Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Зміни перебування на військовому обліці в Україні

0
1 рік ago

Відтепер призовники в Україні перебуватимуть на військовому обліці менше часу. Який новий граничний вік? Що це означає? Розповідаємо більше.

Зменшення граничного віку перебування на військовому обліці

Наразі в Україні існують два військові обліки: військовозобов’язаних та призовників. І перебувати можна тільки на одному з них. І мобілізують тих, хто стоїть на обліку військовозобов’язних.

У вівторок, 30 травня, Верховна Рада України прийняла законопроект про зменшення граничного віку перебування на військовому обліці. Відтепер цей вік зменшено з 27 до 25 років. «За» прийняття цього рішення проголосували 304 депутати ВРУ.

На думку авторів законопроекту, через воєнний стан в України немає необхідності тримати призовників на військовому обліці так довго. Як пояснюють у ВРУ:

Нині, відповідно до статті 15 ЗУ “Про військовий обов’язок і військову службу”, на строкову службу призиваються придатні для цього за станом здоров’я чоловіки, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та ті, хто не досяг 27-річного віку і не має права на звільнення або відстрочку. Під час дії у державі правового режиму воєнного стану необхідності в такому тривалому перебуванні громадян на військовому обліку призовників не має.

Крім того, тривале перебування на військовому обліці означає, що значна кількість людей, які є військовопридатними, не можуть бути залучені під призовом під час мобілізації.

Що це означає на практиці

На практиці таке рішення означає, що лав ЗСУ зможуть залучити значно більше призовників. Більш того, їх можуть мобілізувати навіть без досвіду військової служби. Таким чином планується збільшити мобілізаційний ресурс українського війська.

Відтепер загальній мобілізації підлягатимуть чоловіки від 25 до 60 років, які є придатні або обмежено придатні за станом здоров’я для несення військової служби. Раніше настання віку 25 років чоловіків не можуть призивати на фронт. Виняток – тільки якщо така людина йде на фронт добровільно.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Втім, як і раніше, є категорії чоловіків, які не підлягають мобілізації. До цих категорій належать чоловіки, які:

 • виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
 • виховують дитину, хвору на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні захворювання, онкологію, психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний);
 • виховують дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа чи паліативної допомоги;
 • зайняті постійним доглядом за хворою дружиною/чоловіком/дитиною/батьками одного з подружжя;
 • мають дружину/чоловіка з інвалідністю, або своїх батьків чи батьків дружини/чоловіка з-поміж осіб з інвалідністю І чи II групи;
 • зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи;
 • зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка потребує постійного догляду;
 • є непридатним до військової служби за станом здоров’я (обмежено придатні підлягають);
 • утримують трьох і більше дітей до 18 років;
 • має неповнолітню дитину, якщо партнер чи партнерка проходить військову службу;
 • має близьких родичів, які загинули або зникли безвісти під час війни (включно з АТО/JJC) — чоловіка, дружину, сина, доньку, батька, матір, діда, бабу або рідних брата чи сестру;
 • здобуває фахову передвищу та вищу освіту, є науково-педагогічним працівником вишу;
 • заброньовані працівники (тільки на період дії броні);
 • народні депутати України.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *