Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Як перевести в Німеччину українську пенсію?

0
1 рік ago

Українські пенсіонери, знаходячись вимушено за кордоном, можуть отримати призначені Україною фінансові виплати в країні перебування, у тому числі в Німеччині. Який механізм обслуговування громадян України пенсійного віку за кордоном? Які документи потрібні? Сьогодні розглянемо ці питання.

Як отримувати українську пенсію в Німеччині, якщо в Україні отримував на банківську картку?

Українці, які отримували в Україні пенсійні виплати шляхом переказу на банківську картку, без особливих проблем можуть продовжувати отримувати свою пенсію за кордоном та користуватися цими коштами. Це можна зробити, як безпосередньо розраховуючись українською карткою в Німеччині, так і, за необхідності, знявши нарахування в банківській установі.

Як отримувати українську пенсію за кордоном міжнародним переказом, якщо отримував в Україні готівкою

У кінці квітня Мінсоцполітики прийняв постанову, за допомогою якої уряд надає можливість українцям, які отримували пенсію готівкою, але через війну виїхали за кордон отримувати пенсійні виплати міжнародними переказами через Укрпошту. Пенсійні кошти можна отримати у відділенні пошти за кордоном, якщо для цього є необхідні технічні можливості в країні перебування.

Механізм отримання української пенсії в Німеччині міжнародним переказом

Одразу варто зауважити, що на сьогодні цей механізм у Німеччині поки що не працює, адже наразі відповідна угода підписана тільки між Україною та Польщею. Але український уряд обіцяє, що найближчим часом угоду з Німеччиною так само буде підписано. Розроблена загальна процедура отримання української пенсії за кордоном за допомогою міжнародного переказу вимагатиме наявності таких документів:

 1. Український паспорт для виїзду за кордон і внутрішній паспорт громадянина України.
 2. Копія документів про отримання тимчасового захисту чи статусу біженця в країні перебування.
 3. Довідка з місця тимчасової реєстрації, тимчасового проживання/перебування за кордоном (з перекладом), яка має бути засвідчена дипломатичним представництвом або консульською установою України або нотаріально.
 4. Реєстраційний номер облікової картки платника податків.
 5. Довідку з банківськими реквізитами для валютних операцій.
 6. Пенсійне посвідчення.

Територіальний орган пенсійного фонду країни перебування має зробити копії, засвідчити та заповнити відповідні формуляри та передати до Пенсійного фонду України. Про результати обробки заяви в Україні відповідний орган країни перебування та заявник будуть повідомленні в обов’язковому порядку. Після позитивного рішення пенсійні виплати будуть зараховувати раз на квартал на банківську карту і конвертуватися в євро згідно офіційного курсу Нацбанку України. Цими коштами можна буде легко розпоряджатися в країні перебування: знімати у валюті, сплачувати покупки тощо.

Як перевести готівкову українську пенсію за кордон на банківський рахунок?

Також Мінреінтеграції України пропонує громадянам, які отримували пенсію в Україні готівкою, змінити спосіб виплати пенсії для того, щоб надалі отримувати гроші на банківську картку в країні перебування. Для цього потрібно виконати два крока.

Відкрити рахунок у банку

На сьогодні для того, щоб відкрити рахунок у банку, не обов’язково особисто відвідувати відділення. Багато українських банків надає можливість відкрити банківську картку онлайн із відеоідентифікацією клієнта в дистанційному режимі. Наприклад, відкрити картку в Приватбанку можна через відповідні опції на офіційному сайті або в мобільному додатку банківської установи

Подати заяву про зміну способу виплати пенсії

Загальний алгоритм зміни способу виплати української пенсії виглядає так:

 1. Зареєструвати особистий кабінет на сайті Пенсійного фонду України, перейшовши на вебпортал https://portal.pfu.gov.ua, за допомогою КЕП (кваліфікованого електронного підпису).
 2. В меню обрати «Внесення змін до пенсійної справи», перейти в рядок «Заява про зміну способу виплати пенсії».
 3. Заповнити усі обов’язкові поля електронного формуляра.
 4. Додати скановані копії документів:
 • паспорту;
 • ідентифікаційного коду;
 • заяви із зазначеними реквізитами банківської установи, у якій відкрито банківський рахунок, на який ви плануєте отримувати пенсійні кошти. зі сканованими копіями підтверджуючих документів про ваше тимчасове місце проживання та сформувати заяву.
 1. Підписати заяву за допомогою кваліфікованого електронного підпису та надіслати до Пенсійного фонду.

Термін обробки заяви – один місяць. Після цього в особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду будуть відображені результати зміни способу пенсійних виплат. Раніше ми писали, як українцям, досягшим пенсійного віку, оформити пенсійні виплати дистанційно.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *