Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Допомога 1300 злотих в Польщі

0
1 рік ago

Уряд Польщі готує експериментальну програму в рамках якої кожен житель Польщі отримуватиме 1300 злотих щомісячно упрдовж двох років. Програма покликана допомогти мешканцям Польщі покращити фінансове становище. Розповідаємо деталі.

Ідея експериментальної програми

Згідно з задумом урядовців, виплати у вигляді 1300 злотих повинні надати людям впевненість у стабільному доході. Крім того, таким чином планується покращити ситуацію з бідністю, адже дуже часто буває, що у людей нема грошей, щоб заплатити за житло й вони вимушені шукати собі місце для безкоштовного ночлегу.

Якщо програму буде запроваджено, то упродовж двох років кожен житель Польщі отримуватиме 1300 злотих щомісячно. І це не буде залежити від соціального статусу, роботи або сімейного статусу. Оскільки цей дохід буде безумовним.

Ця експериментальна програма не є новаторською ідеєю польського уряду. Подібне вже запроваджували у Німеччині, Каталонії та Фінляндії. І завдяки цьому життя багатьох людей вдалося покращити. Суми надання допомоги були різними, але такими, щоб їх вистачило задовільнити базові потреби.

Про проведення такого експерименту в Польщі говорять вже давно. Але планам завадила спочатку пандемія, потім російська агресія в Україні, а потім інфляція, яка досягла рекордного значення. Але наразі польський уряд знов заговорив про проведення цього експерименту. Тож цілком можливо, що незабаром обговорення стануть реальністю.

Які можуть бути недоліки у експериментальній програмі

Не дивлячись на те, що програма покликана покращити добробут громадян, у ній також можуть бути й певні недоліки. Серед них:

  1. Погіршення економічної ситуації у країні;
  2. Зростання рівню безробіття.

Саме тому, хоч ця ідея і не нова, вона не користується великою популярністю. Оскільки щомісячні виплати можуть заохотити людей не ходити на роботу. Крім того, через інфляцію, такі виплати можуть дещо утруднити економічну ситуацію у країні. Але здебільшого, ідея сприймається позитивно.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Хто може отримати допомогу

Якщо цю ініціативу впровадять, то допомогу зможе отримати кожен житель Польщі. І це не буде залежити від його сімейного статусу чи інших чинників. Єдине, що існують певні вимоги до самої допомоги:

  1. Допомога є безумовною, тобто вона має надаватися без жодних вимог для отримувача;
  2. Це універсальна допомога, тож вона має надаватися кожному мешканцю Польщі, а не обраній групі осіб.
  3. Ця допомога є індивідуальною, тобто має видаватися кожній окремій особі, а не сім’ї чи домогосподарству.
  4. Це має бути саме грошова допомога, а не послуги чи щось інше;
  5. Допомога повинна надаватися регулярно, тобто кожного місяця.
  6. Це повинна бути базова сума, якої вистачить на задоволення основних потреб. В даному випадку це 1300 злотих.

Побачити більше: Як отримувати українські аліменти на дітей у Польщі

Тож якщо цю програму введуть у життя, ви можете розраховувати на фінансову допомогу щомісячно протягом двох років.

Коли і де почне діяти експериментальна програма

Наразі невідомо коли ця програма почне діяти. Так само неможливо сказати чи це діятиме по всій території Польщі чи в конкретних регіонах країни. Невідомо також і у який спосіб планують надавати цю допомогу. Тим не менш, є гміни, які вже готові впроваджувати експериментальну програму.

Так, у Вармінсько-Мазурському воєводстві є 10 гмін, які вже готові втілити програму безумовних виплат у життя. Цю територію обрано не випадково, адже по-перше вона близько до кордону з росією, а по-друге саме там спостерігається високий рівень бідності та безробіття. Тож у Вармінсько-Мазурському воєводстві вже все готове до запровадження.

Якщо у Вармінсько-Мазурському воєводстві експеримент буде успішним, то наступним кроком може стати запровадження програми у бідних регіонах Польщі, а потім у цілій країні. Очікується, що експериментальна програма розпочнеться вже з наступного року. Зазначається, що уряд не буде контролювати з якими цілями використовуються ці кошти.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *