Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Що робити при укусі кліща в Німеччині?

1
1 рік ago

Навесні, з приходом тепла, люди починають частіше відпочивати на природі. Однією з загроз в цей період є кліщі, які чатують на вас у високій траві, на галявині, в лісі чи в парку. Не потрібно їх боятися, треба тільки знати запобіжні заходи, методи виявлення та найголовніше – володіти інформацією про щеплення. Тож, з’ясуємо у цій статті, куди звернутися в Німеччині. 

Що представляють собою кліщі?

Кліщі – це паразити, які харчуються кров’ю. Лікарі стверджують, що кліщі активні не тільки навесні, а вже тоді, коли температура досягає 5 градусів. Їх кількість помітно збільшується під час переходу на літній період упродовж активного цвітіння та росту рослин.

Не всі кліщі поширюють інфекції, а тільки інфіковані. Вони можуть передати невиліковну хворобу Лайма, яка тягне за собою такі проблеми зі здоров’ям: порушена робота серця, біль в суглобах, проблеми з нервовою системою. Усе починається з почервоніння шкіри, температури, втоми та болі в м’язах та суглобах.

Найбільш ефективною профілактикою є щеплення від кліщового енцефаліту, запобіжні заходи та у разі виявлення на шкірі – швидкого видалення кліща.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Куди найчастіше кусають кліщі?

Найкраще місце для кліща – це волосся на голові, де він може сховатися, зона під пахвами, за вухами та під коліном. Якщо паразит міцно вчепиться і ви його не помітите, він може прожити на тілі майже 2 тижні. Однак вже на другий день він помітно збільшується у розмірах, а зона укуси починає свербіти.

У тварин кліщів можна виявити біля хвоста або найчастіше – всередині вуха. Ретельно перевіряйте улюбленця після кожної його прогулянки у високій траві.

Як діяти, якщо вже виявили на тілі кліща?

Першою дією має бути звернення до медичного закладу, де нададуть професійну допомогу. Така ситуація не матиме для вас негативних наслідків. Однак не завжди є можливість звернутися до лікаря. Наприклад, якщо це тривалий відпочинок на природі. У такому разі є низка порад, як видалити паразита самостійно:

  • похитайте його в різні боки;
  • покласти зверху марлеву серветку або закрутити з нитки петлю;
  • зафіксуйте нитку на лапках кліща і обережно потягніть, щоб видалити його повністю;
  • змастіть місце укусу розчином йоду, спиртом або одеколоном;
  • ретельно вимийте руки.

Якщо частина кліща все ж лишилася на тілі, краще не експериментувати і звертатися за медичною допомогою. Лікарю можуть знадобитися наступні дані: дата укусу, на якій території и його ймовірно підхопили, скільки днів паразит тримався на тілі.

Для чого потрібна вакцинація?

За результатами досліджень, ефективність вакцинації проти кліщового енцефаліту сягає від 95 до 99 %. Вакцинуватися можна протягом, однак бажано почати щеплення до активної появи кліщів в природі, тобто в зимовий період. Однак на початку весни ціни на процедуру в Німеччині зменшуються. Це буде коштувати від 35 євро.

До слова, вакцинація захищає не лише від наслідків укусу, але й від того вірусу енцефаліту, який можуть переносити молочні непастеризовані продукти.

Вакцина від кліщів у Німеччині

Кліщова вакцина (Zeckenimpfung) – це вакцина проти патогенів, які можуть передаватися при укусі кліща. Зазвичай це бактерії, що викликають хворобу Лайма, та віруси, що є збудниками кліщового енцефаліту (TBE).

У Німеччині доступна вакцина саме проти ТВЕ, який є дуже поширеним. У медицині це щеплення називається вакцинацією мертвою вакциною. Простими словами – в організм людини вводять мертві патогени, які активують імунну систему і заохочують її самостійно виробляти антитіла проти вірусу. Така вакцина вводиться в три етапи і дозволяє захиститися на термін до трьох років. Через 3 роки потрібно знову зробити щеплення від енцефаліту.

Вакцина TBE повинна вводитись три рази, щоб забезпечити захист протягом трьох років. Друга доза вакцини вводиться через місяць після першої та третьої доз через рік. Через три роки вакцинація проти кліща повинна бути оновлена. Наступні повторні курси слід проводити кожні п’ять років.

Які бувають побічні ефекти від вакцинації?

Як після будь-якого щеплення, може виникнути своєрідна реакція організму на введення збудника. Кожен реагує по-різному, однак нормальною реакцією вважається легкий біль у місці щеплення, почервоніння чи незначна припухлість. Пізніше, протягом перших чотирьох днів, можуть виникнути наступні симптоми: підвищення температури або лихоманка, головний біль, біль у м’язах та суглобах, дискомфорт в області шлунку або нудота.

Людям, які мають алергію на курячий білок, потрібно заздалегідь попередити про це лікаря. Він порадить інший спосіб захистити себе від кліща або візьме на себе відповідальність за вакцинацію, якщо це не становить загрози вашому життю.

Вакцина від кліщів для дітей в Німеччині

Якщо вагітна мама робила щеплення від кліщів, є велика ймовірність того, антитіла з її крові перейдуть до організму дитини через плаценту. Таке маля буде захищене у перші місяці життя. Вакцина для дітей називається так само, як і в дорослих Zeckenimpfung, однак призначається дітям від 6 років.

Скільки коштує вакцинація?

Три дози щеплення для дорослого коштує 50 євро, для дитини – 46 євро. У деяких лікарнях є спеціальні кампанії з вакцинаії, які можуть, наприклад, у весняний та літній період. Про це можна поцікавитися у медичних працівників закладу. Якщо там діє програма вакцинації, тоді щеплення коштуватиме 36 євро для дорослих і 32 євро для дітей.

Хто покриває витрати на курс щеплень?

У деяких випадках вартість вакцини проти кліща буде повністю або частково покрита обов’язковим медичним страхуванням. Це встановлює лікар, який після огляду визначив, що в людини високий ризик захворювання на енцефаліт. Також деякі медичні страхові компанії покривають вартість вакцинації як туристичну вакцину.

Є міста, де через природні особливості, є великий захворювання на кліщовий енцефаліт. Тому, наприклад, у Штутгарті та його околицях щеплення від кліщового енцефаліту (FSME Impfung) проводять безкоштовно. Загалом це має бути три дози. Якщо у вашому місті немає подібних заходів, можна проконсультуватися з сімейним терапевтом, чи необхідно вам вакцинуватися та чи покриє медична страховка всі витрати.

Читайте також: Допомога від Карітас українцям у Німеччині

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *