Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Історії біженців з України в Ірландію

1
1 рік ago

Історії біженців з України в Ірландію: Ольга Бурдо STEM асистент вчителя. Ольга Бурдо має досвід роботи в галузі STEM. Зараз вона працює асистентом учителя в Кагірівені, графство Керрі, надаючи підтримку як українським, так і ірландським дітям.

 

Я приїхала до Ірландії у квітні 2022 року після початку війни. Наближення окупантів, які вбивали людей у сусідніх поселеннях, змусило мене шукати безпечнішого місця для мене і мого сина. Це було одне з найскладніших рішень, які я коли-небудь приймала, адже мені довелося залишити своє життя і свою велику родину і переїхати в невідоме місце.

В Україні я працювала вчителем STEM (науки, технологій, інженерії та математики) та ментором в одній зі шкіл Києва. Я готувала учнівські команди до змагань з робототехніки різних рівнів. Коли я приїхала до Ірландії, я хотіла продовжити свою роботу.

«Ви можете зробити більше, ніж ви думаєте. Якщо ви хочете почати щось нове, ви повинні спробувати».

Я вирішила, що хочу навчати ірландських та українських студентів разом, щоб дати їм можливість познайомитися, подружитися, працювати в команді та розвивати свої соціальні навички. Тож я почала робити маленькі кроки в цьому напрямку. Я зв’язалась з Coláiste na Sceilge (місцевою школою) та місцевим молодіжним центром, оскільки шукала місце для проведення таких заходів. Зрештою, ми співпрацювали та створили місцеву школу Smart Lab.

Читайте завжди актуальні новини та дізнавайтеся корисну інформацію на нашому сайті: U-in-EU УКРАЇНЦІ У ЄВРОПІ

Водночас я помітила, що мовний бар’єр є справжньою проблемою для деяких біженців, і запропонувала свою допомогу з перекладом для маленьких українців та їхніх батьків. Відтоді я виступаю в ролі комунікаційного “буфера” між батьками, вчителями та дітьми.

Заступник директора школи Енн Марі Кіллен запропонувала мені посаду супервайзера в школі – роль, яка означала, що я зможу допомогти українським учням адаптуватися до нового середовища – і після цього я подала заяву на посаду тьютора, і мене прийняли.

Мені пощастило знайти роботу, і я вважаю, що частково мій успіх залежав від мого мовного рівня, попереднього досвіду та бажання допомагати і підтримувати тих, хто цього потребує. Найбільшим викликом були культурні відмінності в процесі роботи. Було важко пристосуватися до ірландського способу мислення і до темпу життя в цілому.

Читайте також: Робота в Ірландії в театрі

Якщо ви український біженець, який шукає роботу в Ірландії, моя порада – не бійтеся долати труднощі. Ви можете зробити більше, ніж ви думаєте. Якщо ви хочете почати щось нове, варто спробувати. Проаналізуйте навички, які ви вже маєте, і якщо необхідно навчитися чомусь новому, то зробіть це. Зробіть це сьогодні.

Оскільки економіка Смарагдового острова розвивається дуже швидко, існує багато способів зробити кар’єру. Ось 10 галузей, на які варто звернути увагу.

Як говорить мудре прислів’я: «Не відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні». Життя може дати вам дивовижні можливості, і ви повинні бути готові зловити свій шанс.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *