Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Ціни на квартири в Німеччині на 2023 рік

0
12 місяців ago

Перед покупкою квартири в Німеччині, потрібно з’ясувати для себе, якого типу житло ви б хотіли та в якому місті. Велику роль відіграє місцевість, відстань до центру та транспортні зв’язки. Для того, щоб обрати оптимальний для себе варіант, потрібно цікавитися актуальними пропозиціями по всій Німеччині. Пропонуємо для порівняння декілька найбільших міст.

Середня вартість житла в Німеччині

Аналізуючи ціни на житло в Німеччині, не важко помітити, що тут немає цінової залежності від столиці, оскільки кожна з федеральних земель має свій центр та економічні особливості на ринку. Найбільш привабливими для придбання житла вважаються Мюнхен, Берлін, Франкфурт, Штутгарт та Дюссельдорф.

Ціни залежать не тільки від місця розташування житла, але й від таких показників:

 • площа;
 • нове чи після ремонту;
 • транспортні комунікації;
 • інфраструктура навколо;
 • рік побудови всього будинку.

У середньому квадратний метр коштує від 1000 до 3000 євро. Ціна може бути дорожчою за апартаменти в Мюнхені (7000 євро/м.кв) або й дешевшою, якщо для життя ви обрали Дортмунд (1790 євро/м.кв).

Варто знати, що на сході Німеччині ціни помітно відрізняються від інших. Тут найбільш приваблива вартість двох- та трикімнатних квартир. Для порівняння можна назвати приблизні ціни за квадратний метр:

 • 2200 – Лейпциг;
 • 3500 – Кельн;
 • 4200 – Дюссельдорф;
 • 4300 – Штутгарт;
 • 4500 – Франкфурт;
 • 4800 – Гамбург;
 • 5000 – Берлін.

Ціни на житло в Берліні

Берлін – столиця країни, яка має чимало переваг. Зокрема місто має найкращу транспорту розв’язку, бо тут функціонують не тільки автобуси, але й трамваї, електрички та метро. Берлін має сполучення зі столицями та найбільшими містами інших країн.

Місто має гарну інфраструктуру, стабільну економіку, високий рівень культурного розвитку, туристичні та історичні пам’ятки, багато можливостей для здобуття освіти та вдалого працевлаштування. Основу економіки Берліна становлять виробництво електроніки, машинобудування, інформаційні технології, банківські та туристичні послуги, музична та кіноіндустрія.

Враховуючи всі привабливі моменти, потрібно враховувати середні ціни на житло. Квадратний метр у панельному будинку коштуватиме приблизно 1000-2000 євро, в сучасній новобудові – 3000-5000 євро. Так двокімнатна квартира на 67 м.кв. обійдеться в 275 000 євро, а будинок на 5 кімнат площею 70 м.кв – у 300 000 євро.

Ціни на житло в Дортмунді

Дортмунд – це важливий промисловий та економічний центр Німеччини, а також привабливий осередок для ведення бізнесу. Сьогодні тут активно розвивається сфера послуг, туризм, промисловість, торгівля, високі технології, наука та культура. Місто вважається важливим об’єктом з точки зору транспортної інфраструктури, так як воно є досить великим торговим портом в Європі.

Дортмунд має чимало привабливих умов для комфортного проживання. Тут гарно розвинена економіка, інфраструктура, а також транспортна система. Місто вважається екологічно чистим регіоном, через що з’являється багато варіантів для відпочинку та дозвілля.

Асортимент житла тут доволі високий, а ціни доступні. Важливу роль відіграє розташування апартаментів, площа та стан будинку. Середня ціна за квадратний метр – 2500 євро. Двокімнатна квартира площею 50 м.кв обійдеться в 80 000 євро, а будинок на 5 кімнат площею 130 м.кв. – у 200 000 євро.

Ціни на житло в Гамбурзі

Гамбург – одне з найбільших міст Німеччини. Його вважають воротами в Європу через найбільший морський порт. Тут гарно розвинене машинобудування, легка промисловість та торгівля. Місто зберігає старовинну атмосферу, а разом з тим – крокує в ногу з сучасністю. Культурні та туристичні пам’ятки щороку приваблюють туристів з усієї Європи.

Якщо ви вагаєтесь, чи варто обрати для життя Гамбург, пам’ятайте про те, що місто має гарну інфраструктуру, високий рівень життя, попит та гарне оцінювання та ринку праці, перспективи для здобуття освіти та пошуку роботи, стабільну ринкову економіку. В Гамбурзі працює велика кількість банків та страхових компаній, відповідно регулярно збільшується кількість покупців нерухомості та інвесторів.

Середня ціна за метр квадратний – від 3000 до 6000 євро. Ціни варіюються залежно від обраного району міста. Наприклад, однокімнатна квартира в Альтоні коштуватиме 240 000 євро. Будинок в Гамбург-Норді обійдеться в 770 000 євро. Ціна за двокімнатні апартаменти в Вандсбеку може сягати 200 000 євро, а в Харбурзі – 260 000 євро.

Ціни на житло в Лейпцизі

Місто Лейпциг вважається є економічним і культурним центром Німеччини. Тут надзвичайно розвинена економіка, яка тримає стабільну позицію завдяки розвитку енергетики, машинобудування, біо- та екотехнологій, сфери охорони здоров’я та мистецької галузі. Тут вдало переплітається історія та сучасність, а також класичні та новітні технології.

Перевагами для придбання житла в Лейпцизі є гарно розвинена інфраструктура, юридична та податкова системи, транспортна галузь, інвестиційний бізнес, туризм, спорт, наука та техніка, освіта та мистецтво. Кожен зможе втілити свої наміри щодо майбутнього та отримати багато можливостей для самореалізації.

Вартість житла залежить від багатьох факторів, як і всюди. Середня ціна за метр квадратний – 2000 – 6000 євро. Двокімнатна квартира площею у 56 м.кв. обійдеться у 80 000 євро, а трикімнатна у новобудові – у 130 000 євро.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Ціни на житло в Штутгарті

Штутгарт вважають інноваційним містом з гарно розвиненою економікою. Тут найбільш високий рівень життя та найменший показник безробіття в порівнянні з іншими містами Німеччини. Людей приваблює сфера послуг, промисловість, машинобудування, виробництво електроніки, які забезпечують високий рівень розвитку міста.

Через ці фактори Штутгарт привабливий не тільки для туристів, але й для інвесторів. Тут гарна архітектура, велика кількість історичних пам’яток, місць для відпочинку та осередків для розвитку. Мешканці задоволені високими зарплатами та гарними пропозиціями на ринку праці. Рівень заробітку тут перевищує навіть Берлін.

Не можуть не дивувати ціни на нерухомість, які приємно відрізняються від інших міст. Квадратний метр коштує приблизно 3000-4000 євро. Наприклад, двокімнатна квартира площею 43 м.кв. коштує 135 000 євро, а трикімнатна на 60 м.кв. – 230 000 євро.

Читайте також: Все про сортування сміття в Німеччині

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *