Вакцинуватися чи ні українцям, які приїхали до Німеччини після початку війни? Чи є обов’язкові щеплення для всіх та штрафи за відмову вакцинації?
Питання вакцинацій останніми роками було у всіх на вустах. Ситуація змінилась і наразі суперечливе питання щеплень відійшло на другий план. Та для тих, хто вимушений був переїхати через війну до Німеччини і намагається налагодити життя — це одна з основних тем, яку потрібно роз’яснити.
Вакцинація в Німеччині
У ФРН за вакцинацію громадян відповідає Постійна Німецька комісія з питань вакцинації — STIKO (Ständige Impfkommission), яка працює на базі Інституту Роберта Коха в Берліні. Саме ця комісія надає рекомендації щодо щеплень: кому і коли треба зробити згідно віку, захворювань або умов праці. В Німеччині є наступне:
- обов’язкові щеплення — які треба робити при хронічних захворюваннях;
- рекомендовані — готуються Інститутом Коха;
- ті, які громадяни країни самі обирають при потребі або за бажанням.
Медична система Німеччині побудована таким чином, щоб запобігти захворюванню, починаючи з раннього віку. Задача кожного педіатра переконати батьків в необхідності вакцинації дітей. Таким чином майже 95% дітей, які навчаються у першому класі мають основні щеплення.
Обов’язкові щеплення
Щеплення від кору
У Німеччині є тільки одне обов’язкове щеплення — проти кору.
Діти повинні бути щеплені від кору, якщо їм більше одного року і вони відвідують дитячий садок або школу. Потрібно мати обов’язково медичну довідку (якщо дитина перехворіла на кір) або довідку про вакцинацію.
Щодо дорослих — якщо вони працюють у медичних або громадських закладах, вчителем, вихователем або доглядачкою, то вакцинація від кору — обов’язкова. Це стосується також тих громадян України, які наразі проживають у гуртожитках.
Щеплення від БЦЖ в Німеччині
Є і такі щеплення, до яких ми звикли, а в Німеччині вже забули — БЦЖ. Через те, що ризик захворювань туберкульозом майже на нулі, з 1998 року ця вакцина скасована в Німеччині Всесвітньою організацією охорони здоров’я.
Щеплення дітям у Німеччині
Першу вакцинацію проти ротавірусної інфекції дитині роблять на 6-му тижні після народження, якщо до того вона не зіткнулася ні з якими хворобами.
Друге щеплення вже на 9 тижні життя. Це щеплення складається із комбінованого препарату проти 6 хвороб (гепатиту В, дифтерії, коклюша, поліомієліту, правця, гемофільної палочки).
Щеплення проти гепатиту А
Одним із найефективніших вважається щеплення проти гепатиту А (жовтяниця) робиться в будь-якому віці, термін її захисту — 20 років.
Щеплення від менінгіту в Німеччині
Від пневмококу, який може викликати менінгіт, запалення легенів, рекомендується робити вже з другого місяця життя дитини. До шести місяців треба зробити три щеплення, а четверте — у 2 роки.
Щеплення від краснухи та вітрянки
Краснуха, паротит та кір рекомендовано робити дітям з 11 місяців.
Щеплення від вітряної віспи (почали робити з 2004 року) рекомендовано першу дозу дітям у віці 11-13 місяців, а другу — 15-23 місяці.
Щеплення від ВПЛ в Німеччині
Вірус папіломи людини (ВПЛ) рекомендована як дівчатам, так і хлопцям до початку статевого життя. Робиться таке щеплення в три етапи протягом 6 місяців.
Щеплення для дорослих
Якою б чудовою не була медичина система, піклуватися про своє здоров’я — це перш за все задача кожного з нас. Завжди можна записатися до сімейного лікаря та проконсультуватись з приводу щеплень, які рекомендовані STIKO для дорослих:
- Від поліомієліта;
- від грипу, яка робиться кожен рік напередодні сезону захворювань;
- проти кору тим, хто народився після 1970 року;
- повторні або «бустерні» щеплення проти дифтерії, правця і кашлюка кожні 10 років.
Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням
Українці в Польщі новини – https://t.me/U_IN_PL
Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE
Паспорт щеплень та процес вакцинації
Паспорт щеплень (Impfpass) — маленька жовта книжка, в яку вноситимуть всі зроблені щеплення. Якщо якісь з них були зроблені в Україні, то бажано мати хоча б їх перелік. Потрібна інформація щодо захворювання, проти якого було щеплення та дату вакцинації. Ці дані повинні бути записані англійською або німецькою мовами.
Для дітей є обов’язковим зошит дитячих обстежень або жовтий зошит — медична картка. Якщо вам вдалося взяти з України медичну картку дитини, то її потрібно перекласти німецькою мовою, а в лікарні Німеччини заповнити анкету, де вказати основні дані дитини: перенесені хвороби або травми, алергічні реакції та інше.
Якщо не має інформації щодо попередніх щеплень — краще порадитися із лікарем, яку вакцину можна зробити. Щодо кору, то це щеплення можна робити ще раз, якщо не впевнені чи було вам зроблено раніше.
Щеплення робить особисто лікар, допомагає в цьому — медсестра. Після того, нададуть повну інформацію щодо можливих реакцій на вакцинацію.
Вакцинація в Німеччині сплачується завдяки медичному страхуванню, соціальною органзацією або державним урядом.
Ситуація з ковідом в Німеччині
Вакцинуватися від Ковіду потрібно тільки тим, хто працює у закладах догляду та охорони здоров’я. Та рекомендації щодо вакцинації проти цього вірусу для всіх залишаються незмінними. Вакцинуватися проти Корони можна у мобільних бригадах, стаціонарних вакцинаційних станціях, аптеках або лікарнях через сімейного лікаря.
Працює національна гаряча лінія вакцинації за телефоном 0800 99 88 665. З 08:00 до 18:00 компетентні працівники нададуть повну інформацію щодо вакцинації. Також можна скористатися короткою онлайн-формою для отримання відповідей на запитання щодо щеплення.
Штраф через відсутність вакцинації?
З 1 березня 2020 року вакцинація проти кору стала обов’язковою. Причиною цього стало те, що останніми роками в Німеччині та Європі спостерігалися повторні масові спалахи цього захворювання. А кір — це аж ніяк не нешкідлива дитяча хвороба, ця інфекція може призвести до серйозних ускладнень і віддалених наслідків. Крім того, вірус дуже заразний.
Закон про захист від інфекційних захворювань передбачає наступні штрафи за порушення обов’язків вакцинації в дитячому садку, школі тощо у розмірі до 2500 євро в таких випадках:
- Відсутність, помилкове або невірне підтвердження вакцинації або імунізації проти кору;
- Недозволене прийняття на роботу особи, щодо якої відсутні відповідні докази;
- Порушення обов’язку повідомляти органи влади за відсутності доказів вакцинації;
- Вхід до закладу, незважаючи на заборону через відсутність доказів від відділу охорони здоров’я.
Уточнення
Люди не повинні підтверджувати саму вакцинацію від кору, а, лише імунітет до хвороби. Імунітет може виникнути після того, як інфекція пройшла.
Засвідчити імунітет може лікар після огляду. Якщо попереднього зараження не було, необхідно надати підтвердження вакцинації. Цей обов’язок не застосовується, якщо медична довідка підтверджує, що вакцинація неможлива за станом здоров’я відповідної особи (протипоказання).