Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Курси валют у Польщі на сьогодні

0
1 рік ago

Більшість українців, які через російську військову агресію виїхали до Польщі, наразі змушені жити як мінімум у двох валютних вимірах. Адже, послуговуючись у повсякденному житті польською національною валютою, багато хто продовжує отримувати пенсії, заробітну плату та інші соціальні виплати від українських державних установ у гривнях. Тож корисно тримати руку на пульсі щодо актуальних валютних курсів, щоб орієнтуватися у власному фінансовому становищі, особливо, якщо ви готуєтеся приїхати до Польщі або збираєтеся поїхати до України і не знаєте, де вигідніше обміняти валюту. Пропонуємо дізнатися актуальні курси польської та української валют, а також, де краще міняти злоті та гривні.

Актуальний курс обміну гривні до злотого в Польщі

При обміні валют варто враховувати те, що зараз доволі нестабільна ситуація на валютному ринку. Згідно з даними Narodowy Bank Polski, станом на 23 травня 2023 року курс злотого щодо гривні виглядає так:

 • 0,112 UAH (українська гривня).

Що стосується середнього курсу, то маємо такі дані:

 • 0,111 – середній курс в банках.
 • 0,114 – курс Visa.
 • 0,114 – курс Mastercard.
 • 0,114 – курс НБУ.
 • 0,113 – купівля гривні.

За 100 гривень, згідно з поточним курсом, в середньому можна отримати 11,11 злотих. При цьому, за 100 польських злотих ви отримаєте близько 865 гривень.

Варто зазначити, що в Польщі майже неможливо вигідно обміняти гривні на злоті. Багато обмінних пунктів (канторів) відмовляються працювати з цією валютою. Втім, обмін гривні на злоті можливих у канторах та у деяких банках.

Найвигідніше розраховуватися українською карткою, оскільки в такому випадку за трансакцію буде списуватися близько 8,5 або 9 гривень за 1 злотий. Варто також зважати на те, що існують обмеження НБУ щодо використання української валюти закордоном. Наразі ці обмеження виглядають так:

 1. Покупки у торговій мережі – 100 тисяч гривень на місяць з усіх українських рахунків.
 2. Зняття готівки у банкоматах – 12500 гривень на тиждень, без урахування комісії. Майте на увазі, що в банкоматах також можуть бути встановлені ліміти на зняття готівки.
 3. Перекази з картки на картку – у межах ліміту, який встановлений вашим банком.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Курс долара в Польщі

Станом на 23 травня 2023, за даними Narodowy Bank Polski, року курс долара в Польщі становить:

 • 4,18 PLN (польський злотий).

Якщо говорити про середній курс долара, то ця позначка становить:

 • 4,29 – курс Visa.
 • 4,25 – курс Mastercard.
 • 4,17 – середній курс в банках.
 • 4,15 – купівля долару.

Якщо ви вирішити обміняти злоті на долари або навпаки, то скоріш за все, у вас не виникне з цим жодних проблем. Адже польські обмінники валют працюють з цією грошовою одиницею. Втім, потрібно знайти вигідний курс.

Найбезпечніших спосіб – зробити це в банку, в якому ви маєте рахунок. Втім, вам потрібно буде відкрити валютний рахунок. Якщо ви хочете зробити це в обмінному пункті, то звертайте увагу на поточний курс.

Побачити більше: Грошова допомога від PCPM для українців у Польщі

Курс євро в Польщі

Станом на 23 травня 2023 року, згідно з інформацією Narodowy Bank Polski, курс євро в Польщі становить:

 • 4,49 PLN (польський злотий).

Що стосується середнього курсу євро, то ця квота становить:

 • 4,65 – курс Visa.
 • 4,63 – курс Mastercard.
 • 4,49 – середній курс в банках.
 • 4,46 – купівля євро.

Не дивлячись на те, що Польща входить до Європейського Союзу, вона зберегла свою національну валюту. У Польщі часом можна розплатитися у євро, але таких місць дуже мало. Найчастіше магазини приймають до оплати злоті.

Якщо вам потрібно обміняти гривні на євро, то варто уточнювати в обмінних пунктах чи існує можливість це зробити. Адже не всі обмінники можуть на це погодитися. Тож варто враховувати цей момент, коли ви йдете обмінювати валюту.

В цілому, польські обмінні пункти охоче приймають євро для обміну. Тож якщо вам потрібно буде обміняти саме цю валюту, у вас точно не виникне з цим жодних проблем. Втім, варто звертати увагу на курс.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *