Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Будівництво житла в Ірландії

0
9 місяців ago

Будівництво власного будинку в Ірландії справа не з легких. Яка вартість забудови та які дозволи для цього потрібні? Розповідаємо в нашому матеріалі.

 

Якщо ви хочете бути подалі від шаленого натовпу, ви можете купити земельну ділянку і побудувати будинок за власним проєктом і специфікаціями або за типовим проєктом, наданим забудовником.

Зауважте, однак, що дозвіл на будівництво отримати досить важко враховуючи урядові будівельні норми, особливо на південному заході, де це суворо контролюється місцевою владою. Загалом, будувати дім в Ірландії чи десь ще, якщо на те пішло, не рекомендується для боязких. Однак в Ірландії є чудові будівельники, які побудують будинок за індивідуальним проєктом на Вашій ділянці землі або продадуть Вам ділянку та збудують будинок, вибраний із ряду стандартних проєктів. Але останнім часом їх стало не вистачити.

Яка вартість забудівлі?

Вартість землі в Ірландії значно відрізняється залежно від території. Ціни різко зросли в останні роки в деяких регіонах через попит на нові будинки. Земля може становити до половини вартості будівництва будинку. Хоча в багатьох регіонах все ще можна купити земельну ділянку та побудувати більший і кращий будинок за меншу суму, ніж вартість перепродажу. І чим більше землі купиш, тим дешевше. Але, ставлячи ставку, не забувайте старе ірландське прислів’я:

«Гнів Божий не має нічого проти гніву ірландця, який перекупив землю!»

Будівництво власного будинку дозволяє не тільки спроєктувати його самостійно, але й забезпечити першокласну якість матеріалів і виконання. Не сплачується ПДВ на землю, придбану для будівництва будинку, але на саму будівлю сплачується ПДВ у розмірі 12,5 відсотка (він має бути включений у ціни, зазначені будівельниками).

Читайте завжди актуальні новини та дізнавайтеся корисну інформацію на нашому сайті: U-in-EU УКРАЇНЦІ У ЄВРОПІ

Деякі будівельники пропонують «пакетні пропозиції», які включають землю та вартість будівництва будинку. Однак не завжди розумно купувати ділянку під забудову у забудовника, який збирається будувати ваш дім, тому вам слід придивитися до ринку та порівняти окремі витрати на землю та будівництво. Якщо ви все-таки вирішите придбати пакетну угоду від забудовника, вам слід наполягати на окремих договорах на землю та на будівлю та отримати документ на право власності на землю перед підписанням договору на будівництво. У більшості випадків купується земельна ділянка, а потім наймається забудовник для будівництва на ній будинку.

Прецеденти

Виходячи з тендерів на будівництво нових будинків у третьому кварталі 2022 року. Більш реалістичною цифрою для будівництва індивідуального будинку в сільській місцевості буде приблизно 2350 євро за квадратний метр (218 євро за квадратний фут). Ця цифра включатиме вартість робіт, які виконує генеральний підрядник, та ПДВ. Вона також ґрунтується на оздобленні “під ключ” – готовому до заселення.

Вона не включає витрати на купівлю ділянки, податок на забудову (€2,000 – €20,000) залежно від площі приміщення. Також має значення з якою Кооперативною радою ви маєте справу, професійні гонорари (5-15%) та інфляцію.

Читайте також: Уряд Ірландії інвестує у громади які прийняли біженців

Останній фактор продовжував підіймати свою ціну протягом 2022 року через нестачу будівельного персоналу, дефіцит матеріалів, проблеми з доставкою, пов’язані з Brexit, і, звичайно ж, вторгнення в Україну. Це призвело до зростання вартості будівництва в деяких районах до 40%. Буде цікаво подивитися, чи знизяться ціни у 2023 році, коли деякі з цих проблем вирівняються.

BNP Paribas Construction Purchasing опублікував свій індекс за жовтень 2022 року, який показує невеликий ступінь зниження активності.

Останній Індекс тендерних цін, опублікований Товариством присяжних оцінювачів Ірландії (SCSI), показує, що темпи інфляції цін на будівництво зросли на 7,5%. У першій половині 2022 року порівняно з 6% у другій половині 2021 року.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Members
  • Активність
  • New
  • Online
  • Групи
  • Активність
  • Найновіші