Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Іспит із німецької мови для українців

0
1 рік ago

Із початком війни багато українців виїхали за кордон, у тому числі в Німеччину, без знання іноземних мов. І, вже знаходячись у Німеччині, українці намагаються якомога швидше опанувати мову країни проживання. Але бувають випадки, коли просто засвоїти базові слова та речення німецькою – недостатньо, потрібно підкріпити рівень своїх знань за допомогою державного іспиту на знання мови. Тож, розглянемо види іспитів і умови їх складання в Німеччині.

Коли потрібно складати мовні іспити А1-С2 німецької?

Для вивчення німецької мови є спеціальні курси, на завершення яких видають внутрішній сертифікат. Ці курси дозволяють людям вступити до університету чи влаштуватися на кваліфіковану роботу в Німеччині, а в перспективі, за бажанням, отримати німецьке громадянство. У різних закладах висуваються свої вимоги до співробітників. Буває таке, що для роботи вистачить рівня А2, а буває чітка рекомендація – мати рівень С1.

Які бувають мовні рівні німецької?

Щоби зрозуміти, в чому різниця між іспитами, наприклад, А1 та С2, потрібно розібратися у рівнях володіння мовою.

Елементарний рівень німецької (A1)

Передбачає те, що ви розумієте почуте, можете будувати прості конструкції в реченнях, знаєте побутові вислови, вмієте представити себе в новому колі. При цьому ви маєте знати, як спитати в іншої людини щось на особисті теми або елементарно – запитати в перехожого, де потрібна вам вулиця. Передбачається те, що співрозмовник розмовляє повільно та розбірливо.

Другий базовий рівень німецької (А2)

Дозволяє вам спілкуватися на розширені теми, такі як:

  • сім’я;
  • робота;
  • оточення.

Із цим мовним рівнем німецької ви можете обмінюватися нескладними повідомленнями про свої корені, освіту, виховання або описати необхідні речі, які вас оточують.

Самостійне вживання мови (В1)

Передбачає вміння за допомогою загальновживаної лексики спілкуватися на загально-суспільні теми, будувати монологи, бути співрозмовником, який може підтримати поточні теми. Оволодівши цим рівнем, людина впевнено подорожує Німеччиною, може уточнити деталі щодо свого маршруту або знайти рішення у проблемних ситуаціях. Важлива навичка на рівні В1 – вміння описати свій звичний день, улюблену поїздку або мрію у вигляді есе.

Вміння розуміти зміст складних текстів (В2)

Ви можете вступати в складні дискусії, відстоювати свою позицію у власній галузі праці, висловлювати свою думку про актуальні питання сьогодення. Окрім цього, ви здатні просто та невимушено почати бесіду з носієм мови, дізнатися його думку з будь-якого приводу.

Компетентне вживання (С1)

Це та ситуація, коли ви аналізуєте великі й складні тексти. Не просто чітко формулювати свої думки в усній та письмовій формах, але формувати правильні лексичні, граматичні та синтаксичні конструкції.

Вільне володіння (С2)

Назва говорить сама за себе. Ви все розумієте зі слуху або під час читання. Також ви розумієте не тільки сенс інформації, але й настрої комунікаторів, сленгові вирази та скорочення.

Як виглядають державні іспити з німецької мови?

Іспити на підтвердження рівня володіння німецькою мовою складаються у декілька етапів. Це переважно 4 блоки:

  • читання;
  • писання;
  • розуміння на слух;
  • усна частина.

Кожен розділ оцінюється окремо і за різною системою. У середньому іспити тривають 4-6 год. Результати стають відомі через 2-4 тижні після проходження. Середня вартість написання – 100-300 євро. Нижче пропонуємо ознайомитися з основними видами сертифікованих іспитів із німецької мови.

Іспит із німецької мови DTZ

Цей іспит дозволяє не тільки перевірити рівень знань, але є обов’язковим при отриманні німецького громадянства. Він складається на завершення інтеграційних курсів для іноземців.

Іспит складається з двох рівнів, які передбачають перевірку вашої компетенції. Це письмовий (100 хв) та усний (15 хв) рівні, а також – написання короткого листа на зазначену тему. Тут представлені завдання з читання, письма, сприйняття на слух та вашого мовлення. За час складання усної частини, екзаменатори можуть ставити вам питання або просити розповісти про себе. Це також необхідний елемент, що відповідає за вміння швидко сприймати та орієнтувати в інформації.

За кожний розділ окремі бали та система оцінювання. Для успішного складання потрібно набрати мінімум 60% правильних відповідей, тобто 180 балів. Як результат – ви бачитимете результати з вивчення від А2 до В1.

Іспит із німецької мови DSH

Це обов’язковий іспит для вступу до вищого навчального закладу. Він складається за 3-4 тижні перед початком навчального семестру. У затребуваних університетах для допуску на можуть вимагати сертифікат із затвердженим рівнем С1. У цілому складання цього тесту займає до 6 годин.

Іспит DSH передбачає 2 частини: усну (30% балів) та письмову (70% балів). Усна частина відповідає за вміння формулювати думку чи описувати побачене, а письмова частина складається з перевірки граматики, аудіювання, написання текстів та складання питань. Для кращого розуміння завдань можна використовувати тлумачний словник.

Необхідний поріг для складання – 57 %. Однак у дипломі про проходження ви матимете індивідуальний результат з певним рівнем. Це може бути:

  • DSH 1 – від 57 до 66%;
  • DSH 2 – від 67 до 81%;
  • DSH 3 – 82+%.

 

Читайте завжди актуальні новини та дізнавайтеся корисну інформацію на нашому сайті: U-in-EU УКРАЇНЦІ У ЄВРОПІ

Міжнародний іспит з німецької мови для іноземних студентів DAF

Це міжнародний іспит, спрямований на оцінку знання мови в іноземців, у тому числі українців. Віднедавна можна обрати зручний для себе формат: паперовий іспит або онлайн. Для складання потрібно зареєструватися не менше, ніж за місяць. За результатами оцінювання можна отримати сертифікат В2, В2-С1, С1.2.

Тест складається з чотирьох частин: читання (60 хв на тест), аудіювання (40 хв), письмо (60 хв), усне мовлення (35 хв). У минулих роках були такі завдання: поставити абзаци в правильну послідовність, заповнити пропуски, виправити помилки, поєднати синоніми. У письмовій частині потрібно написати 2 есе.

Де можна скласти мовний іспит в Німеччині?

Зазвичай мовні іспити складають на території місцевих університетів та підготовчих центрів. Детальну інформацію можна отримати в організаціях, що проводять інтеграційні курси, а також в центрах зайнятості. Для знаходження місця складання та найближчих вільних дат, потрібно зареєструватися на сайтах:

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *