Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Чи можна просити захист у Німеччині після іншої країни?

0
12 місяців ago

Чи можна просити захист у Німеччині після іншої країни? Українці, які їдуть до інших країн через війну, не завжди мають час на те, щоб проаналізувати пропозиції від різних держав. Саме тому трапляється так, що людям елементарно не вдається знайти житло чи влаштуватися на роботу. Що робити в такому випадку? Чи можна змінити країну захисту, скажімо, на Німеччину? Розберемося разом.

Чи можна змінювати країни Євросоюзу для отримання захисту?

Із березня минулого року ЄС спростив процедуру отримання українцями захисту в країнах Європейського Союзу. Дозвіл на перебування у Німеччині видають відповідні органи у справах іноземців. Список таких закладів можна знайти за посиланням. Пропонуємо також ознайомитися з інформацією, як доїхати до Німеччини з України і як зараз відбувається евакуація.

При цьому не можна отримувати статус захисту у двох країнах одночасно. Більше того, отримавши тимчасовий захист в одній країні, як правило, не можна отримати його в іншій. Права, можливості, соціальна підтримка діють тільки в межах тієї держави, де ви отримали прихисток. Наприклад, отримавши дозвіл на роботу в певній країні, ви можете працювати тільки там. При цьому ви можете вільно подорожувати за кордон. Однак кожна країна має свої правила та особливі вимоги. Усюди є винятки.

Немає впевненості в тому, що ви можете вільно змінювати країну на іншу, наприклад, на Німеччину. Все вирішуватиметься в межах цієї території – готові вас прийняти чи ні. Раніше ми писали про федеральні землі Німеччини, які ще приймають українців. Найчастіше питання в фінансовому забезпеченні, зокрема, чи зможуть вам виділити житло, чи будете ви отримувати виплати тощо. На рішення міграційного відомства вплинути не можна. У разі позитивного результату ви втрачаєте всі можливості та права, які мали в попередній країні.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Чи приймуть вас в Німеччині після іншої країни?

Міграційна служба Німеччини (BAMF) повідомляє про те, що отримати захист після іншої країни цілком можливо, однак кожен випадок розглядається індивідуально. Іноді ситуація може залежати від куратора, який закріплений за вами після приїзду до Німеччини. Він працює з вашими документами і приймає рішення щодо надання статусу тимчасового захисту. Поки немає чітких критерій, якими керуватимуться чиновники.

Від вас залежить тільки один пункт – відмовитися від статусу захисту в попередній країні перебування. Це має бути письмовий документ, що засвідчує вашу відмову. Якщо цього не зробити, для Німеччини це може бути вагомою причиною не надавати людині захист. При цьому існує варіант, що в Німеччині вам відмовлять у наданні відповідного статусу, і ви залишитесь ні з чим. Щоб такого не сталося, потрібно заздалегідь поцікавитися в попередній країні, чи можливо заново отримати захист у разі відмови в новій країні.

Також перед тим, як позбавити себе статусу захисту, варто звернутися до міграційної служби Німеччини з письмовим запитом. Для цього потрібно написати листа англійською або німецькою мовою на сайт, вказавши своє ім’я та прізвище. Це дозволить дізнатися умови прийому, уточнити важливі питання, а можливо – отримати позитивне рішення щодо отримання захисту. Це гарантуватиме вам те, що зусилля будуть недаремними і ви нічого не втратите після відмови від захисту в попередній країні.

Загальні категорії людей, які мають право в’їзду до Німеччини

Окрім вимог щодо отримання захисту та зміни країни, є чіткі вимоги до людей, які в’їжджають на територію Німеччини. При цьому ці люди можуть не мати візу чи закордонний паспорт. До них належать:

  1. Громадяни України та люди, які перебували в Україні до 24 лютого 2022 року і виїхали через війну. Наявність паспорта та громадянство не відіграє ролі при в’їзді до Німеччини. Це можуть бути люди, які проживали в Україні.
  2. Громадяни інших країн, яким надано статус біженців в Україні, а також міжнародний або тимчасовий захист. Ці люди могли не перебувати в Україні до 24 лютого, однак через війну вони не можуть повернутися ні до України, ні до своїх домівок.
  3. Громадяни України, які вже легально перебували в Німеччині на початку війни. Умова для залишення на території країни – прострочена віза та неможливість повернутися додому.

Люди, які нещодавно в’їхали до Німеччини, можуть перебувати тут 90 днів. При цьому вони мають оформити довідку на тимчасове перебування до 29 серпня. Тоді статус захисту триватиме рік або 2 роки за умови загострення війни в Україні.

Читайте також: Розпродаж квитків на потяги в Німеччині

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *