Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Шкільний табір та відпочинок для дітей в Польщі

1
1 рік ago

Ще триває навчальний рік, а батьки вже планують для своїх дітей літній відпочинок. Особливо популярним видом проведення літніх канікул у польських дітей є відпочинок у таборах, зокрема при школах за місцем проживання. Як потрапити, скільки коштує, чи можуть відвідувати такі табори українські діти, – читайте у нашому матеріалі!

Відпочинок для дітей у Польщі влітку

Літо – це час спілкування з друзями, відпочинку від школи, отримання вражень та позитивних емоцій. Тож батьки завжди прагнуть створити для дитини цікавий, безпечний та корисний відпочинок. Допомогти в цьому можуть літні табори для дітей різного напрямку:

 • спортивні;
 • творчі;
 • мовні;
 • еколого-біологічні;
 • краєзнавчі;
 • історичні.

Поляки дотримуються такої думки щодо літніх канікул: чим більше таборів відвідала дитина, тим краще відпочила влітку.

Діти, які проживають на території Польщі, мають можливість взяти участь у спортивних, освітніх та образотворчих заняттях протягом канікул, відвідуючи табори (połkolonii), організовані в школах місцевою владою. В деяких містах вони платні, а в деяких – безкоштовні. Українські діти, які навчаються в польських школах, можуть так само, як і польські діти, брати участь у літніх таборах. На сайтах шкіл (або інших місцевих культурних закладів) можна ознайомитись із усією інформацією щодо таборів, часу відвідування, цін та яким чином і коли необхідно подавати заявку на участь.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Літні шкільні табори в різних містах Польщі

Школи та місцеві заклади культури різних міст Польщі, спортивні школи, а також приватні дитячі центри завжди самостійно організовують літній відпочинок для дітей різного віку з цікавими розважальними програмами в залежності від їхньої спеціалізації. Пропонуємо дізнатися, як виглядають літні шкільні табори для дітей у різних містах Польщі.

Літні шкільні табори для дітей у Лодзі

Лодзинська місцева влада організовує щорічні літні табори при школах для дітей 1-6 класів. Програми проведення вільного часу в різних школах – різні. Завжди це велика кількість екскурсій до музеїв, походи у кіно, до театру, зоопарку, боулінгу та багато іншого. Заняття відбуваються з понеділка до п’ятниці з 7 до 17 години. Платять батьки тільки за харчування (20 злотих/день), відвідування різноманітних заходів та проїзд є безкоштовними (фінансується місцевою владою).

Літні шкільні табори в Кракові

Для проведення цікавого літнього відпочинку у Кракові діє міська акція під назвою «Літо в школі для спорту». Програма такого проєкту, призначена для дітей молодших і старших класів загальноосвітніх (szkół podstawowych) та спеціальних шкіл (szkół specjalnych), завжди складається на 70% із спортивно-розважальних занять, а також передбачає прогулянки визначними пам’ятками міста, відвідування кіно, музеїв, мотузкових парків, басейнів тощо. На території школи зазвичай реалізується багато різноманітних заходів:

 • турніри з настільних ігор;
 • музичні, творчі та танцювальні заняття;
 • уроки з елементами бойових мистецтв та самооборони.

Тривають заняття 6-8 годин 5 днів на тиждень. Догляд є безкоштовним, батьки платять тільки за харчування дітей. За підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) українські діти змогли взяти участь в акції безкоштовно у минулому році.

Літні шкільні табори для дітей у Познані

У Познані табори при школах організовані для дітей 1-3 класу. Є місцеві акції, в яких можуть брати участь діти 6-19 років з проблемних середовищ (родини яких опинилися в складних життєвих умовах чи батьки яких мають певні залежності). Організатори пропонують дітям та підліткам цікаві форми проведення часу: спортивні змагання, музичні, танцювальні, творчі заняття та багато іншого. Такі програми завжди є повністю безкоштовними для учасників.

Побачити більше: Яку фінансову допомогу можуть отримати українці в Польщі у 2023 році

«Літо в місті» у Варшаві: щорічні літні табори для дітей

У Варшаві в останні роки шкільні табори для дітей під час літніх канікул реалізуються в межах програми «Літо в місті», у якій беруть участь близько 200 освітніх центрів. Проєкт розрахований на дітей віком від 6 до 19 років. Учасники акції знаходяться під опікою 5 днів на тиждень: з понеділка до п’ятниці з 7:00-8:00 ранку до 16:00-17:00. Вже декілька років підряд батьки платять за харчування та догляд приблизно 50 злотих на день, відвідування різноманітних заходів є безкоштовним.

Програма акції «Літо в місті» завжди дуже різноманітна та цікава, бо включає:

 • екскурсії до музеїв, які в певні дні можна відвідувати безкоштовно;
 • прогулянки до парків;
 • спортивні змагання;
 • відвідування басейнів;
 • виготовлення сувенірів;
 • шиття іграшок;
 • малювання;
 • постановка театральних вистав тощо.

Як доповнення до цієї акції у минулому році було створено програму «Спільне Варшавське літо» для українських дітей-біженців, які приїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року та проживали на той момент у Варшаві. Проєкт фінансувався Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), тобто участь для українських дітей була безкоштовною. Кожен українець мав можливість зареєструвати свою дитину при наявності PESEL UKR. Необхідно було обрати на сайті школу, яка бере участь у програмі, вказати тиждень відвідування (з якого по яке число), заповнити Картку учасника та чекати на відповідь. Можна було обрати необмежену кількість шкіл, тільки вказати різні періоди відвідування.

Реєстрація учасників «Літо в місті» у Варшаві в цьому році розпочалася 10 травня з 8 години ранку на сайті й буде тривати до 22 травня. Взяти участь у цій програмі можуть діти, які мають PESEL, навчаються та проживають у Варшаві. Чи буде в цьому році додатковий проєкт «Спільне Варшавське літо», який є безкоштовним для українських дітей, поки що невідомо.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *