Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Як уряд Ірландії спонукає українців повернутися?

0
1 рік ago

Уряд Ірландії має розглянути можливість виплати соціальної допомоги українцям, як спосіб заохотити їх повернутися додому після закінчення терміну дії дозволу на тимчасовий захист.

Офіційно у Міністерстві юстиції

У документі Міністерства юстиції, поданому комітету Кабінету міністрів щодо України, викладено низку політичних заходів для розгляду державами ЄС.

Захист українцям надано до березня 2024 року, але можливе подальше продовження тимчасового захисту до березня 2025 року.

Читайте також: Корисні мобільні додатки для подорожі в Ірландії

Ще один варіант, який має розглянути Уряд, полягає в тому, щоб надати дозвіл на проживання деяким українцям, у тому числі тим, хто працює чи навчається.

Комісія ЄС заявила, що братиме участь у дискусіях з усіма членами про те, як найкраще вийти з режиму тимчасового захисту. Мінюст вважає, що слід дочекатися подальших вказівок від комісії, перш ніж приймати рішення про найбільш прийнятну відповідь.

Недавнє опитування, проведене Ukrainian Action in Ireland показало, що серед одержувачів тимчасового захисту в Ірландії:
– 41 відсоток вирішили залишитися в Ірландії назавжди;
– 32 відсотки не впевнені у своїх планах;
– 24 відсотки мають намір повернутися в Україну як як тільки зможуть.

Раніше ми писали: Опитування українців в Ірландії 2022. Результати та цікаві факти

Можливі варіанти

Країни ЄС повинні будуть або підтримати українців, щоб залишитися в ЄС після надання тимчасового захисту, або підтримати українців, щоб повернутися додому та відбудувати Україну, або «можливо, поєднати обидва підходи».

Один із варіантів передбачає, як «стимулювати добровільне повернення», включаючи продовження надання підтримки протягом визначеного часу для забезпечення безпеки тих, хто повертається.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Українці, які прибули до Ірландії, можуть скористатися допомогою для шукачів роботи віком до 66 років, а старші отримують додаткову соцдопомогу.

Вони також можуть отримати допомогу на дітей та низку інших фінансових допомог залежно від їхніх обставин.

Інший варіант полягає в тому, чи можуть деякі українці отримати дозвіл на проживання, включно з тими, хто працює чи навчається, а також тими, хто не може повернутися в Україну через стан здоров’я чи гуманітарні причини.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *