Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Лотерея Green Card у США

0
1 рік ago

Невдовзі стартує прийом заявок на участь у американській імігграційній програмі Green Card. Дізнайтеся, що це за програма, які можливості вона надає та як подати заявку на участь!

Володіння “Green Card” дає іноземним громадянам можливість жити й працювати у США постійно та дає їм змогу отримати безліч привілеїв, як-от доступ до програм соціального забезпечення, можливість подорожувати без візи до багатьох країн світу, можливість отримання громадянства США після певного часу.

Що таке Green Card?

Green Card (Diversity Immigrant Visa Program) – це лотерея, яку щорічно проводить Державний Департамент США з метою залучення активних іммігрантів і підтримання багатонаціональності населення країни. Програма схвалена Конгресом США та проводиться відповідно до 203 (С) розділу державного закону «Про імміграцію та громадянство». Участь у лотереї Green Card надає можливість у найпростіший та найшвидший спосіб іммігрувати до Америки та стати законним жителем США. Звісно, це не єдиний спосіб отримання постійного дозволу на проживання в країні, але всі інші вимагають набагато більше часу, грошей та додаткових ресурсів.

Які можливості надає виграш у лотереї Green Card?

Виграш у лотереї Green Card надає переможцю, а також усім членам його сім’ї, які можуть переїхати разом із ним до США, практично всі права громадян Америки, за винятком виборчих. На правах членів родини переможця до Америки можуть виїхати його/її дружина/чоловік (навіть якщо шлюб укладено після виграшу), а також їхні діти віком до 21 року. Отримавши «Грін кард», вони можуть:

 • безперешкодно в’їжджати до США та виїжджати з країни, а також без віз перетинати кордони тих країн, з якими у США є відповідні угоди;
 • працевлаштуватися в будь-якій компанії на території США або відкрити власну справу;
 • скористатися урядовою програмою допомоги в сфері освіти;
 • мати соціальні привілеї при виході на пенсію (за умови, що до цього вони хоча б 10 років відпрацювали в країні);
 • легально володіти нерухомістю, автомобілями, вогнепальною зброєю тощо;
 • у рази менше, ніж інші іноземці, платити за навчання в університетах та коледжах.

Green Card видається на безстроковій основі, а також відкриває можливість для подальшого отримання громадянства США (після п’яти років проживання на території країни). Позбавити статусу «Зеленої карти» може тільки скоєння злочину або довготривалий виїзд із Америки. Важливо мати на увазі, що передати виграну «Грін кард» третім особам, в тому числі іншим членам сім’ї, неможливо.

Але, вигравши в лотереї, переможець не зобов’язаний скористатися наданою можливістю. Він має два роки для ухвалення остаточного рішення про переїзд до Америки. Раніше ми писали про тимчасовий захист, який надає українцям Канада. Більше інформації про те, як виїхати до Канади тут.

Хто може взяти участь у лотереї розіграшу «Грін карти»?

Участь у лотереї Green Card є загальнодоступною й майже не передбачає жодних обмежень. Від учасників не вимагається надзвичайних фінансових статків. Сам конкурс є безплатним, а витрати переможців, пов’язані зі в’їздом до США в рамках програми, не занадто великі. Крім того, теоретично для отримання імміграційної візи за умовами лотереї знання англійської мови не є обов’язковим. Хоча, звичайно, на етапі співбесіди високий рівень володіння англійською може стати додатковим аргументом для позитивного рішення з боку візового офіцера. Щодо технічних обмежень для потенційних отримувачів Green Card, вони повинні мати принаймні повну середню освіту або протягом останніх п’яти років працювати за своєю спеціальністю не менше двох років. Також кандидати на отримання «Грін кард» повинні задовольняти таким вимогам:

 • не мати кримінального минулого та судимості;
 • не мати захворювань, які могли б нашкодити американському суспільству;
 • мати громадянство держави, допущеної до участі в лотереї.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Які терміни подачі на «Грін карту» DV-2025 у 2023 році?

Лотерея «Грін кард» проводиться раз на рік. Переможці визначаються шляхом рандомного відбору спеціальною комп’ютерною програмою заявок, надісланих у визначений умовами акції термін. Зазвичай прийом заявок оголошується в осінній період (як правило, на подачу анкет виділяється один місяць). Сам розіграш, під час якого визначається близько 50 тисяч отримувачів «Зеленої карти», проводиться навесні. Цього року офіційний прийом заявок за програмою лотереї Green Card (Diversity Immigrant Visa Program DV-2025) розпочнеться з жовтня 2023 року, а триватиме до 8 листопада цього року.

Після проведення розіграшу переможцям буде призначено дату співбесіди в консульстві США. За підсумками співбесіди буде ухвалено остаточне рішення про їхню можливість іммігрувати в Америку. Зазвичай саму пластикову карту видають протягом 4-5 місяців після приїзду людини в Америку. Варто зазначити, що 2023 року подаватимуться заявки на отримання Green Card, які можна буде оформити тільки 2024 року, а в’їхати до США з січня 2025 року.

Як перевірити результати лотереї Green Card у США

Наразі триває перевірка результатів лотереї Green Card у США. Вона розпочалася 6 травня 2023 року. Для того, щоб перевірити результати, учасникам лотереї потрібно:

 1. Перейти на сайт програми: https://dvprogram.state.gov/
 2. У зазначеному полі ввести свій унікальний номер.
 3. Перевірити результат.

Зробити це можна до 30 вересня 2023 року. Під час перевірки переконайтеся, що:

 1. Ви маєте номер, який підтверджує вашу участь у лотереї.
 2. Ви правильно ввели своє прізвище та ім’я.
 3. Ви правильно ввели свою дату народження.

Лотерея випадково обирає переможців, тому передбачити хто матиме можливість виїхати у США неможливо.

Коли заявка може бути відхилена?

Варто мати на увазі, що заявка на участь у лотереї DV-2024 може бути відхилена. Це може статися, якщо будуть порушені умови заповнення та надіслання анкети. Згідно зі статистичними даними американського Державного департаменту, щороку близько 35% анкет дискваліфікуються та навіть не допускаються до розіграшу. Тож, заповнюючи реєстраційну форму, зважайте на такі моменти:

 • анкета має бути правильно заповнена та вчасно надіслана;
 • заявка на участь у розіграші Green Card заповнюється виключно англійською мовою;
 • анкета надсилається тільки в режимі онлайн, паперові заявки не приймаються;
 • під час заповнення електронних документів не допускаються навіть найменші неточності та помилки.

Причиною дискваліфікації анкети можуть стати помилки в перекладі, в іменах чи прізвищах заявника та членів його родини, недостовірні дані про сім’ю та дітей, а також неправильне форматування та оформлення фотографій.

Правила реєстрації на Грін Карту на офіційному сайті 2024 – 2025

До заповненої заявки на участь у лотереї Green Card ви маєте додати фотографію основного заявника, а також членів його сім’ї, на яких розповсюджуються умови програми. На кожного члена родини має бути надана окрема фотографія – групові знімки не приймаються. Кожен файл із фотографією необхідно підписати. Допускається завантаження двох форматів фото: сканованого (розподільність має складати не менше 300dpi) або зробленого за допомогою цифрової камери. При цьому фотографії мають бути кольоровими та відповідати таким вимогам:

 • фотокартка має являти собою квадрат (мінімальний розмір 600х600 пікселів, максимальний – 1200х1200);
 • допустимий розмір фото – до 240 Кб, формат – JPEG (JPG), спектр кольорового зображення – RGB;
 • тло має бути світлим, без жодних додаткових предметів або малюнків;
 • голова має займати приблизно 50% площі фотографії;
 • не дозволяється зніматися в головному уборі – волосся має бути добре видно;
 • очі на фото мають бути відкритими, погляд – спрямованим у фотокамеру, на обличчі не має бути окулярів.

Побачити більше: Як зробити закордонний паспорт і паспорт України в Польщі у 2023 році

Для анкети підійде знімок, зроблений не раніше півроку тому, але краще сфотографуватися безпосередньо напередодні подання документів. Заповнити анкету на участь в лотереї Green Card можна на офіційному сайті за посиланням.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *