Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Додаток Diia.pl у Польщі та як він працює?

0
1 рік ago

Додаток Diia.pl у Польщі та як він працює? Електронний інструмент Diia.pl є зручним та багатофункціональним інструментом. Додаток створений спеціально для українських біженців і покликаний допомогти громадянам України інтегруватися в місцеві цифрові сервіси.

Хто може скористатися застосунком Дія.пл?

Diia.pl – спеціальний модуль додатку mObywatel, польського аналога українського урядового застосунку «Дія». Модуль Diia.pl з’явився в березні 2022 р. Його створили, щоб допомогти українським біженцям долучитися до польського електронного сховища документів й отримати доступ до використання цифрових послуг на території Республіки Польща.

Право користуватися модулем Diia.pl мають громадяни України, які перетнули польсько-український кордон після 24 лютого 2022 року, отримали номер PESEL UKR та створили довірений профіль (Profil zaufany).

Що можна зробити за допомогою Diia.pl?

Функціонал Diia.pl постійно розширюється. На сьогодні громадяни України, які знаходяться в Польщі зі статусом тимчасового захисту, можуть скористатися додатком для того, щоб:

 • підтвердити свою особу;
 • реалізувати електронний рецепт;
 • отримати сертифікат COVID;
 • перетинати зовнішній кордон ЄС.

Для користування функціями отримання електронного рецепту та COVID-сертифікату необхідно мати додаток mObywatel від версії 2.4.6 для смартфонів з операційною системою iOS або від 3.1.6 для пристроїв Android.

Як додати Diia.pl у смартфон?

Для активації програми вам знадобиться отриманий логін та пароль до довіреного профілю, телефон з Android (6.0 і вище) або iOS (13.0 і вище) та доступ до інтернету. Покроковий алгоритм додавання Diia.pl має такий вигляд:

 1. Скачати та встановити програму mObywatel. В залежності від операційної системи смартфону, скористуйтеся магазином Google Play (для Android ) для або App Store (для iOS).
 2. Запустіть програму.
 3. Виберіть «Додати pl» на головному екрані.
 4. Ознайомтеся з інформацією про програму та прийміть положення й політику конфіденційності.
 5. Вигадайте та введіть унікальну назву для свого телефону.
 6. Встановіть пароль для програми. Він має містити 8 символів та мати хоча б одну велику та малу літеру, якнайменше одну цифру та якийсь спеціальний символ (наприклад, ! @ # $% ^ & *).
 7. Введіть логін та пароль для довіреного профілю.
 8. Ви отримаєте отримаєте SMS з одноразовим кодом доступу, введіть його в програму mObywatel.

Якщо ви все виконали правильно, ваш документ готовий до використання!

Які особисті дані може підтвердити Diia.pl?

Електронний документ Diia.pl дозволяє підтвердити ваші найважливіші дані: ім’я, прізвище, присвоєний номер PESEL, дату й місце народження та громадянство. Для зручності застосунок також містить вашу фотографію. За допомогою електронного документу ви можете:

 • безпечно показати свої особисті дані;
 • підтвердити статус;
 • скористатися правами в ситуаціях, передбачених польським законодавством.

Варто зауважити, що ідентифікація особи за допомогою додатку прирівнюється до пред’явлення паспорту або ID-карти.

Як функціонує інструмент eRecepta (рецепт)?

Ця послуга керується Centrum eZdrowie. eRecept дозволяє виписати в аптеці рецепт за допомогою програми mObywatel без надання номера PESEL та коду доступу. Щоб оформити рецепт, увійдіть в програму mObywatel, натисніть кнопку eRule та оберіть рецепт, який хочете реалізувати. На екрані зявиться QR-код, який потрібно буде показати працівнику аптеки.

eRecept можна застосувати протягом 30 днів з дати видачі рецепта або встановленої лікарем дати, якщо вона зазначена в рецепті, Якщо йдеться про антибіотики, термін реалізації рецепта скорочується до 7 днів. Протягом 120 днів можна отримати ліки, харчові додатки та медичні вироби, що імпортуються з-за кордону, а також імунологічні препарати, що виготовляються в індивідуальному порядку.

Як отримати електронний сертифікат COVID?

Електронний сертифікат COVID полегшує подорожування по країнах Європейського Союзу. Сертифікат може підтвердити, що особа була вакцинована проти COVID-19, має негативний результат тесту або перехворіла на це захворювання. Щоб додати сертифікат ЄС COVID до mObywatel, увійдіть в модуль Diia.pl, натисніть «Додати документ» та оберіть сертифікат COVID.  Після цього достатньо вибрати кнопку сертифікату COVID в програмі, і на екрані відобразиться його QR-код, який ви зможете показати на вимогу.

Що відомо про умови перетину кордону з Diia.pl?

З 23 липня 2022 р. електронний документ Diia.pl визнаний цифровим посвідченням легального перебування на території Польщі українців, які прибули, втікаючи від війни. Тож цей електронний документ діє як дозвіл на проживання та разом з дійсним проїзним документом дозволяє перетин зовнішнього корону Євросоюзу і переміщення в межах Шенгенської зони до 90 днів протягом кожного 180-денного періоду.

Наскільки надійно захищені в застосунку особисті дані?

Особисті дані, які зберігаються в смартфоні, зашифровані та підписані з сертифікатом, який також підтверджує їхню автентичність. Ви отримуєте сертифікат під час активації застосунку. І цей сертифікат призначений лише вам й стосується лише вашого телефону. Навіть у випадку, якщо ви загубили або втратили телефон, ваші дані залишаються у безпеці. Адже їх захищає не тільки зашифрований запис, але й пароль блокування та пароль, який ви призначаєте при активації програми.

Чи обов’язково встановлювати застосунок?

Встановлення додатку не є обов’язковим для громадян України. Це рішення приймає для себе кожний потенційний користувач аплікації.

Чи безкоштовна програма?

Додаток Diia.pl безкоштовний. Ваші затрати становить лише оплата за інтернет при завантаженні електронних документів, згідно з тарифами вашого мобільного оператора.

Що робити, якщо додаток не працює?

Якщо у вас виникли труднощі з встановленням додатку або є проблеми з користуванням, дзвоніть на гарячу лінію техпідтримки застосунку. Гаряча лінія працює в робочі дні (з понеділка по п’ятницю) з 7.00 до 18.00. Оплата за дзвінки – згідно з розцінками вашого оператора. Також можете звертатися за адресою: KPRM-mObywatelul. Królewska 27, 0-060 Warszawa, Polska.

Diia.pl для  неповнолітніх дітей

Нещодавно стало відомо, що у Diia.pl з’явилася можливість додати дитину. Для того, щоб це зробити, вам потрібно:

 1. Увійти до програми mObywatel;
 2. Завантажити Diia.pl та авторизуватися за допомогою Довіреного профілю.
 3. Натиснути на вкладку Діти.
 4. Ввести дані вашої дитини.

Побачити більше: Як зробити закордонний паспорт і паспорт України в Польщі у 2023 році

Зверніть увагу, що додати дитину можна якщо:

 • Дитина має статус UKR і є в реєстрі Pesel.
 • Дитина пов’язана з вашим номером Pesel, який має статус Ukr.
 • Дитина неповнолітня. Повнолітні діти можуть самі зареєструватися в Diia.pl.

Якщо все правильно, то дані вашої дитини повинні з’явитися у вашому профілі. Таким чином ви зможете подорожувати разом з дитиною.

Важливо! Якщо ви не можете знайти цю функцію – оновіть додаток.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *