Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Дрони атакують аеропорти в Польщі

0
9 місяців ago

Останнім часом польські аеропорти зазнають атак невідомими дронами. Ці літальні апарати становлять загрозу для цивільної авіації. А у Варшаві дивом вдалося уникнути зіткнення. Розповідаємо більше.

Атака дронів: що відомо

В травні з’явилися дуже багато оголошень про те, що польські аеропорти атакують невідомі дрони. Зокрема, найбільше таких інцидентів було зафіксовано у Варшаві поблизу аеропорту імені Фредеріка Шопена.

Перший такий випадок стався у суботу, 13 травня. Тоді пілоти побачили невідомий літальний апарат усього в 40 кілометрах від аеропорту в Варшаві. Другий такий інцидент стався усього через два дні після подій у Варшаві. Про наявність дрону повідомили пілоти літака, який летів з Ейндховена до Катовіце.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Наприкінці травня стався новий інцидент з дроном біля аеропорту в Варшаві. Саме тоді близько о 16.00 пілот літака, що летів з Познані у Варшаву, повідомив диспетчеру, що над літаком, на висоті близько 30 метрів, пролетів жовтий дрон. У той час літак вже готувався до приземлення. Тоді дивом вдалося уникнути зникнення з дроном, оскільки, як зазначають пілоти, вистачило б навіть пориву вітру, щоб це сталося. Наразі комітет з розслідування авіаційних подій PLL LOT ретельно вивчає цей випадок на основі звітів, що подали пілоти після приземлення.

Не дивлячись на ці випадки, Польське агентство аеронавігаційних послуг не вважає, що необхідно купувати системи протидії безпілотникам, радари або технології для перехоплення чи збивання безпілотників. Оскільки для цього немає правових підстав. Втім, аеропорт Шопена самостійно протестує системи виявлення безпілотників. Як зазначають у прес-службі аеропорту в інтерв’ю з money.pl:

Компанія PPL вирішила впровадити системи виявлення активності безпілотних літальних апаратів в аеропорту Шопена і в його безпосередній близькості для тестування. Процес вже триває. Про деталі ми повідомимо після завершення тестів і після отримання висновку президента ULC.

Варто зазначити, що подібні інциденти відбувалися в Польщі ще до 2023 року. Так, у 2015 році також повідомлялося про цю проблему.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Members
  • Активність
  • New
  • Online
  • Групи
  • Активність
  • Найновіші