Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

В Албанії й Ірландії проволяться екскурсії українською

1
9 місяців ago

В Албанії й Ірландії проволяться екскурсії українською: у місті Корча в Албанії відкрито «Українську книжкову поличку» та запущено україномовний аудіогід в Музеї середньовічного мистецтва, ще один аудіогід запрацював у бібліотеці Трініті-коледжу в Ірландії.

 

Проєкти реалізовані в межах ініціативи дружини Президента Олени Зеленської, повідомляють у пресслужбі ОП

За участю посольства України в Албанії та за підтримки першої леді країни Арманди Бегай у Корчі відбулися дві культурні події: відкриття «Української книжкової полички» в Центральній публічній бібліотеці ім. Тімі Мітка та впровадження українського аудіогіда в Національному музеї середньовічного мистецтва.

Де ще діє проект «Українська книжкова поличка»?

В ОП зауважили, що «Українська книжкова поличка» в Корчі є третьою в Албанії – такі ж раніше з’явилися в Національній бібліотеці Албанії (м. Тирана) та в публічній бібліотеці міста Дуррес. Загалом цей проєкт, ініційований першою леді України, вже реалізовано у більш як 20 країнах, зокрема в Австрії, Естонії, Латвії, Литві, Нідерландах, Словаччині, Туреччині, Чехії, Греції, Франції тощо. Він покликаний підвищувати обізнаність світу щодо української літератури, історії, культури.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Крім того, було запущено україномовний аудіогід у Національному музеї середньовічного мистецтва в місті Корча, відомому однією з найбільших у світі колекцій візантійських ікон, виробів із кераміки, дерева, цінних металів і коштовного каміння. Він став першим албанським музейним закладом, де можна прослухати аудіоекскурсію українською.

Читайте також: Українці в Ірландії можуть отримати посвідку на проживання після війни

Аудіогід в Ірландії

Ще один аудіогід українською мовою у межах проєкту першої леді днями запрацював у старій бібліотеці Трініті-коледжу в Ірландії. Він дасть змогу українським відвідувачам, випускникам, працівникам і студентам ознайомитися з 1200-річною Келлською книгою. (The Book of Kells) – цей рукопис вважається найбільшим культурним скарбом Ірландії.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Members
  • Активність
  • New
  • Online
  • Групи
  • Активність
  • Найновіші