Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Скільки є часу на продовження візи в Польщі?

0
1 рік ago

Польща скасувала стан епідемічної загрози. Що це означає та що робити тим, хто перебуває в Польщі на основі продовженої візи? Як діяти українцям, які перебувають у Польщі завдяки цим документам? Дізнайтеся про це у нашій статті.

Скасування стану епідемічної загрози

Від березня 2020 року в Польщі діяв стан епідемічної загрози. Це означало, що поки він діє, іноземці могли легально перебувати в країні, навіть якщо документи, які це дозволяли, припинили діяти. Але відтепер все змінюється.

Стан епідемічної загрози припинить діяти з 1 липня 2023 року. Це означає, що іноземці, які хочуть надалі перебувати у Польщі, повинні легалізувати своє перебування. І подати відповідні документи потрібно до настання цієї дати або упродовж місяця після 1 липня. Справа в тому, що дія подовжених документів триватиме ще 30 днів після припинення стану епідемічної загрози.

Скільки часу можуть перебувати українці у Польщі на основі продовженої візи

Наразі українці, які перебувають у Польщі по подовжених візах через ковід, можуть перебувати у країні до 24 серпня 2023 року. Після настання цієї дати знадобляться нові документи, які будуть підтверджувати легальне перебування на території країни.

Для легального перебування у Польщі може підійти один з таких документів:

 • Віза;
 • Дозвіл на тимчасове перебування;
 • Дозвіл на постійне перебування;
 • Дозвіл на перебування довготермінового резиденту ЄС;
 • Дозвіл на перебування за умовами безвізового режиму;

Крім того, варто врахувати, що ваше перебування буде легальним на території Польщі з моменту подання заявки на отримання дозволу на перебування й до момент отримання рішення. У випадку, якщо воно буде негативним, його можна буде оскаржити.

Наразі у Польщі можуть легально перебувати навіть ті українці, у яких термін дії легально перебування закінчився у період з 14 березня 2020 року. Тобто з моменту настання надзвичайної епідеміологічної ситуації.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Як продовжити легальне перебування у Польщі

Для того, щоб і після 24 серпня 2023 року легально перебувати у Польщі, потрібно оформити дозвіл на перебування. Найчастіше іноземці оформлюють карту побиту, яка дає дозвіл на тимчасове або постійне перебування. Перелік документів може відрізнятися в залежності від того, на яких умовах буде робитися дозвіл. Втім, серед спільного пакету документів:

 • Квитанція про оплату гербового збору (440 злотих);
 • Заповнений wniosek у двох екземплярах;
 • Фотокартка розміром 4,5х3,5 см, зроблена не раніше, ніж за 6 місяців з моменту подання документів;
 • Документ на підставі якого ви хочете отримати дозвіл на перебування (трудовий договір, свідоцтво про шлюб з громадянином Польщі тощо);
 • Медичне страхування;
 • Виписка з банківського рахунку, на якому не менше, ніж 800 злотих;
 • Номер PESEL;

При цьому, варто звернути увагу, що пакет документів може відрізнятися в залежності від воєводства, у якому ви проживаєте. Тому найкраще одразу поцікавитися які вам потрібні документи. Для цього можна звернутися в Ужонд Воєводський або подивитися перелік на сайті: https://www.gov.pl/web/gov/katalog-jednostek. Вам потрібно обрати ваше воєводство й подивитися необхідний перелік документів.

Побачити більше: Як зробити закордонний паспорт і паспорт України в Польщі у 2023 році

Майте також на увазі, що термін розгляду заявки та оформлення дозволу на перебування може відрізнятися по термінам в залежності від воєводства. Тому будьте готові до того, що є вірогідність довгого очікування.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *