Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Хто з військовозобов’язаних може виїхати з України?

0
1 рік ago

У зв’язку з воєнним станом чоловікам громадянам України від 18-60 років заборонено покидати територію країни. Це стосується й жінок-військовослужбовців. Але існують винятки. Розглянемо детальніше, хто, окрім матерів із дітьми та людей похилого віку, може виїхати з України у воєнний час. 

Хто з чоловіків може виїхати з України? 

На термін дії воєнного стану за відповідних умов за кордон можуть виїхати чоловіки наступних категорій можуть виїхати за кордон:

 • поранені військовослужбовці та ті, хто потребує реабілітації;
 • військовослужбовці, які проходять військову підготовку;
 • волонтери та водії;
 • спортсмени;
 • діячі культури;
 • моряки;
 • чоловіки, що самостійно виховують дітей;
 • особи, які мають інвалідність або супроводжують чи доглядають за такими людьми.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Виняток, коли чоловік військовослужбовець може виїхати з України в умовах воєнного стану

Поранені військовослужбовці мають право на виїзд за кордон для лікування від поранень або для реабілітації через події на фронті. Для цього треба мати направлення на лікування за кордон та лист від Міністерства охорони здоров’я на підтвердження того, що закордонна установа приймає пацієнта на лікування.

Також право виїзду мають ті військовослужбовці, які будуть проходити за кордоном військову підготовку.

Як виїхати з України чоловікові, знятому з військового обліку?

Таким особам дозволено покидати країну для виїзду за кордон. Для цього має бути рішення військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби. Дозвіл на виїзд не стосується обмежено придатних у військовий час.

Остаточне рішення – за представниками пункту пропуску  Державної прикордонної служби України. Вони мають детально вивчити документи, з’ясувати всі обставини та факти.

Коли дозволено виїзд за кордон для українських моряків?

Якщо чоловік працює на морському судні, судні внутрішнього плавання або проходить навчальну практику, він має право виїзду. Для цього потрібно мати трудовий договір, лист від судновласника чи менеджера компанії про намір укласти контракт. При цьому враховуються результати військово-лікарської комісії.

За яких умов можливий виїзд для діячів культури та спортсменів? 

Право на перетин українського кордону мають спортсмени, тренери, організатори офіційних змагань та учасники тренувальних зборів. Для підтвердження цього необхідно мати відповідне рішення Міністерства спорту щодо окремих осіб.

Що стосується діячів культури, тут питання не тільки в участі у заходах, але й у зборі благодійних коштів. Тобто артист може виїхати для того, щоб представити Україну на міжнародній арені (яскравий приклад – Євробачення) або ж для того, щоб реалізувати якийсь збір для країни. Для такого виїзду слід мати запрошення від організаторів заходу, а також отримати дозвіл від Міністерства культури. Пропонуємо ознайомитися з актуальною афішою виступів українських артистів у Німеччині.

Що потрібно, щоб виїхати за кордон волонтерам та чоловікам-водіям? 

В умовах воєнного стану в Україні водіїв та волонтерів, а також працівників залізничного транспорту пропускають через кордон, якщо вони везуть медичні вантажі, гуманітарну допомогу, займаються перевезенням транспорту для ЗСУ та інших сил оборони. При цьому службові особи Державної прикордонної служби перевірятимуть:

 • відповідне  рішень  про  виїзд  за  кордон;
 • дотримання   правил  перетину  державного  кордону;
 • інформацію про  особу  в інформаційній системі, адміністратором якої є Укртрансбезпека «Шлях».

Відповідне рішення про виїзд можна отримати в Міністерстві інфраструктури, в обласній або міській військовій адміністрації, правоохоронному органі. Для цього слід надати інформацію про обсяги вантажів та кількість задіяних для перевезення транспортних засобів. Також допомогти в отриманні дозволу можуть наступні організації, які подають запит на допомогу: медичні заклади, відправники чи отримувачі гуманітарної допомоги.

Як може виїхати з України під час воєнного стану батько-одинак?  

Чоловіки, які самостійно виховують дитину до 18 років, можуть виїжджати за кордон. На кордоні потрібно пред’явити свідоцтво про народження дитини, а також відповідний документ про причину відсутність матері дітей. Це може бути рішення суду про позбавлення матері батьківських прав, свідоцтво про смерть, довідка про визнання матері також, яка зникла безвісти.

Коли дозволено виїзд із України для чоловіків із інвалідністю? 

Якщо чоловік має довідку про інвалідність з І-ІІІ групу, він може законно перетинати кордон. Підставою для цього є довідка за формою №157-1/о, посвідчення на підтвердження інвалідності, пенсійне посвідчення чи довідка про призначення соціальної допомоги. При цьому такі документи з інших країн не беруться до уваги. Їх потрібно перекласти і засвідчити в українських установах. Як українцям підтвердити інвалідність у Німеччині, можете дізнатися за посиланням.

У якому випадку можливий виїзд для чоловіків, які супроводжують осіб з інвалідністю?

Якщо чоловік супроводжує особу з інвалідністю І, ІІ чи ІІІ групи, він може разом з нею виїхати за кордон. Також це стосується осіб, які доглядають за хворими рідними. Це може бути дружина, діти чи батьки, які потребують допомоги. При цьому виїхати з України без них неможливо. Ви маєте не тільки доглядати, але й супроводжувати людину при перетині кордону.

Виїзд для чоловіків, які проживають за кордоном

Українці мають право виїхати за кордон на підставі печаток у паспорті про проживання в іншій країні. Це можуть бути наступні відмітки або документи:

 • штамп про оформлення виїзду за кордон на постійне місце проживання;
 • такий самий штамп разом з відміткою про перебування на постійному консульському обліку в закордонній дипломатичній установі;
 • довідка про перебування на консульському обліку, сформована завдяки інформаційній системі Міністерства закордонних справу України.

Виїзд для чоловіків-студентів

На даний час, в умовах воєнного стану, такий виїзд є забороненим. Чоловіки від 18-60 років не можуть покинути територію України для навчання за кордоном. Це стосується аспірантів, докторантів та стажистів, які навчаються на денній формі. Навіть якщо вони не підлягають призову під час мобілізації, вони не можуть виїхати. Це передбачено статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну  підготовку та мобілізацію».

Чи можуть виїхати у воєнний час військовозобов’язані жінки?

Для жінок-військовослужбовців діють такі ж самі норми закону про перетин кордону, як і для чоловіків. Виїхати з країни вони можуть тільки з метою військових навчань, на лікування чи реабілітацію.

Крім цієї категорії українок, країну не можуть покидати жінки-держслужбовці та депутатки всіх рівнів. Для перетину кордону їм потрібна довідка про службове відрядження. Також є винятки, за яких їх можуть випускати з країни:

 • жінка самостійно виховує дитину до 18 років;
 • матір їде за кордон відвідати дітей;
 • жінка супроводжує дитину при виїзді за межі країни.

На підтвердження цих ситуацій потрібно мати відповідні довідки з державних установ.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *