Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Грошова компенсація за завдані збитки росією

0
12 місяців ago

Тишех (Taoiseach, прем’єр-міністр Ірландії) Лео Варадкар підписав декларацію, яка зобов’язується створити Реєстр збитків, завданих агресією росії проти України та притягнути до відповідальності винних в агресії в Україні.

 

Реєстр збитків, заподіяних росією в Україні, створений Радою Європи з 46 країн, створює доказову базу для потенційного переслідування російських лідерів, закладаючи таким чином основу для компенсації збитків.

Європейські країни зараз активно працюють над збором доказів усіх дій росії в Україні з метою забезпечення фінансових репарацій у майбутньому.

Це був «перший, необхідний, невідкладний крок» для забезпечення «справедливості, зосередженої на жертвах» війни, заявила голова ради Марія Пейчинович-Бурич після прибуття на другий день саміту в Ісландії.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Вона сказала, що створення реєстру підписали 40 країн, включаючи Сполучені Штати та всі інші країни G7. Ще три країни завершують внутрішні процедури для цього.

Прем’єр-міністр Греції Катерина Сакелларопулу резюмувала настрій зустрічі, сказавши, що «без справедливості не може бути миру».

Водночас Ісландія наголосила на необхідності надання більшої міжнародної допомоги жертвам гендерного насильства в Україні.

Рейк’явіцька декларація, яка затверджує європейські цінності миру та демократії, також отримала підтримку США, Канади та Японії.

Читайте більше: Маловідомі виплати в Ірландії

Існують також інші кроки, спрямовані на те, щоб відновити справедливість за скоєні злочини.

Кілька країн ЄС підтримують вимогу України про створення спеціального суду для розгляду воєнних злочинів керівництва росії.

У березні Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт Путіна, звинувативши його в незаконній депортації українських дітей.

У реєстрі, який також буде подано до Гааги, будуть детально описані претензії щодо шкоди та руйнувань, завданих росією.

«Він прокладає шлях до майбутнього міжнародного комплексного механізму компенсації для жертв російської агресії», — йдеться в заяві Ради Європи.

«Без справедливості не буде надійного миру», – сказав президент Володимир Зеленський у відеозверненні на відкритті саміту.

Україна, член Ради Європи, рішуче привітала ініціативу.

Росію вигнали з Ради минулого року після вторгнення в Україну.

Пан Варадкар зазначив, що також триває робота щодо посилення підтримки України серед країн Африки та Латинської Америки.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *