Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Які компанії продовжують працювати в росії?

1
9 місяців ago

Попри воєнну агресію збоку росії, залишаються світові компанії, які продовжують там працювати. Таким чином вони спонсорують війну в Україні. Зокрема це 1360 брендів, які робили гучні заяви, шукали пояснення, однак нічого не змінили. Ці компанії потрібно знати, щоб відмовитися від їхньої продукції і не підтримувати російську агресію.

Leroy Merlin, Франція

Це популярна компанія, яка займається продажем товарів для дому та саду. Вона обслуговує клієнтів з Європи, Азії, Америки та Африки. Зокрема з російського споживача Leroy Merlin щорічно отримує майже 5 мільйонів доларів прибутку. Усього в Росії 143 магазини цієї компанії. У березні минулого року вони розірвали корпоративні зв’язки з українськими філіалами. Також тоді прозвучала заява про плани збільшити кількість поставок до рф.

Pepsiсо, США

Відома на весь світ компанія популярних напоїв та харчів оголосила про призупинення продажу Pepsi, 7Up, Mountain Dew та Mirinda в росії. Замість цього вона продовжила виробляти іншу продукцію, зокрема чіпси та молочні продукти. У квітні минулого року компанія анонсувала створення напою «New Cola» спеціально для російського споживача.

Також вона продовжила продавати українські соки марки «Садочок» та «Sandora» в рф, білорусі, Грузії та Казахстані. В Україну ж Pepsiсо постачає російські йогурти «Агуша» під новою назвою «Агуня». Такі махінації дозволяють корпорації заробляти понад 4 мільярдів доларів – і це тільки на ринках росії.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Auchan, Франція

Популярний магазин продуктових товарів продає свою продукцію в Іспанії, Португалії, Україні, Польщі, Франції, Люксембурзі, Румунії, Тайвані, а разом з тим – досі лишається на ринках росії. Там є автономне підприємство «Ашан Рітейл росія», яке не залежить від інвестицій материнської компанії, однак має її підтримку.

У березі цього року компанія заявила про наміри відкривати нові магазини з назвою «Мой Ашан». А поки вже існуючі приносять прибуток в понад 3 мільярдів доларів. Відповідно вони йдуть в держбюджет на закупівлю ракет та зброї проти України.

Danone, Франція

Це компанія, що займається виробленням молочної продукції та має 16 заводів і 1 ферму в росії. Там вона виготовляє йогурти, десерти, кисломолочку марок «Активія», «Простоквашино», «Актімель», «Тьома», «Даніссімо», а також «Альпро». На сьогодні компанія шукає підприємця для передачі бізнесу в рф.

За період, коли в Україні тривала війна, люди втрачали домівки та близьких, підприємство Danone заробило 1 мільярд євро на ринку росії, відповідно спонсорувало країну. У квітні представники компанії заявили про вихід з росії та продаж всіх підприємців, однак поки цього не сталося.

Nestle, Швейцарія

Це найбільша публічна корпорація у світі, що займається виробництвом продуктів харчування та напоїв. Товарами цього бренду є продукти Maggi, Nescafe, Nestea та Orion. Попри припинення постачання батончиків KitKat та Nesquik, вона відновила будівництво заводу під Новосибірськом в росії. Свою принципову позицію компанія називає задоволенням базового права на їжу. Разом з тим компанія призупинила капітальні інвестиції та згорнула рекламну діяльність. Однак це не заважає швейцарським бізнесменам щороку поповнювати виручку майже на 3 мільярди доларів завдяки російському споживачу.

Procter & Gamble, США

Це один з найбільших інвесторів, що підтримує російську економіку протягом 30 років. Після початку війни в Україні, підприємство припинило інвестиції та зупинило рекламну діяльність. Продукти постачають не в повному обсязі, як це було раніше, однак на ринках росії досі є предметах здоров’я та особистої гігієни від Procter & Gamble. За такою прихованою діяльністю стоять річні прибутки в 2 мільярди доларів та спонсорування війни.

Raiffeisen Bank International, Австрія

Незважаючи на міжнародні санкції, компанія не прагне закрити дочірні підприємства і росії. Банк називає війну «спеціальною військовою операцією», а філіал в РФ визнає так звані самопроголошені народні республіки. Також вони надають кредити окупантам в Україні. У 2022 році до російського бюджету з боку Raiffeisen Bank International надійшло 600 мільйонів євро, що майже в 5 разів більше, ніж за попередній рік. За ці кошти можна було придбати десятки ракет, здатних зруйнувати будинки та забрати сотні життів.

Mondelez International, США

Американська компанія Mondelez виробляє кондитерські вироби, продукти харчування, напої та снеки. Вона працює у 160 країнах світу, зокрема від росії отримує прибуток в 1 млрд доларів. І це тільки за рік, коли почалася війна. Спочатку вони підхопили хвилю підтримки України і навіть пообіцяли зупинити капіталовкладення в дочірні компанії РФ. Вже незабаром менеджери заявили, що Mondelez працюватиме і в росії, і в Україні, щоб не завдавати збитків своєму бізнесу. Через ці побоювання вони й потрапили до українського списку спонсорів війни від НАЗК.

Unilever, Великобританія

Компанія випускає харчові продукти, вітаміни, мінерали, напої, очищувачі, корми, побутові хімію, косметичні засоби та предмети особистої гігієни. З початком війни в Україні вони пообіцяли припинили весь експорт та імпорт до росії, однак слово порушили. Підприємство продовжували розпродавати продукцію, яка була виготовлена на дочірніх фірмах РФ під назвою «Юнілевер Русь». Прибутки почали збільшуватись до 90% за 2022 рік та на 37% – за 2023. Лише податків було сплачено на 300 мільйонів доларів, тому можна собі уявити, скільки техніки та зброї можна закупити та направити проти України.

Ferrero SpA, Італія

Це відомий виробник кондитерських виробів та шоколаду по всьому світу. Вони дійсно призупинили підприємницьку діяльність на території росії, однак тривало це не довго. Компанія продовжує експортувати товари до країни-агресора. За 2022 рік було експортовано товарів на 120 мільйонів доларів. Таким чином їхні обіцянки про припинення діяльності, відсутність інвестицій тощо – це просто гучні заяви, які по факту означають «призупинення діяльності», а не її ліквідацію.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

  1. […] Аuchan – на першому місці за дешевизною залишається французька мережа гіпермаркетів, це, безумовно, найдешевша мережа у Польщі. Згідно зі статистичними дослідженнями, за кошик із 50 основних продуктів у липні 2023 року ви заплатите найменше, тоді як в інших магазинах ціни на кілька десятків злотих дорожчі. Майте на увазі, що Ашан досі співпрацює з Росією. Повний список магазинів, які не вишли з російського ринку, ви можете побачити за цим посиланням. […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Members
  • Активність
  • New
  • Online
  • Групи
  • Активність
  • Найновіші