Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Допомога від Карітас українцям у Німеччині

0
1 рік ago

Покинути свою домівку через війну та вирушити в іншу країну – це завжди важке рішення. Але від початку повномасштабної російської агресії багато міжнародних благодійних організацій запропонували та продовжують надавати допомогу українцям, у тому числі тим, які стали воєнними мігрантами в Німеччині. Благодійні фонди допомагають українцям знайти тимчасовий прихисток, надають гуманітарну та фінансову підтримку, а також сприяють їхній обізнаності. Одна з таких організацій – Карітас у Німеччині. 

Карітас у Німеччині та Україні

Карітас (Caritas) – це одна з найбільших благодійних установ у світі. Одним із важливих напрямків роботи цієї благодійної організації є допомога біженцям. Відділи фонду знаходяться майже по всьому світу, у тому числі в Україні та Німеччині.

Тож, уже знаходячись в Україні, можна звернутися за гуманітарною або іншою допомогою до волонтерів організації, повний перелік українських центрів Карітас знайдете на сайті організації. У таких містах, як Київ, Харків, Одеса, Львів триває проєкт «Обізнаний та готовий до Німеччини» на базі центрів Карітас. Там можна отримати потрібну інформацію або індивідуальну консультацію перед переїздом до іншої країни. Найбільш поширені теми: вивчення німецької мови, навчання, працевлаштування, волонтерство, возз’єднання сім’ї, перебування та побут в Німеччині.

Цей проєкт реалізували, завдяки досвіду емігрантів, які виїхали до Німеччини і влаштували повноцінне життя. Люди пройшли інтеграційні курси, знайшли роботу та змогли себе реалізувати. У цьому планують допомогти й іншим.

Волонтери фонду допомагають біженцям легально мігрувати, знайомлять їх з юридичними тонкощами та законами країн, а також інформують людей про їхні права за кордоном. Фонд Caritas працює і в Німеччині.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Центри Карітас у Берліні

Волонтери організації у Берліні регулярно допомагають біженцям з України. Вони опікуються наступними питаннями:

 • перша консультація при в’їзді;
 • консультування для дорослих, молоді, дітей та підлітків;
 • надання психосоціальної допомоги у травматичних ситуаціях;
 • розподілення та призначення спонсорських коштів;
 • мовний та психологічний супровід до органів влади;
 • послуги перекладу та організації курсів.

Також на базі Карітас ви можете знайти нові корисні знайомства, дізнатися більше про заходи з вивчення мови та інтеграції в німецьке суспільство. Тут є пропозиції щодо відпочинку в Німеччині або інших країнах. Такі вікенди тривають декілька днів і обходяться для українців безкоштовно. Якщо ви зацікавлені у відвідуванні місцевої церкви, є функція пастирської опіки, яка дозволяє отримати безкоштовну допомогу та підтримку (Ukrainischen griech.-kath. Gemeinde c/o St. Johannes Evangelist).

Адреси Caritas для звернення в Берліні:

 1. Caritas-Ukraine-Zentrum Treptow-Köpenick, вулиця Waldstr. 11 або електронна пошта Ukrainezentrum-tk@caritas-berlin.de
 2. Caritas-Ukraine-Hilfe Pankow, вулиця Dänenstrasse, 19 або електронна пошта d.marino@caritas-berlin.de
 3. Caritas-Ukraine-Zentrum Wilmersdorf, Kath. Kirchengemeinde St. Ludwig c/o St. Ludwig, вулиця Ludwigkirchplatz, 10 або електронна адреса ukrainezentrum-cw@caritas-berlin.de

Центри Карітас у Мюнхені

Карітас працює в Мюнхені та по всій Верхній Баварії. Волонтери знаходяться біля Центрального вокзалу Мюнхена і опікуються прибулими біженцями. Вони консультують усіх, хто постраждав від війни і потребує захисту та безпечного перебування.

Інформація, яку ви отримаєте:

 • психосоціальні центри;
 • реєстрація легального перебування;
 • проживання та подорожі;
 • мовні курси.

Працівники Карітасу працюють щоденно із 7.00 – 24.00. Вони розподіляють людей до тимчасових притулків та опікуються їхнім перебуванням, харчуванням та безпекою. Консультації проводять українською мовою. Українців консультують з 10.00-16.00 у будні.

Для детальної інформації звертатися:

Електронна пошта: ukrainehilfe-pda@caritasmuenchen.de

Телефон: 00498923114930

Центр Карітас у Дюссельдорфі

Служба консультації біженців Карітас у Дюссельдорфі підтримує біженців до, під час та після закінчення процедури отримання притулку. Працівники надають консультації з таких питань:

 • законодавство про проживання;
 • закон про соціальну допомогу;
 • об’єднанням сімей.

Окрім того, Центр консультації надає інформацію про процедуру притулку та ситуацію з життям біженців у Німеччині. Консультації залишаються анонімними.

Адреса для звернення: Leopoldstraße, 30

Телефони: (0211)16021787; (0211)16021783

Електронна пошта: Aisha.Jandt@caritas-duesseldorf.de.

Центр Карітас у Гамбурзі

Карітас пропонує різноманітні консультації та надає підтримку для мігрантів, біженців, емігрантів та людей, які хочуть займатися волонтерством. Найбільш поширені питання – це допомога з пошуком доступного житла, оформлення соціальних виплат, пошук місця праці.

Наразі вони не консультують офлайн, тому просять звертатися на пошту haertefallberatung.hh@caritas-im-norden.de.

Центр Карітас у Лейпцизі

Станція допомоги на вокзалі тимчасово закрита, тому краще звертатися за телефоном +49 341 9740018. Години роботи: з понеділка до п’ятниці з 13.00 – 17.00.

Вам назначать зустріч і проконсультують у наступних ситуаціях:

 • прийом з питання муніципальних послуг;
 • первинна реєстрація в Лейпцигу;
 • заява на отримання дозволу на перебування та дозволу на працевлаштування;
 • допомога у пошуку житла;
 • подання заяви на соціальну допомогу для осіб, які досягли віку пенсії по старості.

Як отримати допомогу від Caritas у Німеччині?

До фонду Карітас у Німеччині можна прийти до одного з відділів організації особисто або звернутися за онлайн консультацією, за потреби – анонімно.

У цілому по Німеччині працюють 25 000 об’єктів від Карітас, тому можна знайти найближчу до вас установу за пошуком адреси в переліку. Для оформлення звернення потрібно написати на сайт або на електронну пошту info@caritas-berlin.de. Протягом декількох робочих днів ви отримаєте кваліфіковану відповідь.

Також можна звернутися за телефонами: (030)-66-63-30 або (+4930)-66-63-30. Безпосередня адреса головного офісу Caritas у Німеччині: Берлін, Residenzstrasse 90.

 

Читайте подібне: Як допомогти українським військовим з-за кордону

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *