Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Податки в Німеччині за продажі на Amazon та eBay

0
1 рік ago

В Німеччині та деяких інших країнах Європи ввели обов’язкове оподаткування на продажі в інтернеті. Тобто Федеральне центральне податкове управління буде отримувати так звану базу працівників сайтів та онлайн-магазинів для збору податку. Розглянемо детальніше, яких саме продажів це стосується та як це планують втілити в Німеччині. 

Закон про сплату податків за продажі на маркетплейсах у Німеччині 

Із 1-го січня 2023 року в Німеччині набув чинності закон Plattformen-Steuertransparenzgesetz, згідно з яким провайдери онлайн-платформ для продажів повинні передавати податковій інспекції дані про продавців та проведені ними грошові операції. Закон, що виник внаслідок прийнятої директиви Європейського Союзу, передбачає звіт про продажі з боку торгівельних онлайн-платформ.

Податкова має регулярно отримувати інформацію про продавців маркетплейсів та всі їхні транзакції. Зокрема у Польщі таким чином планують боротися з тими, хто продає товари чи послуги онлайн, але ухиляється від сплати податків.

Також законопроект діє на продавців, які продають товар за ціною, вищою від першочергової. Також це стосується випадків, коли перепродаж триває протягом півроку. При цьому не потрібно бути підприємцем, достатньо виставити оголошення на платформі для продажу.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

За продажі на яких маркетплейсах у Німеччині потрібно заплатити податок?

Найбільшим попитом в Німеччині користується платформа еВау, де роблять закупи мільйони німців. Тут можна знайти абсолютно всі необхідні товари, тому кількість пропозицій немала, відповідно велика кількість підприємців. Це не тільки магазин, але разом з тим і аукціон, де потрібно запропонувати найвищу ціну. Такі послуги викликають інтерес у продавців, тому вони намагаються отримати побільше грошей.

Податкові інспектори будуть слідкувати не тільки за цією платформою, але й за іншими, не менш популярними. Сюди відносяться Amazon Marketplace, Ebay Kleinanzeigen та Airbnb.

Читайте подібне: Фріланс в Німеччині

Хто має сплачувати податки в Німеччині за продажі на маркетплейсах?

Згідно з прийнятим законом, звіт про прибуток та суму податку отримають не всі продавці на маркетплейсах, а лише ті підприємці, які здійснили хоча б 30 транзакцій на рік або ж мають 2000 євро річного доходу. Дані про отримані доходи потрібно буде вводити у податкову декларацію в зазначений період. Це питання контролює відділ доходів громадян, тому краще інформацію не приховувати.

Працівники податкової відтепер будуть автоматично отримувати дані про продавця, який перевищив ліміти продажів. Це наступна інформація: ім’я та прізвище, адреса, а також списки продажів. Чиновники мають право збирати дані з усіх популярних інтернет-магазинів та аукціонів. При цьому не має сенсу змінювати майданчик для продажу.

Ті, хто перепродає власні речі, можуть не перейматися. Такі операції не вважаються підприємницькою діяльністю, адже ви не робите це систематично, а просто позбуваєтесь непотрібних речей. Виняток становлять ті люди, які спеціально купують вживане з метою продажу та отримання регулярного прибутку. На випадок перевірки краще зберігати дати продажів, чеки та виписки з банківських рахунків. Це звичайна процедура, яка зможе довести ваше право звільнитися від даного податку.

Як маркетплейси стягуватимуть податки за продажі?

Провайдери даних маркетплейсів періодично мають стягувати податки з користувачів платформи (саме продавців), а також звітувати про перерахування ПДВ до податкових служб. Можливо, для цього треба буде виставляти покупцям фактуру про покупки. Для правильності оформлення процедур краще звертатися до місцевого податкового радника, який допоможе ознайомитись з вимогами до рахунків-фактур.

Чи можна уникнути сплати податків за дохід на маркетплейсах?

Напевно не варто на це розраховувати. Справа в тому, що конкуренти чи будь-які інші свідомі громадяни можуть подати анонімну інформацію до податкової служби щодо порушення закону. Наприклад, про тих, хто не сплачує податки чи не звітує про продажі. В Німеччині це досить розвинена форма повідомлень, коли люди телефонують зі скаргами або пишуть електронні листи на можливі шахрайства з боку продавців.

Тож можна не сумніватися, що маркетплейси ставитимуться серйозно до своїх зобов’язань перед німецькими податковими органами, адже вже мав місце випадок, коли онлайн-платформа Airbnb намагалася приховувала дані про доходи працівників. Тож податкова служба через суд отримала доступ до необхідної інформації, хоча її й надали заднім числом. Аналогічні випадки мали місце й на  платформі eBay, тож тут так само розглядаються судові справи. Федеральний податковий суд Німеччини перевіряв статус продажів: де поодинокі випадки, а де саме стала підприємницька діяльність. При цьому враховували кількість продажів та товарообіг. Відповідно до рішення Федерального податкового суду, в середньому продавці здійснюють 600 продажів на рік, що дорівнює прибутку в 17 500 євро.

Які податки потрібно платити підприємцям у сфері продажів у Німеччині?

При веденні власного бізнесу у сфері продажу обов’язковими є такі податки:

  • Податок на додану вартість (ПДВ);
  • Вхідні податки.

Податок на додану вартість (Umsatzsteuer) у Німеччині – це загальний, податок, який стягується з доданої вартості товарів та послуг. Це стосується всього, що купується та продається. Виняток можуть становити вживані речі. Наприклад, ви продаєте старі меблі чи своє авто. Тоді податкового збору немає. Ситуація змінюється, якщо ви спеціально купуєте вживані речі для продажу. У такому випадку ви вважаєтесь підприємцем, який у такий спосіб веде бізнес та отримує регулярний прибуток. Загальна ставка ПДВ в Німеччині дорівнює 19% від прибутку (за наявності пільг – 7%). Щоб краще визначити податок на додану вартість, потрібно проконсультуватися з податковим консультантом у певному регіоні, бо на різних федеральних землях правила можуть змінюватися.

Окрім вище зазначених видів держаного збору можуть бути індивідуальні податки, що залежать від виду діяльності та прибутку. Для цього потрібно проконсультуватися з консультантом або юристом. Спеціаліст допоможе визначити, чи обкладається ваш бізнес податками та зборами і якщо так, то якими саме.

Цікава інформація: Робота для українських студентів у Німеччині

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *