Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Українські банки заблокують картки українців

0
9 місяців ago

Блокування банківських карток українців – така заява пролунала від провідних українських банків. Але кого це стосується та через які причини? Як користувачі банківських послуг можуть запобігти та розблокувати свої рахунки? Сьогодні наш матеріал допоможе у розв’язанні таких питань.

З чим пов’язане блокування банківських рахунків українців?

6 травня 2023 вступив в силу Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану». Основний зміст документа полягає в арешті рахунків боржників перед виконавчою службою, левову частку займають неплатники аліментів та порушники ПДР. Згідно з запропонованими змінами, на рахунках фізичних осіб-боржників лишаються активними кошти в розмірі не більше двох мінімальних заробітних плат (13 400 грн в місяць). Для юридичних осіб – 33 500 грн в місяць, які зможуть витратити на виплату заробітної плати, сплату податків та зборів. По підрахунках банкірів, українцям заблокують близько 5 млн банківських рахунків.

Які зміни чекають на боржників?

Блокування рахунків – це не один сюрприз, який чекає на боржників, бо згідно з новими змінами, не тільки особисті кошти підлягають арешту, а й кредитні. До зміни в законі діяв механізм, який дозволяв боржникам користуватися рахунками, якщо сума боргу не перевищувала 100 тисяч гривень. Розблокувати їх можна буде на певну суму та в установленому законом порядку.  Також закон суттєво обмежує фінансові можливості боржника, а саме:

 • для здійснення фінансових операцій по власним рахункам боржник має відвідати виконавчу службу для отримання дозвільного документу;
 • банківські установи без довідки не зможуть проводити будь-які платежі від імені боржника.

Читайте також: «Дія.Освіта»: деталі нового проєкту

Дія закону розповсюджується на всі категорії населення, незалежно від статусу або професії, в тому числі і на силовиків, волонтерів, військовослужбовців, чиновників та інших.

Важливо: дія закону не поширюється на соціально уразливі категорії населення, до яких належать: люди з інвалідністю, громадяни похилого віку та особи, дохід яких менше мінімальної заробітної плати.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Як відновити доступ до власних коштів?

У законі також прописаний механізм розблокування власних коштів, для цього треба:

 • особисто подати заяву до виконавчої служби про розблокування доступу до коштів та отримати відповідну постанову, а далі звернутися до банку;
 • відвідати мобільний застосунок «Дія» або через сайт https://diia.gov.ua/, перейшовши в розділ «Виконавчі провадження», далі перевірити статус «Відкрито» – це означає що ви маєте сплатити борг, тут ви можете переглянути всі деталі виконавчого листа;
 • зателефонувати на «Гарячу лінію» контакт-центру виконавчої служби: тел: +380443642393, де можна отримати консультацію та відповіді на всі питання.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Members
 • Активність
 • New
 • Online
 • Групи
 • Активність
 • Найновіші