЛЕЙ РЕЄСТРАЦІЇ», — СКАЗАЛА ПРЕС-СЕКРЕТАР.
Це включає двох вчених-медиків, трьох фізіотерапевтів, одного променевого терапевта, двох оптометристів і одного рентгенолога.
Загалом CORU отримала «120 запитів від медичних працівників, які втекли з України», – сказала вона.
Медсестри та акушерки повинні подати заявку через Раду медсестер та акушерок Ірландії (NMBI) для реєстрації.
«З ЛЮТОГО 2022 РОКУ ЖОДНА МЕДИЧНА СЕСТРА ЧИ АКУШЕРКА, ЯКІ ОТРИМАЛИ КВАЛІФІКАЦІЮ В УКРАЇНІ, НЕ ПРИЄДНАЛИСЯ ДО РЕЄСТРУ МЕДИЧНИХ СЕСТЕР ТА АКУШЕРОК ІРЛАНДІЇ», – СКАЗАЛА РЕЧНИЦЯ. «Сім медсестер і одна акушерка подали заявки на вступ до реєстру, і жодна ще не зареєстрована».
Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням
Українці в Польщі новини – https://t.me/U_IN_PL
Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE
Стандарти навчання та вимоги до англійської мови українським медикам
NMBI веде переговори з Комісією ЄС та Міжнародною організацією мігрантів, а також з HSE та Департаментом охорони здоров’я, щоб дізнатися більше про стандарти навчання в Україні.
Для українських медсестер або акушерок було розроблено окрему «програму зв’язку» між NMBI та Королівським коледжем хірургів Ірландії (RSCI), але поки що недостатньо людей подали заявки, щоб її запустити.
Український лікар загальної практики Катерина Качурець працює в Ірландії сім років. Зараз вона працює з HSE та Ірландським коледжем лікарів загальної практики (ICGP) над реагуванням на кризу.
«Пройшло вже більше як рік, тому навіть 14 — невелика цифра, враховуючи загальну кількість тут лікарів», — сказала вона.
Читайте також: Як знайти безкоштовне житло в Ірландії?
«Я думаю, що мова є великою перешкодою для більшості з них. Багато з них потребували цього часу, щоб вивчити мову. З того, що ми чуємо, деякі лікарі, які записані на мовні курси, також працюють неповний робочий день, тому їм не вистачає місця для підготовки до мовного і медичного іспиту разом».
Вона знає про українських лікарів, які працюють фельдшерами, медичними перекладачами та флеботомами (персонал, який забирає кров у пацієнтів).
Вона назвала проведення іспитів PRES у Дубліні наступного місяця вперше за сім років як «хорошу новину» для процесу.
Крим того можете ознайомитись як працює медичне обслуговування в Ірландії та як отримати картку медичного страхування.