Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Де в Німеччині приймають біженців?

1
1 рік ago

Багато українських біженців покидають Батьківщину та їдуть вглиб Європи. Які федеральні землі Німеччини приймають українців? Які умови пропонують для тимчасового поселення? Як змінити федеральну землю українцям? Сьогодні про це в нашому матеріалі.

Федеральні землі в Німеччині, де сьогодні приймають українських біженців

За даними асоціації, станом на 5 травня 2023 року, українських біженців приймають такі землі Німеччини:

 1. Берлін Тегель, старий аеропорт.
 2. Баварія:
 1. Тюрінгія: Гермсдорф (Max-Hellermann-Straße 15, 07629 Hermsdorf, Німеччина).
 2. Баден-Вюртемберг:
 1. Нижня Саксонія:
 1. Гессен: Гіссен (Rödgener Straße 59-61, 35394 Gießen).
 2. Північний Рейн-Вестфалія: Бохум (Gersteinring 50, 44791 Bochum initial reception centre) тільки на перерозподіл далі.
 3. Саксонія: Лейпциг-Мокау (Graf-Zeppelin-Ring 6, 04356 Leipzig).
 4. Шлезвіг-Гольштейн: Ноймюнстер (Haart 148, 24539 Neumünster);
 5. Саксонія

Інші землі приймають біженців тільки в рідкісних винятках, а саме, якщо у мігрантів є вагома причина потрапити до певної землі, а саме:

 • робочий контракт;
 • довідка щодо навчання;
 • близькі родичі (чоловік/дружина, неповнолітні діти) або друзі чи знайомі, які готові прописати.

Для того щоб знати точно чи приймає федеральна земля, або місто, в яке ви плануєте їхати, то спочатку зверніться до міграційної служби (Ausländerbehörde). Але врахуйте, що Міграційні служби не завжди швидко відповідають на електронні листи та дзвінки.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Що треба знати про прихисток у Німеччині

Громадяни України можуть їхати до Німеччини з будь-якими паспортними документами (або посвідкою на проживання і свідоцтвом про народження), а потім оформити закордонний паспорт після прибуття до країни. Також можна перебувати як турист з біометричним паспортом до 90 днів без візи чи німецької посвідки на проживання. Українські військові мігранти можуть перебувати в Німеччині до 29 серпня 2023 року, якщо перший в’їзд буде до 31 травня 2023 року. Подати заяву на право перебування за тимчасовим захистом у Німеччині треба протягом перших 90 днів після в’їзду.

Етапи набуття тимчасового захисту в ФРН:

 • перша реєстрація;
 • розподіл за місцем проживання (при отриманні соціальної допомоги);
 • реєстрація адреси проживання за місцем призначення;
 • подання заяви на отримання посвідки на проживання.

Які умови для українців у таборах для біженців?

Кожному українському мігранту, якому пропонують для тимчасового розміщення табір для мігрантів треба бути готовим до певних умов:

 • табір представляє собою велику територію, обнесену парканом, потрапити на яку можна тільки за наявності спеціальної перепустки;
 • будинки для переселенців зазвичай представлені довгими бараками або металевими фургонами;
 • приміщення розділене на кімнати, де проживають від 4 до 8 осіб;
 • ліжка двоповерхові;
 • харчування триразове;
 • на території табору є лікарі, які надають як першу допомогу, так і психологічну підтримку.

Неоднозначною є атмосфера в таборі через велике скупчення людей, які пережили стрес.

Як змінити федеральну землю в Німеччині?

Багато українців у Німеччині, які не змогли влаштуватися на місці початкового розподілу, намагаються шукати кращі варіанти. Наприклад, переїхати у велике місто з більшими можливостями, або оселитися ближче до промислових підприємств, щоб знайти кращу роботу. Але, згідно з німецьким законодавством, українцям заборонено змінювати населений пункт проживання. Тим не менш, винятки є. Відомство у справах іноземців може скасувати обмеження стосовно права вибору місця проживання у випадках, якщо члени родини, яка живе одним домогосподарством:

 • мають роботу, при цьому їхня зайнятість має складати не менше 15 годин на тиждень з повним пакетом соціального страхування, тобто заробітна плата – на рівні 785 євро нетто на місяць;
 • починають або збираються починати професійне навчання;
 • вже навчаються, у тому числі на мовних курсах, готуючись до вступу до університету, або в підготовчому коледжі (Studienkolleg), сюди ж відноситься навчання з професійної орієнтації, заходи з професійної підготовки чи підвищення кваліфікації або перепрофілювання.

Крім того, Міністерство внутрішніх справ Німеччини прийняло рішення, завдяки якому українці отримали право на переміщення між землями, коли є за наявності тяжких обставин. До них відноситься прив’язка дітей до освітніх закладів – у такому випадку компетентний орган управління в справах молоді може дати дозвіл на переміщення родини відповідно до восьмої книги Соціального кодексу. Ще однією тяжкою обставиною вважається наявність особистих причин, які вимагають переїзду особи до іншої країни-учасниці ЄС, або для особи виникають необґрунтовані обмеження (аналогічні § 12a абзацу 5 AufenthG), коли, наприклад, від людини вимагається відмовитися в якомусь місті від наявної квартири та переїхати туди, де немає житла.

Варто мати на увазі: чим довше людина живе на одному місці, тим особисті причини щодо переїзду стають актуальнішими. Дозвіл на перебування ФРН (Aufenthaltstitel) для українських біженців не забороняє подорожі Євросоюзом та переїзд до іншої країни. Також є можливісить на короткий термін повернутися в Україну, як це зробити докладніше прочитайте в нашій статті.

Безплатна допомога в легалізації українцям у Німеччині

На території Німеччини розташовані різні консультаційні центри для українських мігрантів, які надають консультації та практичну допомогу, у тому числі в поданні офіційних заяв. Серед них:

 1. Mein Weg nach Deutschland (Консультаційна служба у Німеччині) надає відповіді на поширені питання та проводить онлайн-консультації.
 2. Jugendmigrationsdienste: Jmd4you – консультаційна допомога через різні месенжери.
 3. Migrationsberatung für erwachsene Zuwandernde: Mbeon, можна отримати різну консультацію та знайти допомогу по регіонам ФРН.

Багато консультаційних центрів розміщено у великих містах, щоб краще зорієнтуватися в пошукову систему введіть слово «Flüchtlingsberatung» (Консультаційний центр з питань біженців), Migrationsberatung (центр з питань міграції) або Jugendmigrationsdienst (служба з питань міграції молоді) та назву міста.

Крім перерахованих варіантів, є велика кількість волонтерських організацій, які безплатно допомагають українцям. Серед них:

 • Willkommen in München (Мюнхен);
 • Pro Asyl: Lokale − місцеві консультаційні центри для біженців та мігрантів у федеральних землях (Beratungsstellen für Flüchtlinge und Migrantinnen);
 • asyl.net − консультації з питань біженства та міграції.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

 1. […] При цьому, якщо біженці були розподілені до Берліна Державним управлінням у справах біженців, то подати заявку на оформлення посвідки на проживання вони можуть лише у Берліні. Для цього потрібно звернутися до Державного офісу імміграції або до іншого компетентного органу згідно з рішенням про розподіл. Раніше ми писали, які федеральні землі ще приймають українських біженці…. […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *